ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2012 - Fórum téma

szeptember 1

Vírusirtó Linuxra!

Karvaly84 · 2012. Aug. 31. (P), 23.04
Sziasztok!

Szeretnék egy teljes kőrű vírusirtót telepíteni Ubuntura! Windowson az Avast a kedvencem, és tudom, hogy ez elérhető Linuxra is csak azt nem tudom, hogy a Linuxos vírusokat is ki szűri e, vagy csak a Windowsra írottakat? Ebben kérném a segítségeteket. Ami még fontos lenne, hogy legyen hozzá GUI és CLI API is.

Mostanság többször összefutottam olyan cikkekkel, amikben kimondottan Linuxra írt vírusokról írnak, de egy sem említette mivel lehetne ellene védekezni, csak azt közölték mely IP-t kel letiltani. Létezik egyáltalán Linuxos vírus adatbázis?
 

A callback fv nem módosítja a változó értékét? (JS) - solved

Reactor · 2012. Aug. 31. (P), 15.13
Sziasztok.
Egy jqueryvel működő szájtot készítek, viszont egy problémát nem sikerült eddig megoldani.

Hiba: a ModuleMGR contObj tagja a setModule tagfüggvény egyik ágában jól módosul, a másikban nem módosul, sőt ?null? értéket kap.
ModuleMGR: egy olyan osztály, amely a használt modulokat kezeli
contObj: a fenti osztály tagja, ami egy modul objektumát tárolja

A kód lényeges része kiemelve: [pastebin]
A hibás rész a 107.

Negatív margin esetén a bennelévő elem kilóg

lamase · 2012. Aug. 31. (P), 07.53
Sziasztok, a problémát itt lehet megtekinteni: http://jsfiddle.net/c9Btv/2/

Az #a minuszba kitolom, viszont a benne lévő #b elem kinyújtja hiába overflow hidden, így az mellette lévő elemre rálóg. Ez akkor érdekes ha egy siteon van egy fix baloldali kinyitható sáv, és csukott állapotban kilóg a konténer elem. A tartalma nem látszik az overflow:hidden miatt, viszont a "hely" ott marad neki, így nem kattinthatóak a mellette lévő dolgok.

Mivel lehetne ezt orvosolni? Köszönöm!
 

Karakterkódolás/Ajax/jQuery

Szuperjég · 2012. Aug. 31. (P), 02.43
Sziasztok, lenne egy-két kérdésem.:) Előre is köszönök minden tanácsot.
Szóval a legszembetűnőbb problémám a karakterekkel és a szöveg megjelenítésével van, gyakorlatilag minden böngészőben más-más formában töltődik be a lap. Safariban például nekem tökéletesen működik minden.
A másik problémám a navigációs gombok megjelenítésével van – safariban ezt a hibát sem észleltem. Arról lenne szó, hogy egy másik ablakban megnyitott weblapra váltva, majd visszalépve a weblapomra, megjelenik a navigációs gombok hosszú szaggatott kék kerete – ezt firefoxban csinálja.
A weblap statikus formában (html+css) a hibák nélkül jelent meg. Megköszönnék egy kis útmutatást. (A gombok grafikai kivitelezésébe nem éri belekötni, mert javítva lesz.:))
Itt a lap

$(document).ready(function() {
	
	$('#valtozo').load('lapok/index.html');
	
	$('#nav ul li a').click(function() {
	
		var page = $(this).attr('href');
		$('#valtozo').hide().load('lapok/' + page + '.html').fadeIn(500);
		return false;
	});

});
 

augusztus 31

php biztonság

kriszrap · 2012. Aug. 30. (Cs), 22.01
Sziasztok!!
php biztonságról szeretnék kérdezgetni.
Amit a felhasználó beküld azt lekéne valamivel védenem.
strip_tags(),htmlentities(),htmlspecialchars()
Melyikkel szokták??

és amit kilistázom vagy is a szerverről kapok azt is lekel védeni??
Ha tudtok még valamit ajánlani vagy tippet örömmel fogadom.

Tényleg most jutott eszembe felhasználó jelszót mivel szokták biztonságosan kódolni ?
pl én md5 használok de sztem van jobb.
 

adatbázisban hasonló termékek

Carter · 2012. Aug. 30. (Cs), 12.28
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy a legcélravezetőbb megoldani a problémát? Több egymáshoz hasonló termék szerepel a webáruház adatbázisában. Mondjuk ugyanaz az ágy van 90-es, 140-es, 160-as szélességben is és csak árban változnak.
Az adatbázisban hogy érdemes, vagy hogy szokás ezt megoldani, hogyha később módosítanám a leírást, akkor három vagy négy különböző terméknél kelljen, ami ugyanaz, csak más méretű?
És mikor szűrök az adatbázisból, hogy szokás erre szűrni? Olyanra gondoltam, hogy mondjuk ha a termékkategória == "ágy", akkor a következő három rekordból is szedje ki az árakat.

Köszönöm a segítséget!
 

SPAM bot a Weblaboron!

ecrazor · 2012. Aug. 30. (Cs), 09.17
Sziasztok!

A weblaborra regisztrált egy spam bot féleség mmdr néven és 28644 uid-vel. Itt van a hozzászólás története: http://weblabor.hu/tagok/28644/kovetes

Eddig sok topic-ot teleszemetelt.

Gondoltam szólok. :-)

PS: Sajnos az aktív fórum témák részt is sikeresen összekavarta.
 

augusztus 29

E-mailt küldő űrlap

walker013 · 2012. Aug. 29. (Sze), 21.15
Sziasztok!
Kéne nekem egy olyan "program" amit betudok
illeszteni a weblapomba!
Mysql-es kéne!

Mit is kéne neki tudni?

- Ide küldje az e-mailt : bartexhosting.uw.hu

Mezők:

Vezetéknév (kötelező)
Keresztnév (kötelező)
Lakcím (kötelező
Szerver típus lenyíló menüben
- Counter Strike 1.6
- Counter Strike Source
- GTA San Andreas
- TeamSpeak 3
Férőhelyek száma lenyíló menüben
(kérésem lenne, hogy a GTA-nál és a TS3-nál más nyíljon le)
CS 1.6 és CS S esetén

12,14,16,18,20,22,24,26,28,30,32

GTA és TS3 esetén

10,20,30,50,60,70,80,100,150,200
RCON jelszó (kötelező)
Szerver neve (kötelező)

és legyen egy olyan gomb, hogy Megrendel!

Köszönöm szépen!
 

Szerződésminta dokumentumtár

react · 2012. Aug. 29. (Sze), 17.17
Úgy gondolom igazán hiánypótló lenne, ha lenne a weblaboron egy kis szerződésminta aloldal, ahol különféle szerződésekből lennének minták, megbízási szerződés, weboldal fejlesztés, szerver üzemeltetés, szellemi termék eladása (pl készítettél egy jó weboldalt és eladod), együttműködési szerződések (pl fejlesztőként együttműködsz valakivel), esetleg javításokra, továbbfejlesztésekre szerződés, stb. Mindenhol hangsúlyozzátok mennyire fontos szerződést írni, de az átlagos szakember nincs annyira képben ilyen témában. Szerintem nem kerülne semmibe, hogy aki maga is kötött már néhány szerződést feltenne egy mintát belőle (kivéve persze a konkrét adatokat), így egy nagyon hasznos és hiánypótló kis dokumentumtár kaphatna helyet a weblaboron. Az sem mellékes, hogy az ilyenformán közzétett szerződések kritikát is kaphatnának, így kiderülnének az esetleges gyenge pontok, hibák.
Ha jónak tartjátok az ötletet de ez itt nem megoldható, akkor akár biztosítok helyet/felületet is egy ilyen hasznos oldalnak, de úgy gondolom, hogy ezen a szakmai portálon lenne a helye!
 

Php konzulens

Tátrai Sly · 2012. Aug. 29. (Sze), 11.10
Sziasztok


Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy hol lenne érdemes php diplomamunkához konzulenst keríteni? Sajnos az iskolám nem tud konzulenst közvetíteni :-(

Ha esetleg ebben a témában valaki tudna segíteni nagyon megköszönném