ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 9, 2006 - Fórum téma

Suckerfish dropdown adaptáció

ashita · 2006. Jan. 9. (H), 22.37
Hello!

Egy egyszeru dropdown menut szeretnek kesziteni egy oldalra, gondoltam (technology recycling) felhasznalom az aListApart-on közölt (suckerfish nevre hallgato) dropdownt. Az agyam alapbol kiadta a CSS-es megoldast, de az ugye IE-ben nem mukodik. Ezert kellett a suckerfish, de sajnos valamit elronthatok, mert IE-ben nincs dropdown.

Az oldal: http://profund.hof.hu/ugyfelkapu/www.printgo.hu
(ha page not found jon be, akkor kezzel javitsatok vissza profund.hof.hu-ra a profund.hu -t, a DNS szerverek nem szeretik a cimet)

Elore is koszonettel:
ashita
 

HTML webhelyen jelszóval védett oldal

gelencser26 · 2006. Jan. 9. (H), 21.24
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy hogyan lehet egy html-es weblapon jelszóval védeni egy linket?
Ha lehet akkor hogyan?

Előre is köszönöm!

www.gepace.atw.hu
 

{position: fixed;} IE-ben

Anonymous · 2006. Jan. 9. (H), 20.13
Hali!

Tudna valaki segíteni?

IE-ben nem működik a
{position: fixed;}
A többi brózer simán vágja /Fox, Opera/
Ha a "fixed" értéket "absolute"-ra veszem, azt az IE is tudja, de az mégsem ugyan az.

Előre is köszi!

Batu Kán
 

Idézőjelet tartalmazó alapérték megadása űrlap elemnek

breakline · 2006. Jan. 9. (H), 17.16
Hali!

Mostanában csináltam néhány barátomnak egy blogmotort, php és mysql alapon. A bejegyzések beírásához egy javascriptben megírt html edtirot használtam, ami innen letölthető:http://www.interactivetools.com/products/htmlarea/
Ez eddig szép és jó, de van egy kis problémám, bár találtam is rá megoldást, de az kicsit bonyolítja a helyzetet.
Arról lenne szó, hogy ha elküldöd az új bejegyzés űrlapot, akkor bejön egy ellenőrző oldal, ami megmutatja a bejegyzést. Innen lehet változtatni (ekkor visszamegy az editorhoz), menteni (ekkor bekerül az adatbázisba, de nem lesz aktív), és elküldeni (ekkor is adatbázis, de meg is jelenik).
Itt van pl. az elküldés gomb, ekkor az oldal megkapja újra a változókat.

Floatolt tartalommal együtt nem nő a div mérete

Anonymous · 2006. Jan. 9. (H), 15.41
Sziasztok.

Megkért egy ismerős, hogy csináljam meg az oldalát, amit CSS segítségével szeretnék megvalósítani, bár még nem nagyon ismerem.

Az a problémám, hogy a tartalommal együtt nem nyúlnak a divek. Egyszerűen nem tudom, miért nem.

Ha valaki segítene, nagyon hálás lennék. Ha pedig valamit nem jól csináltam, abban is várom tanácsaitokat.

Fko

#felso {
	margin-left: auto;
        margin-right: auto;
	background-image: url(tuz.jpg);
	width: 775px;
	height: 367px;		
}

#also {
	margin-left: auto; 
	margin-right: auto;
	width: 775px;
	background-color: #475c9a;	
	border-top: dotted #fff 1px;
	border-bottom: dotted #fff 1px;
}

#elso {
	position: absolute;
	width:170px;		
	min-height: 700px;
	border-left: dotted #fff 1px;	
	border-right: dotted #fff 1px;
	margin-left: 9px;
}

#masodik {		
	margin-left:180px;	
	height:auto;
	min-height: 700px;		
	border-left: dotted #000 1px;	
	border-right: dotted #000 1px;	
}

#harmadik {
	float: left;  	
	position: absolute; 				
	width: 405px;		
	min-height: 700px;				
}
#negyedik{			
	float:right;
	width:190px;
	border-left:dotted #000 1px;	
	min-height: 700px;			
}
<div id="kontener">
<div id="felso">
</div>
<div id="also">
<div id="elso">
Menü lesz itt
</div>
<div id="masodik">
<div id="harmadik">
Ide jönne a tartalom
</div>
<div id="negyedik">
                          Ide még dobozok jönnek.
</div>
</div>

</div>
</div>
 

Hiba a Weblabor fórumban

breakline · 2006. Jan. 9. (H), 15.01
Üdv!

Csak megjegyzésképpen, de ha tudjátok meg is kérdezném, ha elküldök egy hozzászólást a fórumba, akkor a "lap nem található" oldalra jutok, bár
bekerül a hozzászólásom. Ez mitől van?


Kösz
BL
 

TV műsorok megjelenítése weboldalon

hajnalbela · 2006. Jan. 9. (H), 13.16
Üdvözlök minenkit!

Egy kisebb portál létrehozásával gyötröm magam. A megrendelő igényei közé tartozik, hogy pl legyen elérhető rajta különböző TV csatornák műsorai.

Ehhez kérnék segítséget, ötleteket

Köszönöm
 

Fórum költöztetése - Php

Anonymous · 2006. Jan. 9. (H), 12.25
Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Honlapomhoz egy profi webmester kidolgozott egy php-s fórumot. Működik is, csak idő közben webtárhelyet szeretnék váltani. Sajnos a barátom, aki a webmesterem volt, már nem segíthet, mert súlyos beteg. :o( Amikor gyógyíthatatlan betegsége már olyan egészségügyi állapotba hozta, hogy érezte dolgozni már nem tud sokáig akkor tanítgatott a php-ra, de csak egyszer volt alkalma elmagyarázni a dolgokat. Még beszéltünk a honlap költöztetéséről, azt mondta simán lehet átcuccolni a Fórumot is.

Sajnos nekem nincs akkora tudásom, mint neki. A haverom pénz nélkül segített, de programozót megfizetni nem tudok, ugyanis leszázalékolt vagyok. A honlapom egy betegségről szól, ingyen készítem, karitatív célból. ( Én készítettem a html lapokat, csak a html-hez értek. )

Most ott tartok, hogy az új tárhely php adminjában létrehoztam a következő táblákat:

- forum_adminok
- forum_bea
- forum_hozzaszolasok
- forum_temak

( Táblaellenőrzések: ok. )

Továbbá feltöltöttem a Fórum php filejait, és a stílust meghatározó css-t is. Ha a megfelelő honlapcímre megyek beugrik a moderációhoz szükséges adminfelület. Csakhogy nem enged be.

Úgy tudom a myadmiban is meg kell valahogy adni a god adatait: felhasználónevét és jelszavát. Szerintem ez lehet a probléma. Ennek a módjára lenék kiváncsi, illetve, hogy a zip-be mentett hozzászólások miként tölthetők fel.

Kérlek segítsetek! Kb. 200 hozzászólásom van a Fórumomon: Kérdések a betegséggel kapcsolatban, illetve a Fórumozók barátkozó üzenetei. Nem szívesen vennék igénybe külső Fórumszolgáltatót, mert mindez elveszne.

Jószándékotokat előre is köszönöm. akromegalia##kukac##freemail.hu
 

Autómata vesszők kitevése

Anonymous · 2006. Jan. 9. (H), 07.57
Sziasztok!

Segytséget szeretnék tőletek kérni.
Az a gondom hogy van 1 fórum rendszerem és ugyebár minden fórumhoz lehet moderátort rendelni, amit ki is szeretneék iratni. Először úgy gondoltam hogy a moderátoroknak csinálok egy olyam mysq oszlopot h moderatorok minden fórumhoz, és oda a moderátorok idje-i lennének beírva.
De nem tudom hogy vigyem be? mivel az lenne h 1, 10, 30 akkor id-t nem 1, 10, 30 nak írná ki? és akkor ez olyan mintha 1 mod lenne a 3 helyett.

Én ezt most úgy oldottam meg hogy gondoltam 3 moderátornál úgy sem lessz több, bár kitudja hogy létrehoztam 3 oszlopot modertor_1 moderator_2 moderator_3, és értelemszerűen a moderator_1 be kerül az első moderátor id-je és így tovább...
Na és ezt úgy olvasom hogy linkelem is.
pl.: $moderator_1, $moderator_2, $moderator_3
és ugyebár ott vannak veszek kiolvasásnál, na de mi van akkor ha a moderátor üres?
akkor ha csak 1 van akkor azt az eredményt kapom h:
$moderator_1, , , vagy valami ilyesmit nos azt szeretném kérdezni hogy tundám ezt jobban megoldani és hogy lehetőleg a vesszőket is jól tegye ki.
hogy pl.: mikor csak 1 mod van ne tegyen utánna veszet de ha már 2 akkor tegyen egyet a 2 közé de az utolós utánn ne, és mikor 3 van akkor tegyen közéjük de az utolsó utánn ne.
Szóval értelemszerűen.
Kérlek segítsetek.
Előre is köszsönöm
Üdvözlettek:
Sziszi