ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 21, 2006 - Fórum téma

Objektum kinyerése session-ból

csomi · 2006. Jan. 21. (Szo), 22.59
Sziasztok!

A következő problémával toporgok egy helyben:

Van egy osztály, amely dinamikus tömböt tartalmaz, ennek az osztálynak egy példányát szeretném session-be betenni, illetve visszanyerni. Mindig bővülő tömbről van szó, de csak az utolsó bejegyzést őrzi meg a session is. Olyan mintha mindig új objektum jönne létre. Hogyan lehetne a sessionból kinyerni, és változtatás (hozzáfűzés) után visszatenni a tömböt a session-be?

Köszi!
csomi
 

onselectstart FF alatt

PogiG · 2006. Jan. 21. (Szo), 18.07
Üdv ismét!

Olvasgattam itt a fórumot, és rengeteg érdekességet tanultam, többek között azt is, hogy a "jó programozó" böngésző fuggetlen oldalakat ír. Ennek szellemében elkezdtem a saját jejlesztésű oldalamat átírni, mert megnéztem Firefox -al, és rádöbbentem, hogy nem is hasonlít IE -s külalakjára. De felmerült egy probléma (ill. több is, de egyszerre csak egyet írok), melyre nem találtam megoldást.

Mivel a menüben szövegek vannak, így ki lehet őket jelölni, ami nagyon csúnya. Ezt IE alatt megtudtam oldani a body -ban elhelyezet
onselectstart="keret.focus()" , ahol a keret egy IFRAME. Hogyan tudnám ezt megoldani, hogy a többi böngészőben se lehessen kijelölni semmit (se képet, se szöveget)?

Elöre is köszönöm.

PogiG
 

Szerver felhasználók elzárása egymás elől PHP-ben

lwpass · 2006. Jan. 21. (Szo), 16.14
Sziasztok!

Nemreg helyeztunk uzembe egy kisebb web(apache 1.3)/ftp(pureFtp) szervert (BSD). A webszerveren uzemel egy php(5.1) is, ahol virtual hostonkent korlatozva van a felhasznaloi konyvtar (open_basedir). Viszont van egy kozot hozzaferesi pont, ahonnet az osszes felhasznaloi konyvtar elerheto. Itt ugye nem lehetseges az open_basedir beallitasa, es igy az osszes felhasznalo latja egymast PHPbol, vagyis hozzaferhetnek egymas konyvtaraihoz/fajljaihoz. A kerdesem az lenne, hogy milyen modon lehetne megoldani a korlatozast?

Valaszokat elore is koszi!
 

dinamikus űrlap kereséshez és adatbázis feltöltéséhez de előtte keresve

Anonymous · 2006. Jan. 21. (Szo), 14.29
Ahoj!

Egy elég komplikált dolgot szeretnék megoldani.
Adott egy MySQL adatbázis, keresésnél találat hiányába szeretnék feltöltő formot megnyitni.
Az adatbeviteli form pedig dinamikusan alakulna a különböző legördülő menük értéke alapján haladva a kitőltéssel...
Találok valamerre mintákat, ötleteket?
Később hasonló modon kellene duplikátumokat keresnem a dbben...
 

Fix cella szélesség és magasság <table> tagben!

s_volenszki · 2006. Jan. 21. (Szo), 12.55
Üdvözlet mindenkinek!

Volna egy kérdésem azokhoz akik tudnának segíteni nekem!

Szükségem volt arra, hogy egy táblában megjelenítésre kerülő adatoknak csak
meghatározott hossza látszódjon (fix cella szélesség sortörés nélkül):

<table style="table-layout:fixed;" width=300>
<col width=100>
<col width=100>
<col width=100>
<tr height=20>
<td>adat1</td>
<td>adat2</td>
<td>adat3</td>
</tr>
</table>
Ez így teljesen jólműködik, de ha az adatok php változókból érkeznek:

$adat1= "adat1";
$adat2= "adat2";
$adat3= "adat3";
print "<table style='table-layout:fixed;' width=300>
<col width=100>
<col width=100>
<col width=100>
<tr height=20>
<td>$adat1</td>
<td>$adat2</td>
<td>$adat3</td>
</tr>
</table>";
akkor a fix szélesség működik, de sortöréssel új sort kezd a cella és kiírja a változó teljes tartalmát!

Milyen lehetőség van az említett probléma kiküszöbölésére?

Meg lehet határozni egy string típusú változó tartalmának szélességét képpontban?

Köszönöm segítségeteket:
s_volenszki
 

Ékezetes mod_rewrite?

Topi · 2006. Jan. 21. (Szo), 10.18
Sziasztok!

A kérdésem a köv. Van egy szájt, aminél a következőt kellene csinálni.
Ha a látogató beírja, hogy www.valami.hu/alma, akkor hívjon be egy php-t az "alma" szóval.
Ezt én egy mod_rewrite al csináltam meg, így:

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ cimszo.php?q=$1 [QSA]

Ez még működik is, csak az a baj hogy ha firefoxban nézem, akkor az átírja az url-eket, és ha ékezetes a szó, azt elrondtja.

Szóval ha úgy jön az url, hogy :
valami.hu/Árvíz
akkor működik. Ha meg úgy jön hogy:
valami.hu/%C1rv%EDz
Akkor már nem működik...
Mit csináljak?

Köszi. Üdv. Topi.
 

Nem érhető el két oldalam a szolgáltató hibájából

Anonymous · 2006. Jan. 21. (Szo), 09.04
'reggelt!

Az a szomorú helyzet állt elő, hogy az oldalaim több, mint 12 órája nem érhetőek el (fizetős tárhely). Írtam mailt és azt mondták, hogy egy szervert kell kicserélniük, amivel már végezniük kellett volna (legalábbis ez derül ki a mailjükből), azonban még mindig nem érhető el. A szerződésben 99%-os rendelkezésre állást garantálnak, amibe még bőven belefér ez a 12 óra (a maradék 1% kb. 87 óra).
Lehet ilyenkor valamit tenni, azt leszámítva, hogy várok?