ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2016 - Fórum téma

augusztus 17

postfix anomália

elek9914 · 2016. Aug. 17. (Sze), 12.52
Kedves Fórumtagok!

Szeretnék segítséget kérni a levelezőrendszerem problémáinak megoldásában!
Van egy szerverünk, egy szűk kkörnek, privát alapon; nem vagyunk tárhelyszolgáltatók így sajnos nem teljesen tudjuk még a dolgot managelni ezért kérem a segítségeteket!

Adott egy webszerver melyre vettünk egy domaint hogy legyen neve a levelezőrendszernek és be tudjunk állítani korrekt hostnevet a rendszernek. ISPConfig-ot használunk a tárhely elosztására, fiókok kezelésére stb. Van kb 3 domain alatt futó weboldal különböző email fiókokkal.

augusztus 15

nem fut le az email küldő php

Andyka · 2016. Aug. 15. (H), 17.40
Helló!

Már a végén járok a weboldalnak, de az istennek se bírok rájönni, miért nem fut le php-m, amikor az emailnél a küldés gombra kattintok.

augusztus 14

CSS nyomtatási rész beállítása

Theo76 · 2016. Aug. 14. (V), 19.31
Sziasztok!

Hogy lehet beállítani, hogy egy adott oldalnak csak egy megadott területét akarom kinyomtatni (egy php által generált A4-es dokumentumot), teljes oldalra.
A példa kód:

css:

body {...}

header {
    width:100%;
    height: 20px;
}

content {
    position: fixed;
    width: 100%;
    margin-top: 30px;
}

footer {
    position: fixed;
    width: 100%;
    height: 20px;
    bottom: 0;
}

#dokumentum {
    width: 210mm;
    height: 297mm;
}

@page {
    size: A4;
    margin: 0;
}

@media print {
    body * { visibility:hidden; }
    html * { visibility:hidden; }

    header * {
        visibility: hidden;
        display: none;
    }

    #dokument * { visibility:visible; }
}
html:

<html>
  <body>
  <header>...</header>
  <content>
  <div id="dokument">
...
  </div>
  </content>
  <footer>...</footer>
  </body>
</html>
A gond az, hogy az oldal többi része tényleg nem kerül nyomtatásra, de sajnos a lapelrendezés meg marad. Azaz a header helye üres mezőként, illetve a content kerete is.
 

augusztus 12

HTML szerkezet

alkony4 · 2016. Aug. 12. (P), 16.55
Tiszteletem!

Az alábbi html szerkezetet szeretném előállítani css-el, javascript és egyéb eszközök használata nélkül.
KÉP
Hasonló jellegű témakör volt már de nem volt kielégítő a válasz.

Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel, Alkony
 

augusztus 11

mobil verzió készítése

Andyka · 2016. Aug. 11. (Cs), 10.46
Sziasztok!

Elkészítettem a weboldalam asztali verzióját. Kellene egy kis segítség a mobil verzióban, mert soha nem csináltam még. Ha összerakok egy mobil verziót, akkor milyen formátumban kell az asztali és a mobil weboldalt feltölteni a szerverre, hogy felismerje a rendszer, hogy ugyanazon weboldal két változatáról van szó? Ugyanolyan névvel, de más kiterjesztéssel?
Lehet, hogy hülye kérdés, de jól jönne a segítség...

Köszi

Andyka
 

augusztus 8

Email dekódolás

futuresbow · 2016. Aug. 8. (H), 18.25
Sziasztok,
e-mail feldolgozással kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket. Az alaphelyzet, hogy php-vel szeretnék e-mail-eket fogadni, és a tárgy,feladó és tartalom részeket adatbázisba menteni php-val. A szerveren, ahol mindezt meg kéne csinálni nem működik és nem is fog az imap függvénycsalád, így pop3 protokolon keresztül érem el az e-mail fiókot(gmail-es). Addig meg is vagyok, hogy kiolvasom az adatokat a fiókból, megvan a header és a body rész, de az email body konvertálásával gondom van a rengeteg lehetséges e-mail felépítés miatt. Egyelőre képek, csatolmányok nem kellenek, csak a szövegrész, html, vagy text formában.
kérdésem, hogy használtatok/használtok esetleg olyan osztályt, függvénycsomagot, ami viszonylag jól megoldja a kikódolást, és megkapom az adatokat. UTF-8 html és/vagy text-re lenne szükségem a folyamat végén.
Nagyon köszönöm, ha tudtok segíteni!
 

augusztus 1

Weblap - IntoMusic - vélemény kérés

vmarci21 · 2016. Aug. 1. (H), 19.29
Sziasztok,
szeretném bemutatni, és véleményt kérni a következő weboldalamról.
intomusic.hu
Köszönöm ;)
 

Symfony2 Default route hogyan?

DarkHcK · 2016. Aug. 1. (H), 10.40
Tárgytalan :)
 

július 30

Balabolka

Moncsivsi88 · 2016. Júl. 30. (Szo), 09.17
sziasztok! http://becskeha.blogspot.hu/…/balabolka-magyarul-beszelo.ht… ezt a programot telepítettem de magyar hangot nem tudom beleteni! Mit nem csinálhatok jól?
Segítséget köszönöm!
 

július 25

Tőzsdei információs API

inf · 2016. Júl. 25. (H), 19.50
Tudtok olyan API-ról, amiről napi szinten le lehet rántani a BÉT-es vagy egyéb tőzsdék árfolyam adatait? Yahoo eddig, amiről tudok, de jó lenne direkt a BÉT-re kihegyezett. Egyelőre nem akarok külföldön befektetni, talán majd később. Nem baj, ha fizetős a használata, ha elfogadható ára van, a lényeg, hogy JSON-ban vagy XML-ben, vagy ilyesmiben megkapjam az adatokat, aztán el tudjak kezdeni osztani szorozni velük...