ugrás a tartalomhoz

Cikkek

Sessionmentes weboldalak

janoszen · 2016. Nov. 1. (K), 02.45
Sessionmentes weboldalak

Az elmúlt hetekben érdekes koncepcióval játszottam. Mi lenne, ha nem lenne munkamenetünk, vagy ismertebb nevén sessionünk? Lehetne-e modern weboldalt készíteni? Működnének-e az elvárt funkciók? Mennyire lenne nehéz fejleszteni?

Funkcionális programozás JavaScriptben

Poetro · 2015. Szep. 1. (K), 08.05

Folytatom a JavaScript bemutatását, a függvények és az objektumorientált programozás után most a funkcionális programozásra fókuszálva.

Objektumorientált programozás JavaScriptben

Poetro · 2015. Ápr. 21. (K), 00.40

A következőekben szeretném folytatni a JavaScript nyelv bemutatását, amit a függvényekkel kezdtem el.

PHP alkalmazások minőségbiztosítása

kacsandiz · 2013. Nov. 12. (K), 17.22
PHP alkalmazások minőségbiztosítása

Biztosan mindenki írt már életében sokszor spagetti kódot. Ezzel mindaddig nincs is probléma amíg azt csak mi használjuk, nem csapatban dolgozunk, illetve nem szeretnénk a kódunkat a későbbiekben továbbfejleszteni, karbantartani, viszont ha igen, akkor nem árt odafigyelni néhány konvencióra, megfelelően tervezni, figyelni a helyes osztályhierarchia felépítésére, illetve, hogy a kód mások számára is egyszerűen értelmezhető legyen. Illetve az sem egy utolsó szempont, ha a kód megvalósítja a kívánt funkcionalitást, a lehető legkevesebb hibával. Persze, ennek a kivitelezése nem egyszerű feladat (főleg nagyobb projekteknél), viszont a PHP esetében több eszköz is rendelkezésünkre áll a kódunk minőségének ellenőrzésére. Ebben a cikkben először röviden megnézzük a minőség és minőségbiztosítás fogalmakat, majd a rendelkezésünkre álló eszközök közül fogunk szemezgetni.

Don’t make me think! on PHP code

janoszen · 2013. Okt. 9. (Sze), 14.20
Don’t make me think! on PHP code

Aki kicsit is foglalkozott weboldalak használhatóságával, egész biztosan találkozott Steve Krug Don’t make me think című könyvével. A használhatóság (usability) egyetlen feladata, hogy a látogató vagy vevő számára a lehető legegyszerűbbé tegye a meghatározott cél elérését. Felmerül a kérdés, hogy vajon hasonló elveket, gondolatokat alkalmazva hatékonyabbá tehető-e a webfejlesztési munka, egész konkrétan a PHP-s fejlesztés.

Bevezető a domain regisztrációba

janoszen · 2013. Okt. 6. (V), 19.09
Bevezető a domain regisztrációba

Domaint regisztrálni könnyű. Választunk egy szolgáltatót, kitöltjük az űrlapot, befizetjük a pénzt, és már kész is van. Vagy mégsem?

A rendszer sajnos rengeteg rejtett buktatót tartalmaz, így gyakran előfordul az, hogy valami galiba történik, ami aztán vagy visszacsinálhatatlan vagy sok pénzbe kerül.

Hogyan működik a DNS?

janoszen · 2013. Szep. 29. (V), 22.22
Hogyan működik a DNS?

Megint egy olyan téma, amihez fejlesztőként nem sok közünk van. Vagy mégis? Ha megnézzük a weboldalunk betöltési sebességét, akkor bizony ott figyel a DNS lekérdezés ideje, így hát nem lényegtelen, hogy hogyan működik.

Adatbázisok verziókövetése Liquibase és Liquiface segítségével

Examor · 2013. Szep. 2. (H), 18.32
Adatbázisok verziókövetése Liquibase és Liquiface segítségével

Manapság minden felelős fejlesztő használ verziókövető-rendszereket. Minden kódunk minden változását nyomonkövetjük, felülvizsgáljuk, analizáljuk. Elterjedt gyakorlat, aminek hasznosságát senki nem vonja kétségbe. Miért is annyira nagyszerű dolog ez? Sok egyéb mellett például azért, mert pár másodperc alatt képesek vagyunk visszaállni alkalmazásunk egy korábbi verziójára, legyen az két nappal, vagy akár két évvel korábbi állapot. Ez így nagyon jól hangzik, de tényleg képesek vagyunk rá?

Aszinkron JavaScript programozás

MadBence · 2013. Jún. 25. (K), 16.26
Aszinkron JavaScript programozás

A cikkben a JavaScript egyik misztikus jószágát, az aszinkron programozási lehetőségeket járom körbe, és próbálok a felmerült problémákra minél több, minél egyszerűbb programozási megoldást keresni.

Asztali és mobilmegjelenés szétválasztása

Pepita · 2013. Ápr. 29. (H), 15.46
Asztali és mobilmegjelenés szétválasztása

Egyre szélesedik a különféle hordozható eszközökkel szörfölők köre, ezért egy valamirevaló honlapnak megfelelő megjelenést kell biztosítania ezeken a – többnyire a monitoroknál jóval kisebb – megjelenítőkön is. Írásommal egy lehetséges megoldást mutatok be, ami talán sokaknak új és idegen lesz, viszont lévén sok más megoldási lehetőség is: követni nem kötelező, de mindenkinek tanulságos lehet.