ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 20, 2006 - Fórum téma

kiszállás a SWITCH-ből

Anonymous · 2006. Jan. 20. (P), 19.36
Heo!

<?php

$p = "null";

switch( $p )
	   {
	   	   
			  case "null":			  
				break;
			  case "iras_adatbazisba"
				$query = "SELECT author, title, content FROM cp_news WHERE id = $_GET[id]"; 
	   }

?>
Természetesen ez egy leegyszerűsített példa, de a lényeg bennevan.

Az a konkrét gond hogy hiába írtam oda, hogy ha a $p értéke null akkor "szakadjon" meg a switch mégis leellenőrzi az egészet az apache és így ezt a hibaüzenetet kapom:

Parse error: parse error, unexpected T_VARIABLE in (...)/index.php on line (...)


Gondlom nem tetszik neki hogy ottvan a $_GET[id].. Hogy tudnék kiszállni a switchből, úgy hogy meg se vizsgálja a többi részt?
 

Kettőspont használata URL-ben

mdesign · 2006. Jan. 20. (P), 16.48
Sziasztok!

Arról szeretnélek megkérdezni benneteket, hogy mi a tapasztalatotok - van e valamilyen hátrányos következménye ha kettőspontot használok az URL-ben?

Ami miatt ez szóba jött, az az, hogy egy index.php kezeli a kéréseket, és szeretnék vmi ilyesmit elérni:

termekeink/konyvek/2006/szamitastechnika

csak ez azért nem jó, mert akkor a képeket, csseket nem tudom elérni, mert olyan mintha abban a könyvtárban lennék.

Ezért gondoltam arra, hogy így is jó lehet esetleg:

termekeink:konyvek:2006:szamitastechnika

Üdv Karesz
 

Inaktív - aktív input mező

Anonymous · 2006. Jan. 20. (P), 15.37
Sziasztok!

Meg lehet valahogy oldani, hogy egy sima text input mező csak az előtte lévő checkbox állapotától legyen aktív? Magyarul, ha bejelölöm a checkbox-t, akkor tudok bele írni, ha nem, akkor pedig értelemszerűen nem lehet kitölteni.

Köszi előre is!
 

Abszolút pozicionálású link elhelyezése egy táblázat cellában

Hodicska Gergely · 2006. Jan. 20. (P), 14.56
Sziasztok!


Van egy táblázatom. Bizonyos rekordokhoz tartozik egy leírás is, ami hosszabb szöveg, ezért nem került be a táblázatba, hanem tooltipként fog megjelenni a név mellett, amennyiben ki van töltve. A megjelenítséséhez a Smarty popup pluginjét használom, ehhez viszont kell egy link, ami kiváltja a tooltip megjelenítsést.

Ehhez megjelenítenék egy kis piros négyzetet a cell bal felső sarkában, ami jelezné, hogy van tooltip. A következőre gondoltam:

<td style="position:relative;">
    <a href="#" onclick="return false;" style="position:absolute;
                                               display:block;
                                               background-color:red;
                                               height:6px;
                                               margin-left:-6px;
                                               margin-top:-3px;
                                               font-size:15px;">&nbsp;</a>
Ez végülis jó most nekem, de pl. eredetileg egy top=0px; left=0; adatma volna a linknek, de akkor az oldal sarkába tette, nem a cella sarkába (pedig relatív). Próbáltam a cellának absolute-ot adni, de akkor meg úgy jelent meg, hogy a jobb széle a tartalom szélén jelent meg.

Érdekelne egy esetleges jobb megoldás.


Köszi,
Felhő
 

Webes fizetés az otp-vel

Anonymous · 2006. Jan. 20. (P), 11.38
Sziasztok!

Php-vel szeretnék kommunikálni az OTP SOAP szerverével.
Aki csinált már ilyet jelentkezzen!
 

Doctype-pal másképp jelenik meg az oldal

ensomhet · 2006. Jan. 20. (P), 04.34
Hello!

Nézzétek meg FF-ben, Operában és IE-ben ezt:
http://trulmalder.uw.hu/1.html

Kérdésem: FF-ben és Operában miért van a logo alatt a sárga csík?
XHTML doctype-al ugyanez van. Ha kiszedem a doctype megnevezést, akkor eltűnik a vonal. Próbáltam magasságokat állítani, de hiába.
(Nyilván nem táblázatosra akaroma lapot, de számomra így egyszerűbb és gyorsabb a kinézet kialakítása.)
(ezekben néztem: FF 1.5, Opera 8.51, IE6)
 

Tárhely email címének használata PHP levélküldés/fogadásra

Anonymous · 2006. Jan. 20. (P), 01.27
Helló mindenki!
Lehet hogy hülye kérdés, akkor elnézést kérek, de . . .
Ha van egy saját tárhelyem, és tartozik majd ugye hozzá e-mail cím, illetve tartoznak e-mail címek, akkor tudok-e írni programot phpban arra, hogy leveleket tödjak fogadni/küldeni meg ilyenek? elég fontos lenne, és ha ez lehetséges, akkor adjatok plz egy oldalt, ahol találok erről infókat.
Köszi! Üdv