ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2013 - Fórum téma

február 5

URL -be beírás

fejere · 2013. Feb. 5. (K), 09.12
<ul id="nav">
   <li><a href="0">-Összes-</a></li>
   <li><a href="1">példa</a></li>
...
jquery
$('ul#nav li a').click(function(){
		var page =$(this).attr('href');
		
		$('#content').load('content/betol.php?page='+page);
		return false;
	});
Most kezdtem a jquerit használni az egész oldalt erre, vagy ilyen kódra építettem.
Van egy menü <a> tagben pedig azonosító számok vannak amiket gettel elküldök egy másik oldalnak. A tartalom megváltozik de nem töltődik újra az oldal és az URL is ugyan az marad.

Én azt szeretném hogy be íródjon az URL-be a cím így pl: az 1,2 menüre kattintva:
URl:
content/betol.php?page=1,2
És továbbra se töltődjön újra az oldal.
 

ÁSZF

mahoo · 2013. Feb. 5. (K), 06.58
Sziasztok, tudom, hogy nem sok ügyvéd jelölt olvassa ezt a fórumot, de talán tudtok adni némi táppontot...

Szóval adott egy oldal, amin regisztráció és fizetés után (20.000/év) kap az ember egy számlát és egy iframe-es kódot ami beágyazható bárhova (ahol lehetséges persze) és őrül neki. Ezt egy kis program fogja kiszolgálni egyébként.

Azt szeretném megtudni, hogy ebben azt esetben elég egy ÁSZF-t íratni az ügyvéddel, vagy egyéb más feladatra is fel kell kérni az ügyvédet, hogy elindulhasson szabályosan az oldal.

Van valakinek ebbe tapasztalata? Esetleg egy nem aranyrögökért dolgozó ügyvédet tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm!
 

url.php?id=1

Aurel · 2013. Feb. 5. (K), 00.26
Sziasztok

Igen kezdő vagyok, s össze kellene raknom egy oldalt.
Mysql generátorral sikerült is a nagyobb részeket, viszont olyan gondom van hogy pl:

hibajegy.php

kilistázza hogy mi lett beküldve.
Ha az egyik megtekintés képre kattintanék, akkor hivatkozásban ( popup ) Csak ahhoz az ID-hez tartozó adatok jönnének be.

hibajegy.php?id=1
beküldte: XXY
Leírás Demo oldal nem jön be
stb stb stb

Hogy tudnám ezt megoldani? :D Remélem elsőre érthetően leírtam :)))

Előre is köszi
Aurél
 

február 4

input probléma

bnc1995 · 2013. Feb. 4. (H), 20.16
sziasztok!

Az a problémám, hogy az <input type="file" /> esetén csak a fájl nevét kapom meg, az url-t nem. Hogyan tudnám megoldani, hogy megkapjam a teljes url-t?

Segítségeteket előre is köszönöm

Bence
 

SQL és két sor adatai egy táblából

sandrosdj · 2013. Feb. 4. (H), 19.27
A következő táblák adottak:

users
id - name - url

messages
id - user - to - msg


Egyetlen lekérdezéssel, hogyan lehet megvalósítani, hogy mindkét felhasználó adatait megkapjam?

Eddig jutottam:
SELECT users.id as user1id, users.name as user1name, messages.id FROM messages JOIN users ON users.id=messages.to
Ez nem tartalmazza a másik felhasználó adatait. Hogyan bővítsem ki a lekérdezést?
 

mod_rewrite /page:1

Tanul0 · 2013. Feb. 4. (H), 16.49
Üdv!

Egy olyan problémába ütköztem, hogy erre az url-re: http://example.com/page:2 a következő hibaüzenetet kapom:

(20024)The given path is misformatted or contained invalid characters: Cannot map GET /page:2 HTTP/1.1 to file
Ugyanakkor erre az url-re tökéletesen működik: http://example.com/something/page:2

.htaccess :

# set the default language
DefaultLanguage hu-HU

# set the default character set
AddDefaultCharset UTF-8

Options +FollowSymLinks 
Options -Indexes
RewriteEngine on 
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.example.com [NC] 
RewriteRule ^(.*)$ http://example.com/$1 [L,R=301]

<IfModule mod_rewrite.c>  
	AddOutputFilterByType DEFLATE text/css application/x-javascript image/jpg image/jpeg image/gif image/png

	RewriteEngine on   
	RewriteBase /
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f   
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d 
	RewriteRule ^(.*) index.php?$1 [QSA]   
</IfModule>

# enable MD5 digests via ContentDigest
ContentDigest On

<IfModule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/text text/html text/plain text/xml text/css application/x-javascript application/javascript image/jpg image/jpeg image/gif image/png
</IfModule>
Nem vagyok egy nagy RewriteRule író, ezért kérném a segítségeteket, hogy milyen szabállyal lehetne ezt a hibát kiküszöbölni.

Előre is köszi!
 

február 3

Akadó weboldal

drext0r · 2013. Feb. 3. (V), 19.09
Készítettem egy oldalt amit holnap szeretnék elindítani már csak pár dolgot kell rajta megcsinálnom azt mehet viszont zavar egy dolog, hogy amikor betöltöm a galéria menüt és letölti a képeket ezen az oldalon mintha lefagyna vagy beakadna vagy nem tudom szóval az lenne a kérdésem, hogy ez másnál is így van vagy csak nálam és ha igen akkor ez mitől lehet ?

weboldal: ingekko.com
 

Shockwave flash 9 és Java 6

Kérésre törölve 18. · 2013. Feb. 3. (V), 14.08
Üdv!

Miért van a Firefoxban Shockwave flash 9-es telepítve, meg Java 6-os, amikor már rég telepítettem a frissebbeket is, mint Flash 11 és Java 7. Közben persze jelez, hogy ezeket frissíteni kéne, de nem lehet, mert hiába frissítem (azaz van fent az új), a régi ott marad és törölni sem lehet, Windowsból sem, mivel ott csak a legújabb látszik a telepített programok között.

Kellenek a régiek is, vagy sem? Mást csinál a Flash 9, mint a 11, vagy a Java 6, mint a 7?

És ha nem, hogy tudom eltüntetni?
 

február 2

Sok, rövid lejáratú cookie

EdgarPE · 2013. Feb. 2. (Szo), 20.06
Nem találtam jobb helyet ennek a kérdésnek.

Mennyire gond szerintetetek ha sok, rövid lejáratú cookie-t állítok be a felhasználónak? Sok alatt max. 50-et értek, rövid lejárat alatt pedig 48 órát.

Egy ajánlórendszert készítek, és tudni akarom, hogy melyik cikkeket olvasta már a felhasználó, és melyeket nem. Ezért arra gondoltam, hogy minden olvasott cikkhez kiküldök egy cookie-t aminek a neve már tartalmazza a cikk azonosítót (olvasta_1234), lejárata pedig a cikk születése utáni 48 óra. Régi cikket nem ajánl a rendszer. Napi 25 cikknél biztosan soha nincs több. Mit gondoltok erről, 50 cookie még vállalható?
 

Hogy lehet törölni

Pallosi Péter · 2013. Feb. 2. (Szo), 16.20
Szeretném magam törölni az oldalról ezt hol vagy hogy tehetem meg?