ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2011 - Fórum téma

december 31

Konfigurációs fájlok paramétereinek szerkesztése PHP-val.

mapdesign18 · 2011. Dec. 31. (Szo), 17.43
Sziasztok!

A helyzetem az alábbi:
- van egy konfigurációs template fájlom, ami tartalmazza az alap konfigurációt és azokat a tokeneket amit replace-vel felcserélhetek.
- van egy elkészített fájlom, ahol már a replace és az értékek bevitele megtörtént.

A probléma:
- Az elkészített output fájl értékeit (a tokeneket) utólag is tudnom kellene módosítanom / írnom / olvasnom aminek nagy hátulütője: tartalmát az user átírhatja szóval változhat, akár egészében is.. csak a paraméterek maradnak.. felcserélődhet a sorrend, esetleg más karakterkódolás, stb...

Vegyük például egy SHOUTcast rádiószerver szimpla konfigurációs állományát:
- template fájl:
;DNAS configuration file

password={token:password}
adminpassword={token:adminpassword}
portbase={token:portbase}
requirestreamconfigs={token:requirestreamconfigs}
yp2={token:yp2}
log={token:log}
screenlog={token:screenlog}
maxuser={token:maxuser}

 [ ... és így tovább ... ]

- kimeneti fájl (kicsit felkavartam):
;DNAS configuration file

password=topsecret
w3cenable=1
w3clog=sc_w3c.log
publicserver=default
savebanlistonexit=1
adminpassword=topsecret
portbase=8000
requirestreamconfigs=1
yp2=1
banfile=sc_serv.ban
ripfile=sc_serv.rip
riponly=0
log=1
maxuser=32

 [ ... és így tovább ... ]

.. noh ebből kellene valami jót varázsolni.

Az eddigi kezdetleges megoldás:
- template fájl » output fájl: Egyszerű str_replace segítségével végigmászok a sorokon és kicserélem a tokeneket (itt kevés a hibázási lehetőség, mivel fix template-ről van szó szóval no problemo).
- ...

Furcsán viselkedik az egér+bill

inf · 2011. Dec. 31. (Szo), 05.13
Elég hülye téma cím :D

A lényeg, hogy win7-64 van a gépemen, most vettem egy lg tv-t, amit rádugtam, és elég furcsa lett minden :D Mármint olyan, mintha belassult volna az egér és a billentyűzet. Nem tudom jobban elmagyarázni sajnos. :S
Olyan, mintha kaptak volna egy 200msec-es pinget, lassabban reagálnak... Illetve mintha az egérnél a sensitivity is kisebb lenne, mint volt. Láttatok már ilyet?

Kapásból vicces volt, hogy kék halált kaptam amikor a facebookra kattintottam :D Bár szerintem ennek nincs összefüggésre a monitorral, firefox szokott nem válaszolni néhány másodpercig, meg a windows + java + firefox xp alatt sem ment gond nélkül, sokszor meghalt a java egy idő után és újra kellett telepíteni. Ami még érdekes, hogy a DNS-el gondok vannak a firefox-al, a google.com helyett valami álláskereső oldalt hoz be (a google.hu működik), ezt azóta csinálja, mióta cisco routerem van. Kezd úgy tűnni, mintha elég instabil lenne a rendszer. :S
 

december 31

Helyesírás szerver oldalon

T.G · 2011. Dec. 30. (P), 23.00
Sziasztok!
Helyesírást szeretnék ellenőrizni szerver oldalon PHP-vel. A szerverre a pspell feltelepítése valószínűleg nem megoldható (ennél egyszerűbb változásokat sem tudtam elérni), így egyéb megoldást kellene keresnem. A Google megoldása teljesen jó lenne, de elsőre nagyon úgy néz ki, hogy a magyar nyelv nem támogatott.

$text = 'Szia világ!';

$data = '<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>'.
'<spellrequest textalreadyclipped="0" ignoredups="0" ignoredigits="0" ignoreallcaps="0">'.
'<text>'.$text.'</text></spellrequest>';

$ch = curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, 'http://www.google.com/tbproxy/spell?lang=hu');
curl_setopt($ch, CURLOPT_POST, true);
curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, urldecode($data));
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, true);
$contents = curl_exec($ch);
curl_close($ch);

header('Content-Type: text/plain; charset=UTF-8');
echo $contents;
Az eredmény meg:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<spellresult error="0" clipped="0" charschecked="11" suggestedlang="en">
	<c o="0" l="4" s="0">Zia	Suzi	Sis	Size	Siva</c>
	<c o="5" l="5" s="0">Volga	village	Vulg	Vila	vulgar</c>
</spellresult>
Zia Volga! :)

Érdeklődnék, hogy szerintetek merre induljak tovább?
 

PHP kód beolvasása

mauladam · 2011. Dec. 30. (P), 21.41
Jó estét mindenkinek!

Nem tudtam a címben rendesen megfogalmazni a kérdést.
Most megteszem:

Adott egy "oldalak" nevű tábla, benne egy "nev", egy "cim" és egy "tartalom" mező.
Az oldal php tartalma legenerálja a menüpontokat.
Az index.php egyben egy lekérdező oldal.

Ha az "oldal" nem kap értéket[if(!isset($_GET['oldal']))] akkor kiválasztom azt a sort, ahol a "nev" mező egyenlő "fooldal"-lal. ("SELECT * FROM oldalak WHERE nev = 'fooldal'")
A "content" nevű divembe a "cím" és a "tartalom" nevű mezők értékeit íratom.

Ha van értéke [if(isset($_GET(oldal))] és a táblában van olyan sor, ahol a "nev" egyenlő $_GET['oldal']-lal, akkor a "content" divbe ennek a sornak a "cím", és a "tartalom" mezőinek értékeit íratom.

Ha nincs ilyen sor aminek a "nev" mezője egyenlő $_GET['oldal']-lal, de van $_GET['oldal'], akkor a "404" névvel ellátott sor adatait használom.

A kérdés:

Hogyan tudom PHP fájlokkal ugyan ezt megcsinálni, úgy, hogy le is fussanak.
(Ha egyáltalán lehetséges.) Gondolom, az adatbázisba írás, nem jöhet szóba, mivel eléggé, biztonságtalan lenne.

Próbáltam a külső include megoldást, de akkor létre kellene hozni külön szöveges fájlokat, amikből ki kellene olvasnom a nevet, és a címet, mivel nincs eltárolva adatbázisban. (Szerintem ez kicsit macerás.)

Ezt a témát azért nyitottam, hogy írjátok le, Ti hogyan valósítanátok meg ezt, mivel nekem már nincs ötletem.
Természetesen, ha nincs jobb megoldás, megcsinálom úgy, ahogy írtam, de biztos hogy van(szerintem).

Kicsit hosszúra sikeredett. :)
 

Facebook x-dik lájkoló

robicica · 2011. Dec. 30. (P), 13.23
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy meg lehet-e mondani hogy egy facebook oldalt ki likeolta pontosan x-diknek?

Nézegetem az admin felületet de csak egy sima listát találtam amiben szerintem lájk időpontja szerinti csökkenő sorrendben vannak az emberek

köszi
 

Ajax-al betöltött oldalnak változók (tömbök) átadása

dulyt · 2011. Dec. 30. (P), 11.49
Heló,

az a problémám h adott egy kész oldal melynek a content id-jű divjébe betöltök ajaxal egy új tartalmat, de az újonnan betöltött tartalom nem látja se a cookie-t se a session-öket.. már próbáltam get metódussal is átadni a változók értékét de sehogy nem jön össze :/

Előre is köszönöm a válaszokat.
Gábor
 

december 29

Itt a freeweb.hu vége

H.Z. v2 · 2011. Dec. 29. (Cs), 21.46
Ha valaki érintett még nem értesült volna róla, 2012. január 10.-től megszűnik az ingyenes freeweb.hu/fw.hu.
Igazán rendesek, hogy időben szóltak. E-mailt a mai napig nem kaptam a változásról. Mondjuk nekem nincs ott éles anyagom, de viszonylag méretes arcátlanságnak tartom a tisztelt tulajdonosok részéről, hogy mindössze két hetet hagytak a felhasználóiknak arra, hogy új helyet találjanak az oldalaiknak.
Külön élmény, hogy kapcsolat címén csak hibajelentő van, az impresszumban meg egy ocsmány reklámoldal jön fel.

Vagy csak számomra újdonság mindez?
forrás: http://fw.hu

update: elnézést kérek, dec.10-én kaptam e-mailt tőlük, de valamiért a levélszemét közé került automatikusan. Igaz, a hírlevélben csak a szolgáltatás bővüléséről írnak, arról szemérmesen hallgattak, hogy ezzel egyidejűleg az ingyenes szolgáltatás eltörlik.
 

Lájkoltató-átirányító kis FB app hogyan?

shamanix · 2011. Dec. 29. (Cs), 15.13
Üdv,

nem csinaltam még FB appot, de webfejlesztésben, php-ban otthon vagyok, egy olyan kérdésem lenne, hogy egy FB app kb hogyan megoldható nagy vonalakban és mennyi idő alatt megoldható kb?
azt kell tudja, hogy bejelentkezteti a usert, majd like-olnia és megosztania kell vmit, ha ezt megteszi, akkor elirányitja egy adott url-re, ahova csak azok érkezhetnek meg, akik like-oltak ill megosztottak, ha a user nem teszi ezt eg, vagy nem jelentkezik be, akkor mashova iranyitjuk.

kösziköszi
 

freelancer.com oldalról munka

psita · 2011. Dec. 29. (Cs), 00.16
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy van-e tapasztalatotok a freelancer.com és hasonló oldalakról. Van értelme itt munkát vállalni? (webprogramozással foglalkozom)
Az elkészült oldalakból származó jövedelem után hogy kell adózni, stb.? Ez 17 évesen valahogy megoldható?

A válaszokat előre is köszönöm!

psita
 

december 28

eregi preg_match gond

zyran · 2011. Dec. 28. (Sze), 21.09
sziasztok

egyik eregi > preg_match-csal gyűlt meg kissé a bajom. az egyik oldalon, amit csinálok az eregi deprecated-et írt ki. ami a php 5.3-ra frissítése után következett

elvileg ki lehet váltani a preg_match használatával, azonban a következő üzenetet kapom:

Warning: preg_match(): Unknown modifier 'h' in /html/modules/mod_euroexchangerate/helper.php on line 60

próbálkoztam már mindennel, de csak nem akar sikerülni, ezért kérem a segítségeteket:
preg_match(CURS_MODULE_EUR_DIR."/curs_([^']*)?.xml",$filename,$cachedate);

hová és mit kellene beírnom, hogy működjön?

Köszönettel:

R

p.s.: korábban a preg_match helyén az eregi volt. ez most az alap, amibe nem nyúltam bele