ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2012 - Fórum téma

augusztus 21

Elfogy a memória PHP alól

gabesz666 · 2012. Aug. 21. (K), 10.34
Sziasztok!

A segítségemet kérték egy oldalnál, ahol a galéria furcsa módon néha megjeleníti az összes képet, néha meg kihagy párat. A rendszergazda szerint az a gond, hogy elfogy a memória a PHP alól, de én ebben nem vagyok 100%-ig biztos, mondom is miért. Eddig phpThumb gyártotta le a galéria képek kis méretű változatát, de mivel ennek a kódját nem ismerem annyira, írtam egy nagyon egyszerű, saját átméretező scriptet, ami ha nem létezik megadott méretű kis kép, legenerálja azt, ellenkező esetben csak beolvassa a fájlt, majd kitolja az outputra. Ami egészen biztos, hogy most már az összes képnek legenerálta a kis méretű változatát, így azokat csak be kell olvasni, mégis van olyan, hogy egy 5 képes (maximum képméret 30 Kb) album esetén 2-3 képnél is meghal a script. Szerintetek ez lehetséges, hogy ennyitől elfogyna a memória? Azt nem értem, ha elfogy a maradék process miért nem várakozik kicsit, amíg felszabadul elég memória a futáshoz, ahelyett hogy egyből elszáll 500-as erroral.

(ha jól tudom 256 mb memóriával fut a vps)
 

augusztus 21

Rejtélyes kiszolgálóakadozás

elek9914 · 2012. Aug. 20. (H), 22.51
Üdvözlök mindenkit!

A következő problémában kérnék segítséget:
Adott egy Windows 7 gép, melyen fut a Vmware Workstation 8 melyben virtualizálva van egy Debian 6.0.5 -ös webkiszolgálóként funkcionál, szokásos lamp komponensekkel, NAT hálózattal.
A szerver elindításakor minden a legnagyobb rendben, pár óráig ez így is marad. Aztán történik valami ami miatt akadozni kezd a vps webkiszolgálása. Értem ezalatt, hogy a webhely egyik pillanatban elérhető a másikban nem, aztán megint igen és megint nem. 5 másodperc alatt 2x 3x is beadja a böngésző(Firefox), hogy "A kapcsolat alaphelyzetbe állt" Ez addig nem szűnik meg amíg az egész rendszert windows-ostul újra nem indítom. Nem elég a Debiant, vagy a Workstation-t újraindítani az egész Windows-t kell.
Nem rég egy Ubuntu server 12.04 futott a vps en ahol ugyanez a jelenség állt fent.

Eseménynaplóban a keresgélés nem sok eredményt hoz. Olyan eseményeket keresünk ami valamilyen szinten köthető ehhez. Események vannak csak nem igazán tudjuk eldönteni hogy köthető-e hozzá vagy sem. Pár gyanús szolgáltatást leállítottunk. Értem gyanús alatt, hogy ami abban az időben indult el és talán okozhat ilyet.

Egyenlőre tanácstalanul állunk előtte, 2 nap guglizás sem hozott semmi használható eredményt. Ezért kérnék a hozzáértők segítségét, véleményét bármit amin kiindulhatunk.

Köszönettel, Elek
 

Tárhelypark.hu-ról vélemények

psita · 2012. Aug. 20. (H), 14.23
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a tarhelypark.hu oldallal kapcsolatban? Mennyire megbízhatóak, stb. Mert az alacsony árak miatt nem igazán tudom eldönteni, hogy érdemes-e itt tárhelyet regisztrálnom, hogy ezek az alacsony árak mennyire mennek a minőség rovására.

A válaszokat előre is köszönöm!

Figyelem: a témából bármilyen, nyilvánvalóan kizárólag reklámcéllal történő postot értesítés nélkül törlünk.
 

augusztus 19

Tartozást jelző alkalmazás [long]

kotapeter · 2012. Aug. 19. (V), 16.55
Üdvözlök mindenkit!

Egy gimnázium 12-es diákja vagyok és én fejlesztem az iskolánk weblapját. A honlap alatt joomla motor fut.

A probléma a következő lenne:
Mint minden iskolában nálunk sem fizeti be mindenki az étkezéstérítést időben. Félévente mindig felolvassák a tanárok, hogy kinek mekkora tartozása van az iskola felé (és néha 60-80ezer forintok is kijönnek, ami elég kínos).

Szóval szeretnék csinálni egy olyan alkalmazást, ami folyamatosan kiírja a weboldalon az illetékes diáknak (vagy a szüleinek), hogy van-e, és mekkora a tartozása.

Elképzelés:
1. mindenkinek egyedi azonosítóra van szüksége (minden diáknak) - a nevekből legenerálóm és hozzá egy jelszót is
Elkérem a diákok listáját adatokkal együtt és azzal tudok dolgozni.
pl.: Kiss János - felhasználónév: kiss.janos.9b jelszo: 19940711
Visual Basicben programozok, ezért egy .txt állományba oly módon illesztem be az adatokat, hogy a joomla user táblájába azokat be tudjam integrálni.

2. a gazdaságis dolgozóknak kell csinálnom egy olyan felületet, ahová fel tudják vinni a tartozásokat, de ez elég macerás lenne, és szerintem ők sem örülnének a fölösleges adminisztrációnak.
Jelenleg egy excel táblázatban vezetik a tartozásokat, fizetéseket.
Véleményem szerint ezzel a megoldással mindenképp fel kell hagyni.
Egy olyan felület kell, ami helyettesíti ezt az excel táblát és szinkronba lehet hozni a user táblában lévő diákokkal.

3. ha meglenne ez a felület, akkor egy külön táblába mehetnének a tartozások, amit valahogy össze kell kapcsolni a user táblában lévő diákokkal.

4. a tartozásokat mindenképp csak az illetékes láthatja. Tehát egy olyan megoldást keresek, hogy a weboldalra történő azonosítás után kizárólag a bejelentkezett felhasználó tartozása kerüljön lekérdezésre.
Ha az előbbi pontokat sikerülne megvalósítani, akkor ez már talán nem lenne nehézség. Egy php lekérdezés...

5.

Feljebb görgetés

sEEcher · 2012. Aug. 19. (V), 01.22
Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, miszerint szeretném, ha egy bizonyos oldal megnyitásakor az aktuális görgetőpozíció picit feljebb ugrana. Ez onnan fakad, hogy böngésző a http://valami.hu#azonosito típusú URL-eknél az azonosito ID-val rendelkező elemre ugrik. Ez nekem nagyon jó, viszont az oldal tetején van egy fixed DIV, ami eltakarja azt a bizonyos elemet. Azonban ha a fixed DIV magasságával megegyező pixellel feljebb lenne görgetve az oldal, a probléma megoldódna.

Nézegettem a jquery scrollTo függvényét, azonban nem sokra jutottam vele. A segítségeteket előre is köszönöm!
 

augusztus 18

kisebb felbontáson lenyíló menü

vmarci21 · 2012. Aug. 18. (Szo), 17.09
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy css, javascript, html5 -el (php nélkül), valahogy megodható-e hogy a menüben a böngészőablak méretétől függően, a nem kiférő elemek (tehát amik 1 sorral "lejjebb ugranak"), lenyíló menübe kerüljenek?

A válaszokat előre is köszönöm!
 

Hogyan tovább, mint szoftverfejlesztő?

stan · 2012. Aug. 18. (Szo), 15.10
Sziasztok!

Szeretnék tőletek tanácsot kérni. Válaszúthoz érkeztem szakmai értelemben. Adhatnátok ötleteket a továbblépéshez, ehhez viszont el kell mesélnem az én történetemet, mert csak akkor értitek meg a helyzetem. Azt hiszem tanulságos lesz.

Ez történt eddig:

Már kb. 5 éve próbálok összehozni több olyan webes projekteket, konkréten weboldalt, portált, közösségi oldalt, fórumot, tematikus keresőt, amelyeknek az lenne a célja, hogy magas látogatottság mellett az Adsense hirdetésekből profitáljak. Szándékosan nem fogom őket megnevezni, ez nem a reklám helye. Az egész motivációm még a gimnáziumi éveim közepén kezdődött, és még most is tart az egyetemi tanulmányim vége felé közeledve. Sajnos az utóbbi évek hihetetlenül kemény munkája, a rengeteg programozás, tartalomfejlesztés, dizájn készítés, optimalizálás, ötletelés, felhasználók tucatjainak véleményének kikérdezése, programozóktól való tanácskérés, domainekre költött tízezrek, és online-offline marketingre költött pénz és idő sem hozta meg a várt eredményt. Mostanra addig jutottam el, hogy havonta pár ezer forintot keresek Adsense-el, amely kb. arra elég, hogy minden nap igyak belőle egy kávét. Eddig jutattam. Ha visszaszámolnám, hogy az eddigi munkaórákra hány forint jut az eddig megkeresett pénzemből, hát elég kicsi szám jönne ki.

Igazából nagy csalódás volt számomra ez az egész elképzelés, hogy majd a weboldalaimból fogok megélni, de legalábbis valami ésszerű mellékjövedelemhez jutni. Az volt a célom, hogy ha lesz már 8-10 weboldalam, amelyeknek pár ezer vagy tízezer lesz a havi látogatottsága, és sok ember használja megelégedéssel, akkor majd lesz annyi havi bevételem az Adsense-ből, hogy ebből meg tudok majd élni. Ez eddig nem úgy látszik, hogy valamikor is megvalósulna.

pyunit - tesztek meghatározott sorrendben?

eddig bírtam szó nélkül · 2012. Aug. 18. (Szo), 09.15
Kicsit elakadtam: úgy emlékszem, a PHPUnit is és a jUnit is tartalmaz olyan elemeket, amivel egyes tesztek lefutását függővé tehetem a korábbiak sikerétől. Viszont a pyUnit-ban nem találom a lehetőséget. Pontosabban olyat találtam, hogy átléphetek teszteket bizonyos esetekben a unittest.skip* dekorátorok segítségével, de olyat nem, ami biztosan az összes többi után fog lefutni.
Én meg (jelen esetben) azt szeretném ellenőrizni, hogy a tesztek lefutása végén sikeres volt-e a takarítás, helyreállt-e az eredeti környezet.

Kicsit konkrétabban: pl. készítek egy osztályt, amelynek egyes metódusai létrehoznak ideiglenes könyvtárakat/fájlokat, megváltoztatják az aktuális könyvtárat stb., de legkésőbb az objektum megszűnésekor takarítanak maguk után, visszalépnek az eredeti könyvtárba stb.
Úgy képzeltem, hogy a tearDownClass v. tearDownModule metódusban elvégezhetem ezeket az ellenőrzéseket, de ott már nem akarnak működni az assert* metódusok (hiába sikertelen a bennük futó teszt, sikeresként lesz elkönyvelve)
 

augusztus 17

Egy egyszerű, de összefüggő adatbázis létrehozása

Gulredy · 2012. Aug. 17. (P), 09.30
Van egy kisebb excel táblázat, amiről egy adatbázist kellene készíteni úgy hogy abból több minden is összefüggő.
Mivel én nem értek hozzá, ezért itt kérnék segítséget!

--> Itt a táblázat! <--

Szóval a lényege az, hogy minden valutához tartozik adás meg vétel mező, és azokat hozzá kell rendelni minden pénzváltóhoz.

Tehát értelem szerűen a valuta1 Eladás és vétel mezője hozzá legyen rendelve az összes pénzváltóhoz, majd így tovább a valuta 2 is mindegyikhez hozzárendelve.
A lényeg hogy olyan táblázat kell amit módosítani és hozzáférni is könnyen lehetne, mert ezzel az adatbázissal még lesz számomra megoldandó feladat.

Mivel nagyon kezdő vagyok ezen a téren, egy részletesebb leírást (hogy mit hogyan csináljak) szeretnék kérni.

Előre is köszönöm a válaszokat!
 

augusztus 16

Külső weboldal forrásának elemzése

Emendre · 2012. Aug. 16. (Cs), 19.08
Kacifántos a cím, de nehéz egyszerűen leírni :)

A problémám az, hogy van egy weboldal, ahol egy DIV-ben bizonyos idő közönként változik egy szám.
Ezt szeretném figyeltetni javascriptel, vagy jQueryvel ha úgy egyszerűbb.
A dolog már ott elhasal, hogy csak azonos domain-en lévő oldalak forrását nem ugye tudom változóba tölteni és elemezni.
Viszont eszembe jutott valami, amiről nem is igazán tudom, hogy működik, de lehet alkalmazható lenne a technológia.

Biztos láttatok már olyan kis JS kódokat, amit bemásolva a böngésző URL sávjába, bizonyos dolgokat végeznek az oldallal. Lerombolják, vagy adatot nyernek ki. Pl ilyen volt régen iwiw-hez is, hogy kigyűjthessük az ismerősök mail címeit.

Erről a módszerről tud valaki pár okosat mondani? Vagy egy doksit linkelni?

PHP és egyéb megoldások szintén nem jöhetnek szóba, mert figyelendő adat egy szép facebook login után jön csak ellő, amiről megint csak azt olvastam, hogy nem lehet emulálni server oldalon.