ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2016 - Fórum téma

október 18

JavaScript Obfocusator PHP-val

asam9 · 2016. Okt. 17. (H), 23.26
Sziasztok,

Nem tud valaki véletlenül ingyenes JavaScript obfocusator PHP plugint?
(Az online működőeket már megtaláltam, de nem úgy kellene)
 

Scroll, scrollTop, stopPropagation, semmi se használ...

bvc · 2016. Okt. 17. (H), 20.29
Sziasztok!

Nem tudom megoldani javascriptben/jQueryben a következőt:
Van egy sok soros HTML táblázatom, és az utolsó sorban történő adatbegépelés után (change esemény) meghívok egy location.reload(); újratöltést, de ez a táblázatomat az első sorra ugrasztja, holott az utolsóban akarok tovább dolgozni. Hogy lehet megakadályozni az első sorra elugrást? Próbáltam én már rengeteg tippet, de valahogyan nem működnek. Visszaraktam a fókuszt az alsó cellámra, de hiába. Valamiért még a scrollTop-al se tudok visszamenni. Hogy lehetne megoldani? Köszönöm, ha tudtok adni erre egy megoldást.
 

Symfony 2 - Twig - Out of memory

DarkHcK · 2016. Okt. 17. (H), 09.15
Sziasztok!

Szeretnék ötletet/tanácsot kérni egy hiba elhárításában, hátha belefutott már valaki. Van két Symfony 2 -es projektem, s már nem először fordult elő az alábbi hibaüzenet:

[17-Oct-2016 07:59:16 Europe/Berlin] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 8388608) (tried to allocate 163840 bytes) in E:\xampp\htdocs\khronos\app\cache\prod\twig\40\4001ede42ae18acec62f90c71b181538a1960d3d452ef89373897519935f63e0.php on line 533


Ez a hibaüzenet ismétlődik nagyon sokszor.

Symfony 2.4 illetve 2.8 -as verziók futnak. A xampp -ban jelenleg 7 -es php van, 2GB a memory_limit a php.ini -ben.

Próbáltam már dev környezetben reprodukálni a hibát, de nem sikerült.
Valakinek akad valami ötlete, hogy mitől akadhat így ki?

Előre is köszi a válaszokat ;)
 

október 15

Tervezés, termék keresés szűrés

unregistered · 2016. Okt. 15. (Szo), 14.27
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tervezésben mert már szerintem nem látom a fától az erdőt.
A feladat az lenne hogy van egy raktárunk, amiben folyamatosan cserélődnek a cuccok viszont nem találtunk egy átlátható raktárkezelőt sem ami nekünk kellene (csv import/export és kategórián belüli összehasonlítás), eddig "Gizike" vezette xls-ben a listát így ez nem volt nyerő elpazarolt időben.
Az alap gondolat az hogy felviszünk a cuccokat például: szék, asztal, monitor, stb és mindhez felvisszük az adataikat például: szélesség, magasság, felbontás, stb.
Itt látszik is hogy egy széknek nem igazán lehet felbontása így két megoldást találtam ki:

AZ ELSŐ TERV (felveszek ilyen táblákat hogy):

szek [id,nev,szelesseg,magassag,szin,anyag,stb]
1,Forgószék,50cm,70cm,barna,fa
2,Egyszerű szék,60cm,70cm,fekete,fém
stb

asztal [id,nev,szelesseg,magassag,ferohely,stb]
1,Tárgyalóasztal,200cm,100cm,8fő
2,Kis asztal,50cm,50cm,2fő
stb

monitor [id,nev,kepatmero,felbontas,stb]
1,Dell,20inch,1024x768
2,Samsung,22inch,1234x456
stb


Ez jónak tűnik elsőre mert csv-ből is frissíthető, elég egyszerűen kivitelezhető, illetve ráadásul az egyes eszközök össze is hasonlíthatóak kategórián belül. A probléma ott kezdődik ha kell bele még egy paraméter mondjuk a székekhez hogy "labak_szama".

október 11

Kép vízjelezés kérdés

tisch.david · 2016. Okt. 11. (K), 09.27
Sziasztok!

Kép vízjelezésben szeretném a segítségeteket kérni, mert a neten talált példák ellenére meggyűlt a bajom a vízjel átlátszóságának kezelésével. IrfanView-val, GIMP-el és webes eszközökkel is próbáltam átlátszó hátterűvé tenni a vízjel gyanánt kapott PNG képet, az eredmény mégis legtöbbször olyan, mintha egyszínű fekete lenne a vízjel kép háttere.
A képátméretező-vízjelező-mentő PHP kódom így néz ki:
//$imageSize - az eredmény kép maximális mérete, képpontban
$imageFactor = min($imageSize/$imageWidth, $imageSize/$imageHeight, 1);
if (!$newImage = @imagecreatetruecolor($imageWidth*$imageFactor, $imageHeight*$imageFactor)) {
	return false;
}
//$image - imagecreatefromstring kimenet
if (!imagecopyresampled($newImage, $image, 0, 0, 0, 0, $imageWidth*$imageFactor, $imageHeight*$imageFactor, $imageWidth, $imageHeight)) {
	return false;
}
//$wmFilePath - a vízjel PNG fájl elérési útja
if (file_exists($wmFilePath) && ($watermark = @imagecreatefrompng($wmFilePath))) {
	$wmWidth = imagesx($watermark);
	$wmHeight = imagesy($watermark);
	$wmFactor = min($imageWidth*$imageFactor/$wmWidth, $imageHeight*$imageFactor / $wmHeight, 1);
	if (($newWatermark = @imagecreatetruecolor($wmWidth*$wmFactor, $wmHeight*$wmFactor)) && imagecopyresampled($newWatermark, $watermark, 0, 0, 0, 0, $wmWidth*$wmFactor, $wmHeight*$wmFactor, $wmWidth, $wmHeight)) {
		if (!imagecopymerge($newImage, $newWatermark, ($imageWidth*$imageFactor - $wmWidth*$wmFactor)/2, ($imageHeight*$imageFactor - $wmHeight*$wmFactor)/2, 0, 0, $wmWidth*$wmFactor, $wmHeight*$wmFactor, 100)) {
			return false;
		}
	}
}
if (!imagejpeg($newImage, $newPath, 100)) {
	return false;
}
Ez az eredeti kép, ez a vízjel fájl, ez pedig az eredmény.

október 3

Adatforgmalom mérés Android app-pal adott URL-en

mahoo · 2016. Okt. 3. (H), 20.19
Sziasztok, szeretném a mobilom adatforgalmát mérni, de csak egy adott domain/url-en. Azaz, hogy az adott weboldal látogatása milyen havi forgalmat generál.
Ismert valaki ilyen app-ot esetleg?
 

sprintf probléma

Tomsojer04 · 2016. Okt. 3. (H), 16.25
Sziasztok!

A problémám a következő. Adott egy időkülönbség, amit 3 tizedes jegyre kerekítek. Viszont előfordul, hogy az értékek miatt nem az jön ki, hogy 3,271, hanem pl. 3,27, vagy 3,2. Megjelenítenem úgy kellene, hogy 3,270, vagy 3,200. Próbálkozom a sprintf-vel, de sehogy nem boldogulok. Egyáltalán erre van szükségem?

Köszi
T.
 

Android - Notification click ACTION

PredMan · 2016. Okt. 3. (H), 07.39
Sziasztok!

egy gyors kérdés...

A képernyőzár event-et az ACTION_USER_PRESENT-el tudjuk elkapni a BroadcastReceiver-ben, ez ok. Na de ha még a képernyőzár feloldása előtt lenyitom a notification bar-t és ott rákattintok az egyik app-ra, akkor azt melyik ACTION-el tudom elkapni? mert ilyenkor nem fut bele az ACTION_USER_PRESENT-be (amit nem értek, hiszen ilyenkor először fel kéne oldania a zárat és csak utána tudná elvileg megnyitni az appot nem?!)... a cél az, hogy ha a user bekapcsolja a kijelzőt ÉS átjut a képernyőzáron (feloldja, megnyit egy appot vagy bárhogy), akkor azt az eseményt az intent.getAction()-el el tudjam kapni.

köszönöm!
 

október 1

Facebook megosztó gomb

Danonino · 2016. Okt. 1. (Szo), 18.04
Sziasztok!
Van egy oldalam a www.balatoninyaralok.com
Van jó pár hirdetés már rajta eddig egész jól működik. Van minden hirdetéshez egy megosztó gomb ami ugye az aktuális oldalt osztja meg. Nem rég jelezték nekem hogy mikor megakarják osztani nem a hirdetéshez tartozó kép jelenik meg megosztáshoz és nem is lehet választani képet. Minden hirdetéshez ugyan azt a képet akarja berakni és nem értem miért. Valaki ért ehhez a megosztó gombhoz?
 

szeptember 30

JS element létrehozás vagy csak szimplán html tulajdonság

blabla · 2016. Szep. 30. (P), 13.41
Sziasztok

Egyszerű, elméleti kérdésem van.

Szóval ha ven egy html dokumentumom és mondjuk szeretném figyelmeztetni a usert egy nem megfelelő beviteli értékre, akkor melyik megoldást célszerű használni (az alert-et most nem veszem figyelembe)? A figyelmeztető ablakon tegyük fel van egy felirat, egy magyarázó szöveg, és két klikkelhető elem. (Én mootools-t használok)

1 - Létrehozok egy div-et a dokumentumban a megfelelő módon (element = new Element('span', stb..... ), és utána az összes többi elemet szintén ilyen formában hozom létre, azaz 5 új elemet hozok létre és injektálom őket.

2 - Létrehozok egy div-et majd a html jellemzőjébe beírom string formájában a többi elemet

3 - Amikor létrejön a dokumentum már abban eleve létezik egy div (display:none), és csak megjelenítem a megfelelő paraméterekkel amikor szükség van rá.

Melyik jobb, hatékonyabb, szebb és miért?

Én az 1 felé hajlok, de bonyolultabb esetben eléggé hosszú kódot termelhet...

Köszönöm szépen