ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2013 - Fórum téma

december 21

Módszerek email küldésre

iddqd · 2013. Dec. 21. (Szo), 15.08
Sziasztok,

Tudnátok segíteni, milyen megoldásokkal érdemes az email küldést megoldani php alól? Foglalás/kapcsolatfelvétel rendszer jelleggel. Egyenlőre alacsony forgalommal, de ha ez később változik viszonylag rugalmasan lehessen hozzá alkalmazkodni.
Köszi
 

december 19

Wordpress emailküldés

Steve31 · 2013. Dec. 19. (Cs), 18.18
Sziasztok!

Van egy Wordpress sablonom, azon van egy kapcsolati űrlap, kitöltve elküldeném az adott címre, de nem jön össze. Ja nincs bejelentkezve senki, tehát mint vendégként akarok küldeni. Nem rég kezdtem megismerkedni a Wordpress-szel. Aki tud az segítsen. Előre is köszönöm!
 

MySQL lekérdezés

toldigabor · 2013. Dec. 19. (Cs), 14.26
Van egy táblám:
mező_1mező_2mező_3
182056
182057
1911
1912
1913
1914
1915
1921
1922
1923
1924
1925
1931
1932
1933
1934
1935
1936
2011
2012
2013


Amire a következő lekérdezést írtam:

SELECT *
FROM tabla
	WHERE 
	(
		(((tabla.mezo_2)>=1) AND 
		((tabla.mezo_3)>=4)	AND
		((tabla.mezo_1)=19))
		AND
		(((tabla.mezo_2)<=3) AND
		((tabla.mezo_3)<=3)	AND
		((tabla.mezo_1)=19))
	)
Tehát a mező1 19-esén belül szeretném megkapni a mező2 1-es mező3 4-esétől a mező2 3-as mező3 3-asáig.
De nem igazán akarja a MySQL. Mi lehet a hiba?
 

WP Rendelés Plugin

gebor · 2013. Dec. 19. (Cs), 02.43
Sziasztok!
valaki nem ismer véletlen egy olyan plugint ami hasonlít a Contact Form-hoz lényeg az lenne hogy egyszerű űrlap kitöltéssel lehetne leadni a rendelés úgy hogy van benne mennyiségi kedvezmény is pl ha:

5db – 900.- ft
10db – 850.- ft
30db -700.- ft
50db – 650.- ft
100db – 600.- ft
200db – 550.- ft
1000db -400.- ft

A lényleg az lenne hogy tudjon valahogy számolni ha 10db-ot kérek akkor egységár 850Ft összár: 8500Ft

Előre is köszi a segítséget!
 

december 18

Jogi kérdés

mahoo · 2013. Dec. 18. (Sze), 18.22
Véletlenül bukkantam az alábbi szövegre egy weboldalon, kiemeltem a számomra érdekes részeket. Tudom, hogy nem jogászok olvassák ezt a fórumot, de kíváncsi lennék a véleményetekre.

I. Szellemi tulajdon

A ***.hu honlap egy szerzői jogi védelem alatt álló alkotás és egyúttal egy adatbázis, amelynek a ***.hu a tulajdonosa - hacsak kifejezetten másként nem rendelkezik, és abban az esetben magában foglalja, hogy a márka harmadik személyhez tartozik - a szerzői jog és a kapcsolódó termelési jogok vonatkozásában.

A szövegek, az elrendezés, rajzok, fotók, filmek, grafikák, rutinok és al-rutinok ugyanúgy, mint az oldal összes többi eleme is szerzői jog védelme alatt állnak.

Ezek a jogok semmilyen módon nem engedélyezettek és nem kijelöltek harmadik fél számára. Minden másolat, adaptáció, fordítás, megállapodás, nyilvánosságra hozatal, bérlet vagy egyéb használat, az oldal egészének vagy egy részének megváltoztatása bármilyen formában vagy bármilyen úton, akár elektronikusan, mechanikusan vagy más módon szigorúan tilos, kivéve, ha a ***.hu előzetes írásbeli hozzájárulását adja.

Az adatbázis tartalmát védi a sui generis jog, amely felhatalmazza a szerzőt, hogy megtiltsa a tartalom részbeni vagy egészének kimásolását és / vagy újrahasznosítását.
Ezen jogok, bármelyik fél általi megsértése a magyar jog szerinti polgári vagy büntetőjogi eljárást von maga után.



Guglival könnyű rátalálni az oldalra és nem értem, hogy hogyan lehet ilyen írni, mármint, hogy az elrendezés, rutinok, alrutinok szerzői jog védelme alatt állnak.
Kb. nekem ez olyan ha valaki csinál egy termék licitálós oldalt, vagy egy szálláshely foglaló oldalt, akkor már más nem csinálhat ilyet.
 

javascript innerHTML

kalman · 2013. Dec. 18. (Sze), 13.54
Sziasztok! Miért nem jelenít meg fájlt, se html elemet, csak szöveget a
document.getElementById(' ').innerHTML=' '
? Mert nekem pont erre van szükségem. A válaszokat az onlinetudakozojani##kukac##gmail.com -ra kérem, hogy biztos megkapjam.
 

Javascript ESC

toldigabor · 2013. Dec. 18. (Sze), 09.36
Próbáltam lekezeltetni az ESC billentyűt ezzel a kóddal:

document.onkeypress = function(evt) {
    evt = evt || window.event;
    if (evt.keyCode == 27) {
        /* További forráskód */;
    }
};
De Chrome-ba, Safari-ba és Opera-ba nem működik.
 

december 17

Email címek összehasonlítása

derbyday · 2013. Dec. 17. (K), 17.39
Sziasztok!

Feliratkozó panelt készítek az a feliratkozott email címeket MySQL adatbázisban tárolom. Azt szeretném, hogy ha valaki már feliratkozott egy email címmel akkor azt ne tudja megtenni még egyszer. A gondom az, hogy eltárolom változóban az éppen aktuális email címet és az adatbázisból kinyert email címet. De ahogy megfigyeltem az adatbázisból kinyert változó nem kap értéket így az összehasonlítás nem működik.

Előre is köszönöm a segítségeteket és a válaszaitokat!

[colorer=php]
<?php
session_start();
header("Content-Type: text/html; charset=utf-8");
if (isset($_POST["subscribe"])){
if (strtolower($_POST["captcha_code"]) !== $_SESSION["captcha"]){
echo "Sajnáljuk de, hibás biztonsági kódot adtál meg, így a feliratkozásod nem sikerült. " . "<br>\n" . "Visszairányítunk a Főoldalra...";
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("refresh: 5; url = ../fooldal.php#subscriptionRequest");
exit; //Captcha ellenőrzés.
} else {
echo "Helyes biztonsági kód!" . "<br>\n";

$databaseHost = 'localhost'; //A tárhelyen nem ezek az adatok vannak!!!
$databaseUser = 'root';
$databasePass = 'stereo92';
$databaseName = 'nargaron';
$connection = mysqli_connect($databaseHost, $databaseUser, $databasePass, $databaseName)or die
('...nem sikerült, mert nem tudtunk csatlakozni az adatbázishoz.' . "<br>\n" . 'Megkérünk, hogy írj egy hibajelentést a Webmesterünknek a Kontakt oldalon.' . "<br>\n" . 'Átirányítunk a Főoldalra...');
$connection->query('SET NAMES utf8');
$mail_to = $_POST['email'];
$sql = "SELECT email FROM subscription WHERE email='" . $mail_to . "'";
$query = $connection->query($sql);
$result = $query->fetch_assoc();
/*echo $result;
echo $mail_to;*/
if ($result == $mail_to) {
echo "Úgytűnik ezzel az email címmel (" . "<strong>" . $mail_to . "</strong>" . ") már regisztráltak. Nem te voltál :-)? Ha nem, akkor megkérünk, hogy írj egy hibajelentést a Webmesterünknek." . "

Sortörés nélkül

toldigabor · 2013. Dec. 17. (K), 15.27
Van olyan CSS beállítás, amelyre ha megadom, akkor a következő szó ne kerülhessen új sorba? Tehát, hogy ne legyen benne sortörés.
 

listán belül azonos elemek megjelölése

worklie · 2013. Dec. 17. (K), 12.36
Sziasztok új vagyok a oldalon, ezért ha értetlenül írnám elnézést.
Ez végül is PHP+adatbázis kezelés

Adott egy lista while-al kilistázok pár adatot egy táblázatba.
Kellene nekem egy olyan megoldás vagy segítség benne, hogy pl:
id nev sorozatszam kor
1 Valaki1 100111 13 *
2 Valaki2 100111 55 *
3 Valaki3 333333 44
4 Valaki4 444444 44
5 Valaki5 555555 19 *
6 Valaki5 555555 22 *
van ez a kis lista ha a sorozatszámból 2 vagy annál több van akkor azt jelölje pl. egy csillaggal egy új oszlopba vagy legyen más színű ez mindegy.
Csak az érdekelne hogy tudnék ehhez hasonlót vagy ezt megvalósítani?
Köszönöm előre a választ.