ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 5, 2006 - Fórum téma

Iframe beillesztésére elcsúszik az oldal

Anonymous · 2006. Jan. 5. (Cs), 21.42
Hello mindnekinek

Html weboldalamba szeretnék beilleszteni egy iFramet, ez sikerül is, csakhogy miután beillesztettem az egész oldal elcsúszott...

Igazából azt szeretném megoldalni, hogy egy scrollal lehessen görgetni a szöveget a weboldal közepén. Hogy csináljam meg? Valaki segítsen, ilyen téren kezdő vagyok...
 

Flash zoom Firefoxban és Operában nem megy

rokkok · 2006. Jan. 5. (Cs), 20.26
Kedves Mindenki!

Egy problémával találtam magam szemben amire a megfejtést remélhetőleg tőletek megtudom :o). Csináltam egy gyerekeknek szóló meseoldalt flash-ben. Ez Firefox alatt szépen működik. Viszont ha a játék szekcióba megyek be
akkor a választott játék hátterét nem tölti le, és a jobb egérgombbal
nem érhető el a zoomolás funkció, holott engedélyeztem az swf
filének. Megnéztem a forráskódot, de nem tudok rájönni, hogy mi lehet
a gond. Explorer alatt szépen működik, viszont Firefox alatt nem
szereti :o(. Szeretném firefoxra is optimalizálni mert sokan azt használnak, és így a játék értelmét veszti, mivel a játékok lényege az oldalon a zoomolásban van. A weboldal ITT található. Alul a nagyítós bárányt kell választani, és a felugró ablakban bármelyik játékot. A játékok html oldalba vannak beágyazva.

Válaszokat előre is köszönve: rokkok
 

Blogmarkok nem jellenek meg a hírlevélben

Tome · 2006. Jan. 5. (Cs), 19.16
A Tartalmak megjelenítése egy weboldal felett c. hírben tárgyalt korábbi (2005. december 5.) blogmark nem jelent meg a másnapi hírlevélben. Nem először találkozom azzal, hogy nem szerepel a hírlevélben egy blogmark ez előző napi adagból.
Tudom, hogy a hírlevél csak egy lehetőség, és a blogmarkokat kényelmesen el lehet olvasni az oldalon, de jó lenne ha tudnátok javítani ezt a kis hibát, mivel most is majdnem lemaradtam egy érdekes dologról! ;)
 

XML átadása JavaScriptből PHP-be

coder_fun · 2006. Jan. 5. (Cs), 17.02
HI!
Nekem is hasonló a problémám. PHP-ban abszolut kezdő vagyok, de most rászorulok, ugyanis javascript nem tud file-t generálni.
Adott egy webes xml transzformáció:
<html>
<body>
<script language="javascript">
// Load XML 
var xml = new ActiveXObject("Microsoft.XMLDOM")
xml.async = false
xml.load("cd_catalog.xml")

// Load the XSL
var xsl = new ActiveXObject("Microsoft.XMLDOM")
xsl.async = false
xsl.load("cd_catalog.xsl")

// Transform
document.write(xml.transformNode(xsl))
</script>

</body>
</html>
(xml.transformNode(xsl)-ot szeretném átadni PHP-nak hogy file-t tudjak generálni.
Segítséget nagyon megköszönném!

üdv.:Coder_Fun
 

Kötelező mezők, jelszó egyezés és email formátum ellenőrzés JS-ben

Anonymous · 2006. Jan. 5. (Cs), 15.57
Sziasztok!

Biztos, hogy már volt ez a téma, de mégsem találtam meg a megfelelő választ a kérdésemre.

Szóval, adott egy egyszerű form (név, felhasználónév, jelszó, jelszó megerősítése, e-mail cím). Ezt szeretném még kliens oldalon ellenőrizetni, mielőtt a PHP feldolgozná. Csak annyit, hogy minden mező ki lett-e töltve, a két jelszó egyezik-e, valamint az e-mailet cím a valaki##kukac##valami.hu formátumban adták-e meg.

Gondolom Javascript-tel meg lehet oldani, ehhez kérnék segítséget. Mi van akkor, ha valakinek ki van kapcsolva a JS?

Köszi előre is mindenkinek!
 

Keretek és munkamenetek házasítása

Anonymous · 2006. Jan. 5. (Cs), 15.20
Sziasztok !

Meg tudja valaki mondani, hogy a $_SESSION fájlok a megadott TEMP könyvtáron kívül még hová mentődnek el ?

A gondom vele a következő:

Csináltam egy framben egy login.php beléptetőt, ahol belépés után a tömb szépen értéket kap, pl. a belépő loginnevét, $_SESSION[loginnev], jól átadódik a loginnév, minden ok.
Viszont egy másik frameben van egy ablakom (amit csak belépett felhasználóknak akarom hogy látszódjon), session_start();

Ha ellennőrzöm a $_SESSION[loginnev] értéket, akkor egy régebbi felhasználónév van benne, még akkor is, ha bejelentkezés előtt bezárom a böngészőt, kitörlöm az összes munkamenet fájlt és újra bejelntkezek.

Honnnan a fenéből veszi a korábbi értékeket és egyáltalán, miért nem íródik az felül?

Köszi:

Franky
 

?a=sign&?bb=hogyantovább?

rigo · 2006. Jan. 5. (Cs), 02.53
Sziasztok.
az alábbi linkben a bb= utáni részt hogy kezeljem, ha a "gbook.php" csak a=-t vár? a lényeg, hogy ha érkezik bb=, akkor azt is le kéne tárolni a megadott txt-be.


http://users.atw.hu/invaderproba/gb/gbook.php?a=sign&bb=http://invaderproba.atw.hu/./Egyeb_Bulik_Kepei/Tatabanya_Metal_Fest/12.jpg