ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2013 - Fórum téma

január 5

Céginformáció

joed · 2013. Jan. 5. (Szo), 02.23
Ez nem egy kérdés post, inkább információs.

A cégeljárás bugyraiban elmerülve lettem figyelmes arra, hogy a Microsec e-Szignó alkalmazása cégjegyzék szám alapján automatikusan betölt bizonyos cégadatokat. Mivel tudjuk, hogy a cégadatok nyilvánosan csak gyötrelmes CAPTCHA dekódolás után érhetők el az e-cegjegyzek.hu-n, ez egy kiskapunak tűnt. Mondjuk ritkán fordul elő, hogy cégjegyzék szám alapján szeretnék cégnevet vagy székhelyadatokat kapni, tudok néhány ilyen esetre gondolni (pl. online szerződéskötés, cégadatok bekérése stb.)

Tehát a lényeg, hogy rövid Wireshark-ozás után kiderült, hogy a web service itt érhető el:
https://mediator.e-cegjegyzek.hu/info/ceginfo?key=CEGJEGYZEKSZAM

Használható egy &outformat=xml6|html GET paraméter is, attól függően, hogy milyen formátumban szeretnénk választ kapni. XSD link a válasz XML-ben, egész jól dokumentált.

Szóval első blikkre sok haszna nem látszik a fenti dolognak, de hátha valamikor valakinek jól jön.
 

január 3

smarty: html tag előtt engedélyezni, hogyan?

Kubi · 2013. Jan. 3. (Cs), 10.14
Üdv!

Smarty-val akadt problémám:

A html tag előtti dolgokat a smarty figyelmen kívül hagyja. A templat-et generálom, többször használandó blokkokat capture-val helyezek el benne, külső forrásból. A smarty-n belül változóként van rá szükségem és mivel a blokkok tartalmazhatnak smarty kódot, változókat, csak így lehet megoldani, tudomásom szerint.

Ez a példa nem működik:

{capture "blok1"}blok1{/capture}
<html>
<body>
{$smarty.capture.blok1}
</body>
</html>


így már jó:

<html>
{capture "blok1"}blok1{/capture}
<body>
{$smarty.capture.blok1}
</body>
</html>


Gyors megoldás, hogy a kódot átírom, generálásnál a html tag után helyezze a dolgait, de a szép az lenne, ha maradhatna előtte. Tudtok erre valami megoldást? Googlizok, de semmi releváns infót nem tudtam kicsikarni.

Előre is köszi.
 

január 2

Táblázat használata oldal tartalmának pozícionálásra

tanuló lány · 2013. Jan. 2. (Sze), 12.18
Szervusztok!

Véleményeteket szeretném kérni!
A fórumban sokszor foglalkoztatok már az oldalak képernyő felbontáshoz igazodásával. Ebben a kérdésben nem láttam teljes egyetértést, és az okos telefonok terjedése miatt egyre nehezebb/komplikáltabb feladatnak tűnik.

Az lenne kérdésem, hogy egy szépen, div-ekkel felépített 100%-os szélességű site-ban, a tartalom középre pozícionálásának táblázatos megoldása mennyire "polgárpukkasztó"? Arra gondolok, hogy a befoglaló doboz tartalmát táblázat segítségével igazítanám.

JS-ben is gondolkodtam, sőt egyszer-kétszer alkalmaztam is, de mivel az egy-két böngészőben alapértelmezetten tiltott lehet, nem preferálom az ilyen jellegű megoldást.

Köszönöm szépen előre is az állásfoglalásokat!

A.