ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2006 - Fórum téma

január 30

DIV-ek szétcsúszása

suexID · 2006. Jan. 30. (H), 19.46
Sziasztok!

Lenne egy kisebb problémám, ami sajnos régóta fennáll, de sajnos csak most sikerült rá időt szánnom. Adott ez a lap, amit jelenleg fejlesztgetnék: http://www.lpfan.hu/suexid/upped/freeblog_spot/

Itt 2 div az érdekes most, mégpedig a header és a menu nevet viselők. Ezek között függőlegesen egy szép nagy rés tátong, aminek nem kellene ott lennie. Próbálkoztam már mindennel, kinulláztam a margóját mindennek aminek lehet, de sajnos a menu div továbbra is lentebb van, mint amennyire kellene (0px).

Próbálkoztam már Aardvark-kal is megnézni a dolgot, de sajnos attól nem lettem okosabb. Megköszönném ha valaki tudna segíteni nekem.
 

az apache fut, de a php nem

Anonymous · 2006. Jan. 30. (H), 14.54
Üdv!



Felraktam az apache-ot /2.0.55/, ez nem volt nagy durranás... sima telepítés, tovább, tovább tovább.. kattintós játék.

Aztán megpróbáltam alá a PHP-t is /5.1.2/, először az installert, aztán a kicsomagolóst is, de egyik esetben sem sikerült php-t futtatni. A kicsomagolósnál már szórakoztam a kisebetű-nagybetű slash/backslash kombinációkkal, hátha azt rontottam el, hogy rossz az elérési út, de miután beleírtam a http.conf-ba azt a pár sort amit kell, az apache nem indul el többet.

Gondoltam maradok a telepítős verziónál, ami szépen ment, csak kattintani kell: tovább-tovább-tovább... De ez csak csinál valahová egy mappát benne néhány fájllal, (egészen más fájlokat tesz ki, mint a kicsomagolós verzió, abban van 1 rakás mappa meg dll..ebben csak pár fájl)...

A kérdésem az, hogy mit kell tennem, hogy az apache es a php (a két telepítős verzió) együttműködjön, mert az apache szépen fut, de a php kódot továbbra sem ismeri fel.

Mikael

ui: ez gondolom még kell hozzá, windows alá rakom (xp sp1)
 

Csak képeket a cache-be

Anonymous · 2006. Jan. 30. (H), 13.45
Hi!

Lehet, nagyon hülyeséget fogok kérdezni, de hogyan lehet olyat csinálni, hogy csak a képek kerüljenek a böngésző gyorsítótárába, az oldalon található (adatbázisból lekérdezett) szövegek ne?
Van erre valami megoldás, vagy nagyon nem vagyok képben? :)

Ezzel találkoztam eddig:
<?php
header("Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate");
 

Java szerver

juhasztibi · 2006. Jan. 30. (H), 00.29
Sziasztok!
Tudna nekem valaki mesélni egy kicsit a Sun Java™ System Application Server Platform Edition 8.2 -ről?Ez hasonló mint a netware?
Köszi!
 

január 29

Onclick esemény beállítása egy linkre, JS-ből

Anonymous · 2006. Jan. 29. (V), 17.59
Szeretnék létrehozni javascripttel egy linket, amelyre kattintva feljön egy alert.

Eddig így próbálkoztam:

function addLink()
{
  var a = document.createElement( 'a');
  a.href = "#";
  a.onclick = alert('teszt');
  a.innerHTML = "Klikkide";
  document.getElementById( 'header').appendChild( a);
}
A bajom, hogy amikor meghívom, akkor az alert lefut, de mikor a már létrehozott linkre kattintok akkor nem. Firefox Dom Inspector szerint az onclick tulajdnság megvan, de üres. Mit csinálok rosszul?
 

SQL-ben tárolt jelszó cseréje PHP-ben

Anonymous · 2006. Jan. 29. (V), 14.46
Hello

Tudna valaki egy teljes forrást adni, amivel le lehet cserélni helyes jelszó beírása után ajelszót az sql tábláról?
 

Csak regisztrált felhasználók lássanak egy adott odlalt.

Anonymous · 2006. Jan. 29. (V), 12.25
Üdv

Van egy mysql-es teljes regisztrációs belétetős teljes login rendszerem, csak azt nem tudom megoldani, hogy miután bejelentkezett egy felhazsnáló csak azután láthassone gy adott odlalt...

ezzel próbálkoztam:

<? if(isset($_SESSION[nev]))
{ ?>
ezt a mondtatot kellene, hogy levédje elvileg
<? } ?>


De az "ezt a mondatot kellene, hogy levédje elvileg" szöveg akkor sem látszik, miután beléptem.

Mit csináljak?
 

Kiválasztás kezdőbetű szerint

Joó Ádám · 2006. Jan. 29. (V), 12.00
Elég egyszerű a megoldandó problémám, de sajnos nem találtam megoldást.
Hogyan lehetséges egy táblából azon sorokat kiválasztani, amik vizsgált mezői általam meghatározott betűvel kezdődnek?
 

január 29

Szakképesítés weblapkészítéshez

Anonymous · 2006. Jan. 28. (Szo), 22.04
A vállalkozói igazolványt szeretnék kiváltani, kérdésem a következő lenne:
ahhoz hogy weblapkészítésről tudjak számlát kiállítani milyen tevékenységet kell választanom? Nem találok a tevékenységekről semmi listát a neten. A másik dolog, hogy ehhez szaképesítést igazoló okiratot is bekell mutatnom.Mérnök informatikus diplomám még nincs meg (utolsó év), hiradásipari technikus végzettségre meg nem hiszem hogy rálehet húzni bármilyen számítástechnikával kapcsolatos szellemi munkát.Végezzek el valami html tanfolyamot hogy legyen róla papírom?

Előre is köszönöm a segítséget.

Zsolt
 

Eladó JavaScript könyv

maxell · 2006. Jan. 28. (Szo), 20.12
Üdv,


eladnám egyhetes, csak átlapozott
JavaScript - Programozói referencia című (www.panem.hu) könyvemet.

Ára: 1.900,- Ft (boltban 2.900,-)


Akit érdekel, dobjon mailt: porksoda##kukac##freemail.hu


Köszi!