ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2013 - Fórum téma

december 31

B.U.É.K.

inf · 2013. Dec. 31. (K), 16.22
Boldog Újévet Mindenkinek!
 

december 29

index.php?topic=szám

lordpatrik · 2013. Dec. 29. (V), 01.07
Sziasztok.
Elkezdtem készíteni egy fórumot. Minden adatot egy táblában tárol mysql-en belül, minden egyes sornak van egy ID-je. Azt szeretném, ha például ide vezet egy link: index.php?topic=1 akkor behozza az 1-es ID-ben tárolt adatokat. A lényeg meg van belőle, csak azt szeretném, hogy érzékelje, hogy az egyenlőség jel után mi van az inc/topic.php-n belül. Remélem érthető!
A válaszokat előre is köszönöm!
 

december 28

Í-nél event.keyCode = 0

jgege · 2013. Dec. 28. (Szo), 14.15
Sziasztok!

window.addEventListener('keydown', function(event) {
	console.log(event.keyCode);
});
A fenti kód minden esetben vissza ad egy normális értéket viszont az Í-nél 0-t kapok. Minden más ékezetes rendben van.

Kipróbálható:
http://jsfiddle.net/B8F7j/

Az én készülékemben van a hiba? Esetleg ötlet, hogy ilyesmire hogyan tudok rákeresni?
 

december 27

Milyen laptop-ot vegyek?

inf · 2013. Dec. 27. (P), 21.08
Sziasztok!

Tudtok ajánlani hordozható számítógépet 150k körüli értéken?

Filmezésre, böngészésre, irodai munkákra kellene első sorban.

off:
Nem vagyok tájékozott a témában, és szeretném megspórolni az ezzel kapcsolatos köröket ui nem nekem lesz. Nagyjából tisztában vagyok a használható márkákkal: asus, dell, hp, stb... én asus-ra gondoltam, de várom az ötleteket, véleményeket, mint írtam nem értek a hordozható cuccokhoz...
 

wordpress php

zzrek · 2013. Dec. 27. (P), 17.52
Sziasztok!

Ismerkednék a wordpress-szel, de -- talán a bőség zavara miatt -- eltévedtem, hogy mi lenne a legegyszerűbb megoldás az esetemben. Kérem, hogy segítsetek ki egy-két jótanáccsal.

Adott tehát egy alapsablonos (mondjuk a Twenty Ten) wordpress, és a "best practice"-t keresem a következő esetekhez (természetesen sem a wordpress alapmotorjába, sem a sablon alapelemeibe nem szeretnék belepiszkálni, hiszen frissítéskor ez problémát jelentene):

1. Hogyan tegyek bele egyedi php kódot a betöltési folyamatba? Az ilyen kód hogyan éri el a WP adatbázisát, hogyan fogalmazzak meg egy SQL kérést benne?
2. Ha egy oldalba (page) AJAX-os műveletet illesztenék bele, hogyan biztosítsam, hogy a jquery vagy egyéb, saját JS könyvtáram elérhető legyen? Az AJAX művelet szerveroldali részét hogyan illik megoldani, vannak erre wordpress irányelvek?

Köszönöm!
(Remélem, mindenkinek kellemesen telt a Karácsony :-)
 

PHP - file upload progress

inf · 2013. Dec. 27. (P), 17.08
Sziasztok!

Találtam egy ilyet http://en.alexander-block.net/Business/eZ-Systems/PHP-Upload-Progress, ami pecl uploadprogress kiterjesztést használ, és lehet, hogy én tévedek, de sehol nem írnak arról, hogy több fájl egyszerre történő feltöltésénél mi a helyzet ennél a kiterjesztésnél.

Tudok még a php session-t használó megoldásról, de az jelenleg nem vág profilba.

Érdekelne, hogy ti mit használtok ilyen jellegű probléma megoldására, hátha vannak további lehetőségek, csak átsiklottam felettük. (PHP 5.3.23-ról van szó)
 

textarea átméretezés gond

Blackfriar · 2013. Dec. 27. (P), 00.55
Sziasztok !
Azt szeretném elérni, hogy egy textarea az általam megadott max. mérettel jelenjen meg, de a felhasználó (ha úgy kívánja) csökkenthesse a szélességét.
Íme a kód, amivel próbálkoztam:
<!DOCTYPE HTML>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">
<style type="text/css">
textarea {
	width:100%;
	max-width:100%;
	min-width:450px;
}
</style>
</head>
<body>
<textarea></textarea>
</body>
</html>
Chrome és Opera alatt azt tapasztaltam, hogy a textarea szélessége nem méretezhető át csak a magassága.
Ha a width-et eltávolítom, akkor működik a dolog, viszont a textarea 450px szélességgel indul és nem 100%-kal.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
 

december 26

Új komment megjelenítése frissítés nélkül

geforce9600gt · 2013. Dec. 26. (Cs), 16.39
Sziasztok

Hozzászólok valamihez, és szeretném ha az új hozzászólás egyből megjelenne frissítés nélkül.
Ez most végülis meg is van, annyi gond van vele, hogy nem jó helyre rakja ki(legalulra most), és formázatlan. Mutatom hozzá a dolgokat.

Domain név hozzákötés VPS szerverhez

phpWalter · 2013. Dec. 26. (Cs), 11.01
Sziasztok!

Egy X szolgáltatónál van egy VPS előfizetésem. Ubuntu Server-t telepítettem rá (+ Apache, PHP, MySQL), ip címről elérem, működik a weboldalam.


Egy Y tárhelyszolgáltatónál van a domain nevem (hamarosan lejár a tárhely előfizetés).

Milyen lépéseket kell tennem, hogy a VPS-hez legyen kötve a domain név?

Keressem fel Y tárhelyszolgáltatóm (regisztrátoromat), hogy regisztrálja át a VPS-emre a domaint?

Az Y tárhelyszolgáltatás minősége, ügykezelése miatt kicsit kényelmetlen az ügy, ezért érdeklődtem előbb itt.


Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,

Zsolt
 

december 24

PHP - Copy on write

inf · 2013. Dec. 24. (K), 17.09
Pepita hozzászólása
Blaze, elnézést kérek, de én akkor sem értek egyet a copy-on-write-al, és itt nem kívánom tovább vitatni, lévén - ismét jelzem - js a témakör.