ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2016 - Fórum téma

december 31

jQuery eseménykezelés probléma

bvc · 2016. Dec. 31. (Szo), 00.12
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, mert elakadtam jQuery-ben. Egy Excel munkalap szerű dolgot akarok készíteni. Ezt táblázattal akarom megoldani sok tr sorral, sok td cellával, mindegyikben egy input szövegmezővel. A cellák között a nyíl gombokkal lehet lépkedni mind a 4 irányban (mint Excel). Ennek lekezelése jQueryben történik, de van egy kis gond vele. A probléma az, hogy a menet közben az újabb, végére dinamikusan beszúrt sorokat külön kezeli az eseménykezelő, és a statikus részt is külön lehet a gombokkal bejárni, mintha válaszfal lenne a statikus és dinamikus rész között. Nem értem miért, és hogy lehetne ezt javítani? Új sor akkor adódik a táblázathoz, ha az alsó sorba gépelünk be valamilyen adatot, és ezeket a sorokat sajnos külön kezeli. Ezt szeretném javítani, hogy minden cella bejárható legyen a gombokkal. Köszönöm a segítséget!

Forráskód:
https://drive.google.com/file/d/0BzvCtU-vWpqTWFkzXzZWYlBCelE/view?usp=sharing
 

december 27

URI végén / karakter eltávolítása

Kérésre törölve 19. · 2016. Dec. 26. (H), 23.01
Sziasztok!

Először is Kellemes Ünnepeket, másodszor pedig, új szerverre költöztem és zavar, hogy minden uri végére íródik egy / jel, tehát pl ez így volt eddig:

http://akarmi.com/zab

Most az új tárhelyen így van:

http://akarmi.com/zab/

és megfigyeltem, hogy mindig a végére írja ezt a perjelet. Ezt hogyan tudom beállítani, hogy ne írja oda?

Persze a http://akarmi.com/zab/index.php végére nem írja a / jelet. Szeretném .htaccess fájllal megoldani, azért is ebbe a fórumba soroltam be a kérdést, de legvégsőesetben php-s megoldás is jó.

Köszönöm előre is. :)
 

Petíciók

inf · 2016. Dec. 26. (H), 12.33
Gondoltam csinálok egy külön topicot a számítástechnikával kapcsolatos petícióknak. Legalábbis nekem már nem az első, hogy aláírást gyűjtök valamilyen témában.
 

december 21

Fejlődés?

Hidvégi Gábor · 2016. Dec. 21. (Sze), 12.01
Egy másik fórumszálon egy érdekes vita alakult ki a PHP type hinting-jával kapcsolatban, ahol némi utánaolvasással kiderült, hogy ennek a szerepe nem más, mint a hibakeresés támogatása (bár munkát nem spórol meg, hisz a szükséges konverziókat ugyanúgy el kell végeznünk), de például (elhanyagolható mértékben) lassítja a futást, a kódot pedig rugalmatlanabbá teszi, azaz elveszik a PHP egyik óriási előnye, a dinamikus típusosság.

Ez az egész rengeteg kérdést felvet, ahol tudok, megpróbálok én is valamit válaszolni, de az csak egy szempont a sok közül:

1, Hol érdemes ilyet használni? Saját kódban, vagy ott is, ahol harmadik féltől származó rutinok vannak? Mert ez utóbbi esetben nem tudjuk garantálni, hogy a típusok nem változnak.

Saját kódban miért használná bárki is? Kiszűri vele a hanyag kollegákat? Node miért vesz fel a cég ilyeneket?

2, Érdemes-e ilyet használni?

Production kódban egy Fatal error, amit ilyen hiba okoz, megengedhetetlen, és egyébként is, nem is feltétlenül szükséges. Ráadásul a kód 100%-át lefedő tesztek szükségesek az ilyenek kiszűréséhez, aminek a megvalósítása szinte lehetetlen.

3, Szükséges-e egy ilyen featúra ahhoz, hogy jó kódot írjunk?

Robert C. Martin szerint megfelelő teszteléssel a statikus típusosság értelmét veszti.

4, Ha egy featúra hasznossága kérdéses, miért teszik bele? Növeli a PHP kódbázisát, minden újabb sor potenciális hibaforrás, és azért kell is a PHP-t foltozgatni rendesen.

5, Mi alapján döntik el, hogy egy featúra mennyire hasznos? Divat vagy racionális döntés áll a hátterében? Utóbbi esetben hol vannak a számok, ami alapján fel lehet mérni a hasznosságát?

december 19

Bootstrap dropdown menu scrollbar probléma

Blackfriar · 2016. Dec. 19. (H), 17.03
Sziasztok !

Azt szeretném elérni, hogy a szabványos scrollbar helyett alapesetben is az a vékony scrollbar jelenjen meg, amire egyébként átvált a Bootstrap, amikor a böngészőben "Responsive Design Mode"-ra váltok.
Belenéztem a Bootstrap css fájljába is, keresvén a "scrollable-menu" hivatkozást, de nem találtam.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
 

december 17

ISO-ból UTF8 automata konvertálás formnál

9072ricsi · 2016. Dec. 17. (Szo), 18.30
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám.

Van egy formom, amivel a Shoutcast szerverem metadatáját tudom módosítani:
/* ----------- Server configuration ---------- */

$ip = "xxxx"; // Server Address 
$port = "xxxx"; // Server Port
$pass = "xxxx"; // Admin Password

/* ----- No need to edit below this line ----- */
/* ------------------------------------------- */
$song = $_POST['song'];
if (empty($song)) {
?>
<p>Írd be a jelenlegi szám címét!</p>
<form name="changesong" method="post" action="">
  <input name="song" type="text" id="song">
  <input type="submit" name="Submit" value="Adat küldése">
</form>

<?php
} else {
$song = urlencode($song); 
$song = str_replace("+", "%20", $song);
		$fp = @fsockopen($ip,$port,$errno,$errstr,4);
		if (!$fp) {
			print "Hiba: Nem tudtam csatlakozni a szervere, kérlek ellen&#337;rizd a kapcsolatot!";
		} else {
		    fputs($fp, "GET /admin.cgi?pass=" . $pass . "&mode=updinfo&song=" . $song . " HTTP/1.0\r\n");
		    fputs($fp, "User-Agent: Mozilla\r\n\r\n");
			fclose($fp);
$song = str_replace("%20", "+", $song);
$song = urldecode($song);
print "<strong>A szám frissítve: </strong><p>$song</p><p style=\"font-size: 70%\">Powered by <a href=\"http://www.mixstream.net\" target=\"_blank\">MixStream.net - professional streaming</a></p>";
}
}
?>
A Playerünk alapba iso-n (ISO-8859-1) "fut", de a főoldalra includeolva már utf8-ban jelenik meg. Ha mondjuk Magyar számot írunk be, akkor gyakran � jelenik meg. Van valamilyen módszer, ami automatikusan átkonvertálja a beírt szöveget, és azt küldi a szervernek?

Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét!
 

PHP típuskezelés

visuall · 2016. Dec. 17. (Szo), 14.10
Sziasztok!

Ugye behozták a szigorú típusosságot PHP7-be, megéri ezt használni?
Már úgy értem, hogy nem fogja a teljesítményt megfogni, vagy távol állni a PHP ideológiájától?
Példaként, mivel PHP ökológiájában ez újnak számít, lehetséges, hogy a későbbi implementáció megváltoztatása nem lesz visszafele kompatibilis - feltételezve, hogy jelenleg csupán !egy! darab típus megadása lehetséges?

(persze ezen kérdések a skalár típusokra értendők)

szerk.:
A PHP által nyújtott névterek hogyan hasznosíthatók a gyakorlatban? Megéri használni?
 

december 15

string levágás

simisoma · 2016. Dec. 15. (Cs), 12.58
Sziasztok,

hogyan tudok egy adott karakter után (|) levágni íly módon:

$text = 'alma|megjegyzés'; --> alma
$text2= 'proba|bármi lehet itt'; --> proba

köszi!
 

december 13

plag.hu vélemény kérés

detti994 · 2016. Dec. 13. (K), 12.34
Sziasztok! Megtennétek, hogy véleményezitek a plag.hu honlapot? Kinézet, használhatóság, minden? Úgy mi az általános vélemény róla, megéri használni?
Előre is köszönöm!
 

december 9

Video lejátszási idő (teljes) kinyerése-2

kovzoli · 2016. Dec. 9. (P), 02.48
Már azt hittem, minden rendben van, a teljes lejátszási időt ki tudom írni a honlapra, de ahhoz, hogy az adatot feldolgozni tudjam minimum egy változóba be kell olvasnom.