ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2012 - Fórum téma

december 31

Blogmotor feltöltés.

Minibig15 · 2012. Dec. 31. (H), 12.36
Sziasztok!

Újra itt vagyok. (Tudom valakinek nem a legjobb). Most azt szeretném kérdezni tőletek, hogy megírtam a blogmotort, már csak fel kéne töltenem, de ez nem megy :/, bplaced.net-re akarom. Ott kitöltöttem a phpMyadmin-t átírtam a confog.php-ban a csatlakozást, de 2 hibát ír ki amit nem értek. Itt vannak a hibák:

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /users/minibig15blog/www/inc/folap.php on line 4 és még a 24.-dik sorban is.

Ha valaki tudná mi ez akkor legyen szíves írja meg, Köszönöm!
Én még arra is gondoltam hogy az előtte lévő sorban van hiba, de nem tudom :/.
Nem nagyon értek a PHP-hoz (13 évesen) de valamennyit csak tudok.

Előre is köszönöm!

Üdv.: Minibig15.
 

december 30

OOP Callback, this?

deejayy · 2012. Dec. 30. (V), 02.09
Sziasztok,

röviden nem tudnám leírni a JavaScript problémámat, bár biztosan van rá valami szakkifejezés, tehát inkább kifejtem:

Kreáltam egy objektumot imigyen:

function myObject(options) {
  this.myVar = 1;
  this.someCallback = function (string) {
    console.log(string + '/' + this.myVar);
  }
}
Az objektum saját magában további objektumot hoz létre, így:

  ...
  this.server = new Server();
  ...
A Server objektum eseménykezelőjébe beillesztek egy bindet:

  ...
  this.server.on('message', this.someCallback);
  ...
A gond ott van, hogy a this.someCallback scope-ja ezután nem a myObject lesz, hanem a Server, amiből nem tudom hogyan kellene kitörnöm (ugye a this.myVar a Server objektumban nincs benne, error).

A kérdés: milyen módszerrel szokás az ilyen helyzeteket megoldani? Van rá valami nyelvi eszköz?

#nodejs
 

december 29

Blogmotor

Minibig15 · 2012. Dec. 29. (Szo), 11.48
Sziasztok!

Itt volna ez a videó : http://www.youtube.com/watch?v=5rfT6xJN0vo , csak nem látom mit irkál a szövegszerkesztőbe. Azt kérném tőletek aki már jártas a blogmotor készítésben egy ilyet nem írna nekem? Nagyon megköszönném!

Itt egy kép a MYSQL-ről: http://kepfeltoltes.hu/121229/MYSQL_www.kepfeltoltes.hu_.png

Előre is köszönöm!

Üdv.: Minibig15
 

december 28

Gmail backup

Kérésre törölve 18. · 2012. Dec. 28. (P), 20.33
Sziasztok!

A Gmail backup programról érdekelne

hozzáértők véleménye, hogy az ilyen programokról hogyan lehet kideríteni - gondolom kívülről sehogy - hogy nem él-e vissza az adatainkkal.

Azaz elkezdtem letölteni a leveleimet, és nagyon lassan jönnek le. Erről az jutott eszembe, hogy lehet, hogy párhuzamosan a saját szerverükre is küldenek ilyenkor egy másolatot, azaz hozzáférnek a leveleinkhez.

És a jelszavakat is így megtudják (mondjuk azt megváltoztatom utána).

Szóval hogyan lehet bízni ezekben, sosem tudhatjuk, hogy a háttérben mit csinál még a program.
 

december 28

Sql tábla kiíratása

bgabor87 · 2012. Dec. 27. (Cs), 22.34
Sziasztok. Van egy sql adatbázisom abban van egyenlőre 2 tábla.
Ehhez van 2 listboxom amiből ki tudom választani 1 tábla 1 sorát, ezt utána kiiírja egy formázott táblázatba.
A problémám az ,hogy ha 2 listbox(6 kellene) van egymás alatt és az egyikből választok, akkor kiírja de ha a másik listboxból is választok akkor felülírja az elsőt.
Hogy lehetne ezt megoldani?
 

Blowfish (crypt) függvény PHP-ban és a "salt string".

Dr Coon · 2012. Dec. 27. (Cs), 22.16
Sziasztok!

PHP alapú oldalon szeretnék felhasználókat kezelni és kielégítendő a legalapvetőbb biztonsági kívánalmakat a "user" adatbázisban csak a jelszók és a user id.-k hash-ét szeretném tárolni. Az általam eddig átnézett ajánlások alapján a PHP crypt függvénybe beépített Blowfish hash módszert szeretném használni. A kérdésem evvel kapcsolatban a következő: pontosan mi az a "salt string"? Addig okés, hogy ez valahogy belekerül a generált hash-be és bővíti azt, hogy nehezebben lehessen brute force módszerekkel megállapítani a forrást de mégis milyen string kell ide, hogy legyen is valami biztonságtechnikai jelentősége?

Köszi!
 

december 26

Backbone validator kész

inf · 2012. Dec. 26. (Sze), 04.40
Tákoltam validatort backbone-hoz. Nem találtam olyat, ami nekem jó lett volna...
https://github.com/inf3rno/bb-validation
Ha érdekel valakit.
 

december 25

opt és frm - teljes adatbázis újjáépítés

asam9 · 2012. Dec. 25. (K), 16.15
Sziasztok,

Volt egy adazbázisom, ami elveszett. A merevlemez már nem játszik, tehát onnan semmit sem tudok már kimenteni.
Másik gépet használok most, amire szintén MAMP-ot raktam és ami megvan, az maga az ".../Application/MAMP/" mappa.
Ezen belül megtaláltam a "db/mysql/projekt_neve/" mappát, ahol egy .opt és jó néhány .frm kiterjesztésű fájl van; gondolom utóbbiak a táblák.
Azt szeretném kérdezni, hogy: vajon csupán ezekből a fájlokból visszaállítható a teljes adatbázis és ha igen, hogyan?
 

december 24

Honlap figyelő program?

eddig bírtam szó nélkül · 2012. Dec. 24. (H), 12.15
Kissé elgondolkodtatott egy ma megjelent hirdetés: http://weblabor.hu/munka/113800
Igaz, mindez csak a fantáziám szüleménye, lehet, hogy teljes mértékben félreértettem az egészet.

A hirdető címéből valami tőzsdékkel kapcsolatos témára tippelnék, de...
Amire kíváncsi lennék: szerintetek a feltételezhető feladatot valóban meg lehet oldani?
Nekem vannak kétségeim:
- ha be is kell jelentkezni egy lapra, ott esélyes, hogy egy captcha-t is fel kell oldani. Biztosan van rá kész eszköz, de nem hinném, hogy hatékony egy jól védett oldallal szemben (feltételezem, ha pénzügyi oldalról van szó, ott azért megfelelő védelemmel kell számolni)
- valamiféle feladatot el kell végezni. Ehhez gyakorlatilag vissza kell fejteni az oldal működését. Ha ez így van, akkor az "Egyszerűen lehessen belépési adatokat változtatni, újabb figyelendő oldalakat hozzáadni." kitétel második fele nem igazán teljesíthető, hiszen minden újabb oldalt meg kell fejteni, mielőtt hozzáadod.

Az már csak apróság, hogy mindehhez miért is kell javascript szakértő, illetve ha webes megoldás kell, akkor miért kell kiemelni a win7-et?


ui: bocs, csak azért vetettem fel itt mindezt, mert annyira kihalt a fórum, hogy nem veszi el a helyet az értelmes kérdések elől... :(
 

PHP végtelenített ciklus bezárása...

Suncius · 2012. Dec. 24. (H), 00.03
Sziasztok!
Problémám a következő:
Van egy PHP fájlom ami egy végtelen ciklust futtat... a kérdésem az, hogyan lehet leállítani ezt a ciklus egy billentyű leütésével vagy egy gomb megnyomásával?
Tehát a rendszergazda számára jó lenne csinálni valamit, amit ha leüt/rákattint akkor kilép a ciklusból, esetleg kiír valamit... ehhez feltételezem kliens oldali programozás kellene, vagy már fogalmam sincs 4 óra gépelés után XD
Szóval tudna ebben segíteni valaki? :D