ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2012 - Fórum téma

augusztus 25

Python GUI?

eddig bírtam szó nélkül · 2012. Aug. 25. (Szo), 08.17
Van itt élő ember, aki használt már pythonból valami grafikus keretrendszert?
Tényleg dobjam ki a pythont, ha valami multiplatformos, egyébként egészen pici alkalmazást akarok megírni?
Még azt sem várnám el, hogy egyformán nézzen ki windows-on és linuxon, csak fusson mondjuk a 2-3 (esetleg 4) évvel ezelőtti linuxokon is és működjön XP-től Win7-ig.
Kezdtem a PyQt-vel, de a licenc körüli bonyodalmak, a finoman szólva is botrányosan gyenge és hiányos doksi elvették a kedvem (bocs, hogy lusta vagyok python-os fejlesztéshez C++-t tanulni, amihez van Qt dokumentáció ;-) ) Ráadásul a Qt eleve bizonytalan platformnak tűnt, már akkor is, amikor a Nokiáé lett, most meg, hogy ismét tulajdonost váltott... (a tulajváltást leszámítva a fenti indokok vezettek oda, hogy tavaly félretettem az egészet)
Úgy két hónapja elkezdtem ismerkedni a TkInter-rel, mert ugye az alapvető része a pythonnak. Sajnos "kissé" primitívnek tűnt és az általam talált leírások sem voltak teljesen egyértelműek, úgyhogy kb. két heti nyűglődés után követte a PyQt-t.
Jött a nagy ötlet: wxPython. Ez free, tudásban meg közelíti a Qt-t, hát hajrá!
Tegnapig nagyon szép és jó volt minden, mert alig foglalkoztam vele. :-D
Tegnap belefutottam egy olyanba, hogy a zetcode.com-on lévő tutorialok ugyan működgettek, épp csak a menük mellett elvileg megjelenő ikonok nem akartak megjelenni. Sem linuxon, sem windows-on. Ubuntun végül kiderült, hogy valami gnome-tweak-... utility-vel kell bekapcsolni a megjelenítésüket, úgy már tényleg működik. Stabil Debianra sajna nem találtam ilyen megoldást és windows7-re sem. Utóbbira annyira nem, hogy kiderült: a stabil wxPython sem a Vistát, sem a Windows7-t nem támogatja és a majd, egyszer, valamikor, talán érkező 2.9-es is csak Vistáig támogatott, a win7 már nem. Szóval wxPython -> kuka.

És most itt állok tanácstalanul: akkor mit használjak? A webes változat egyelőre nem megoldás.

augusztus 24

Belső levelezőrendszer(facebook módon)

kriszrap · 2012. Aug. 24. (P), 02.31
Sziasztok!!
Nekem már van egy alap belső levelezőrendszerem ilyen fülekkel:
-új üzenet írása
-bejövő üzenet
-kimenő üzenet
Ha rákattintok a nevére és küldök egy üzenete addig rendben.
Aztán felküldjük
elsőként a küldő nevét aztán címzettet a dátumot is és útólsóként hogy a címzett meg nézte a levelet vagy sem.
Okés eddig nincs hiba.
Hogy csináljam meg azt hogy ha beléptem az üzenetek közé akkor akinek már írtam annak a nevét csak egyszer írja ki és ugyan ez fordítva a másik félnek?
A másik ha rákattintok akkor ki listázza a vele beszélgetett üzeneteket.
Ezt szeretném megoldani.
Hogyan tudnám?
Ha valaki valamit nem ért szóljon!
 

augusztus 23

SQL-be akár xls, akár csv, stb

unregistered · 2012. Aug. 23. (Cs), 17.28
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy szerintetek mi a legbarátságosabb módja hogy egy táblázatkezelőből akármibe kimentett file-t php-val feldolgozva lecseréljük az aktuális tábla tartalmát?

Azt már olvastam korábbi, hasonló témában hogy csv-be export, majd explode után soronként "insert into XY table...".

Még mindig ez a legegyszerűbb és LEGMEGBÍZHATÓBB (felhasználóbiztos) módja a dolognak?

(hogy "kézzel fogható" legyen: van egy kb 400-600-as lista ami neveket és hozzá tartozó címeket, valamint elérhetőségeket tartalmaz, ez a lista 3 havonta teljesen átalakul, elég macerás mindig egyenként átnézni, átszerkeszteni, admin felületen, miközben az egész megvan egy xls táblában)

Előre is köszönöm!
 

Bevenni valakit egy vállalkozásba

stan · 2012. Aug. 23. (Cs), 10.07
Van egy internetes vállalkozásom. Ez egy fórum, amely egy bizonyos témáról szól, és a bevételeit az Adsense biztosítja. Most úgy érzem, hogy megállt egy szinten a weboldal, és szeretném ha új lendületet kapna. Ezért azon gondolkodom, hogy egy informatikus barátomat bevenném a weboldal építésébe, fejlesztésébe, üzemeltetésébe miközben kapna egy bizonyos részesedést a projekt bevételeiből. A projekt már fél éve fut, és eddig csak én dolgoztam rajta, ezért arra gondoltam, hogy 25%-os jutalék a teljes bevételből már eléggé motiválná őt. De nem tudom, hogy ez az arány a megfelelő-e.

Megéri-e bevenni valakit egy projektbe, ettől kaphat-e új lendületet?
Mire kell ügyelni, amikor valakinek részesedést adok a bevételekből?
Hogyan határozzam meg, hogy hány százalékos részesedést kapjon?
Hogyan osszuk fel a munkát ezután?
Milyen előnyei és hátrányai vannak a csoportos munkának, amikor a csoport minden tagja érdekelt a bevétel növekedésében?
 

Flash objektumot nem tudom középre igazítani

bvr · 2012. Aug. 23. (Cs), 03.33
Sziasztok!

Nem tudom hogy itt jó helyen van-e, végül is a Flash része működik... Szóval van egy 800x375 pix méretű flash oldalam, és azt szeretném hogy bárhogy méretezi is át a látogató a saját böngészője lapját, azon mindig középen jelenjen meg benne a flash objectem.
Jelenleg mindig a bal felső sarokban van.
Egyelőre nem nagyon értek még a Dreamweaver-höz, de kísérletképpen abban is megnyitottam a kipublikált html-t, nézegetve a neten hogy kell középre igazítani (hátha a publikálást rontottam el), de hiába, próbáltam jobbklikk->align, illetve jobbklikk->edit tag-gel is, de továbbra sem műxik.
Sőt bármire állítom (top, middle, bottom, left, right, stb), nincs semmi változás, mindig a bal fölső sarokba igazítja

(FF és Safari alatt is néztem.

augusztus 22

Facebook Like esemény kezelése

meni · 2012. Aug. 22. (Sze), 13.14
Sziasztok,

tudna valaki segíteni abban, hogy egy Facebook alkalmazásból hogyan lehetne azt megoldani, hogy ha van például egy kép, ahhoz tartozik egy Like gomb, ha a felhasználó "lájkol", akkor a falán megjelenjen a kép és egy üzenet. Néztem a Facebook Graph API doksiját, kerestem többfelé is, de nem sikerül megodanom, kezdő vagyok még FB alkalmazások terén. Ha valaki tudna segíteni bármilyen aprósággal, akkor köszönet érte.
 

Javascript paraméterátadás

pilot · 2012. Aug. 22. (Sze), 07.10
Sziasztok, a következő problémába futottam bele. Van két php programom, az elsőben lévő JS kódból egy paramétert kellene átadni a másikba php-ba. Itt vannak a kódok:

Az 1. php-ban lévő JS-kód:

$(document).ready(function() {
	$('#rate1').rating('star.php', {maxvalue:5});
	
});
A 2. php program részlete, a paraméter fogadása:

$maxvalue = $_POST['maxvalue'];
Az a gondom, hogy a második php nem fogadja a paramétert. Próbáltam GET-el is, de úgy sem jó. Lehetséges, hogy csak JS-el lehet átvenni a paramétert?

Ehhez kérném a segítségeteket.
 

augusztus 21

Ajax VS Clearbox

aky22 · 2012. Aug. 21. (K), 20.48
Üdv. Olyan problémám van, hogy van egy ajax-os tartalombetöltés az oldalamon, és ezt kéne összepárosítanom Clearboxal- de az istennek nem akarja betölteni. Az ajax szépen működik, de a clearboxot hiába akarom, nem működik. Írták az oldalán, hogy meg kell hívni egy függvényt, de azt is hiába hívom meg semmi. Egyszerűen nem tölt be.
 

Ékezetes domain és htaccess

tommylee · 2012. Aug. 21. (K), 19.20
Sziasztok!

Vásároltunk egy ékezetes com végződésű domain nevet, de nem sikerült rávenni a htaccess-t, hogy ne az xn-- formával jelenítse meg a böngészők címsorában a nevet, mindíg az xn-- formát hozza.
Erre kérnék megoldási javaslatokat!
Köszönöm!
 

Silex - MVC - Model?

kemmma · 2012. Aug. 21. (K), 12.42
Sziasztok! Most ismerkedem a Silex keretrendszerrel. Ám elég hamar megakadtam, a mintapéldáknál egy kicsivel bonyolultabb példát szeretnék létrehozni és nem világos, hogy a modell osztályokat miből kellene örököltetnem, a modell-ben hogy hivatkozok az applikációra, hogy érem azt el?

(google a barátom, így a silex getapplication –t és társait többször beírtam, de valahogy azokat nem tudtam elhelyezni)

Vannak helyek, ahol meg egyszerűen ahol kell az applikáció, ott a $app = require __DIR__.'/app.php'; utasítást hajtják végre. (de ez minden meghívásnál újragyártja, vagy?)