ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 9, 2012 - Fórum téma

Firefox noscript rejtély...

eddig bírtam szó nélkül · 2012. Aug. 9. (Cs), 07.45
Találtam valami nagyon furcsát, ami nem is kicsit idegesít.
A https://annostore.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=97&Itemid=1 címet kikapcsolt javascripttel megnyitva, látható egy Rendezési mód és egy Tételek# című sor.
A Rendezési móddal semmi gond: ha megváltoztatom a mezők tartalmát, nem történik semm, míg a Küldésre nem kattintok.
Ellenben a Tételek# mellett, ha megváltoztatom az egy lapon megjelenítendő tételek számát, akkor a mező módosítását követő pár mp múlva automatikusan frissül az oldal és már az új beállításnak megfelelő tételmennyiség látszik.

Firefox 14.0.1, Noscript, adblock, cookie monster és linuxon firebug pluginek vannak telepítve.
Linux és windwos alatt is egyformán működik.

Magához az oldalhoz a világon semmi közöm, csak arra lennék kíváncsi, hogy ha a kikapcsolt JS ellenére működik, akkor ez valami új feature a html5-ben/FF-ban, vagy a tiltás ellenére valahogy mégis működik a JS?
IExplorer9-ben ha letiltom a scriptet, akkor normálisan viselkedik, tehát a Küldés gomb nélkül nem változik az oldal.

Tud erre valaki magyarázatot?
Nézegettem firebuggal az oldal kódját, de ehhez úgy fest, kevés a tudásom (vagy szokás szerint átsiklottam valamin)
-------------
update: kipróbáltam chromium-browserrel is, mert ismereteim szerint talán ebben van a legtöbb újdonság. Ez sem csinál semmi ilyet. Lehet, hogy hibás a FF?