ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2016 - Fórum téma

október 28

Javascript mobil alkalmazás + canvas elemek

Matyi Gábor · 2016. Okt. 28. (P), 11.19
Javascript alapú mobil alkalmazást fejlesztek. Az alkalmazás alapjához az ionic frameworköt + corodva-cli -t választottam.
Az egyik képernyőn lenne egy bonyolultabb felület, ez olyasmi lenne, mint egy mini audió keverőpult. Ennek leprogramozásához alkalmasabbnak látok valamilyen canvas/webgl frameworköt, pl. Phaser, Pixi, CreateJS.
Több példaprogit is átnyálaztam már a neten, azonban eddig nem találtam olyan UI elemeket, amiket a "mini keverőpulthoz" fel tudnék használni. pl. tekerőgomb, tolós potenciométer, többállású toló kapcsoló stb.
Van valakinek tippje, hogy melyik javascript framework lenne ehhez a legalkalmasabb? Esetleg hol találok olyan UI elemeket, amiket fentebb felsoroltam?
 

október 27

Cloud szolgáltatás statikus fájlok kiszolgálásához

teamtom · 2016. Okt. 27. (Cs), 16.02
Sziasztok,

Cloud szolgáltatást keresek (lehetőleg USA), ami statikus fájlokat (képeket, PDF fájlokat, Office dokumentumokat) szolgálna ki.

Ezeket a fájlokat az ügyfeleink tölthetnék fel egy általunk üzemeltetett formon/szkripten keresztül, ami a szolgáltatás API-ját használná.
A feltöltés végeztével a ügyfél egy linket kapna vissza, amit bemásolhat egy weboldal vagy hírlevél kódjába.

- Google Drive?
- Google Cloud?
- MediaFire?
- Amazon CloudFront?
- ???

megbízható, lehetőleg olcsó szolgáltatót keresünk
nincs szó nagy mennyiségről; egyszerűen csak nem mi akarjuk ezeket a fájlokat tárolni

köszönöm a válaszokat, ötleteket!
 

október 25

Folyamatosan frissülő oldal

teamtom · 2016. Okt. 25. (K), 15.53
Sziasztok,

milyen kliens/szerveroldali technológia az, amely megvalósítja, hogy a kliens és a szerver között ne csak egyirányú legyen a kapcsolat?
hogyan jelezheti a szerver a kliens számára, hogy szerveroldalon frissült egy, a kliensben éppen megnyitott oldal?

- twitter.com: "View 1 new tweet"...
- az index.hu bizonyos cikkeire gondolok pl. amikor egy eseményről tudósítanak...
- vagy a feliratok.info oldalon a Minden felirat fülön egy zárójelben megjelenő szám jelzi, hogy ennyi új feliratfájl érkezett, mióta az oldal nyitva van
- disqus kommentmotor

milyen irányban kellene elindulnom, ha egy a fentiekhez hasonló feature-re van szükségem?

köszönöm az segítséget, az ötleteket!
 

október 23

Eladó a hardver.shop domain

entonibaba0720 · 2016. Okt. 23. (V), 16.45
Sziasztok!
Eladó a hardver.shop domain.
Ára: 300 000 Ft
Érdeklődni: info##kukac##hardver.shop
 

október 21

Böngészőablak magassága

alkony4 · 2016. Okt. 20. (Cs), 22.58
Tiszteletem!

Hogyan lehetne lekérdezni azt javascript segítségével, hogy a böngészőablak fullscreen magasságon van e.
Alapvetően két mérettel tudok dolgozni (ezeket ismerem) screen.height illetve $(window).height().
A képernyőfelbontás magasságát ugyan megtudom állapítani, de mivel a tálca mindenkinél vesz el helyet a böngészőtől, így böngésző magassága sosem lehet 100%-os (max ha f11-et nyomna az ember). A tálcák magassága is változó, és nem lekérdezhető, így ezzel megvagyok egyenlőre lőve.
Sajnos a szélesség vizsgálata számomra most nem megfelelő, illetve nem is eredményezne 100%-os pontosságot (mi van ha valaki a tálcáját oldalra állította be).
Tehát, hogy tudhatnám meg, hogy az adott ablak 100% magasságon van e><
Eredetileg a kérdés azért fordult elő, mert egy automatikus oldal átméretezést szeretnék alkalmazni aminek vizsgálatához pont erre lenne szükség.
(Ha teljes magasságon van a böngésző, a tartalom 100% méreten tölt be, ellenkező esetben megnézzük az screen magasságának hány százaléka a böngészőablak magassága és egy zoom érték állításával átlövöm az egész tartalom méretét).

Válaszaitokat köszönöm.
 

október 18

Html2pdf (tcpdf) kisméretű font kerestetik.

mahoo · 2016. Okt. 18. (K), 11.54
A címben említett programot használom pdf generálására. Az alap a helvetica, de ezzel kérdőjel kerül az ő es ű helyére. Töltöttem be a font könyvtárban lévő fontok közül ami jól megjeleníti az összes karaktert viszont egy egy oldalas szimpla pdf fajl 3-400k lesz szemben a 18k-val.
Szedtem le helvetica ce-t, a windows fontmegjelenítőben látom az összes ékezetes karaktert. Konvertálás, betöltés után mostmár szóközök vannak a problémás karakterek helyén.

Szóval keresek kisméretű, ékezetes, kipróbált fontot, esetleg valami másegoldást a problémámra.

Koszonom!
 

október 18

JavaScript Obfocusator PHP-val

asam9 · 2016. Okt. 17. (H), 23.26
Sziasztok,

Nem tud valaki véletlenül ingyenes JavaScript obfocusator PHP plugint?
(Az online működőeket már megtaláltam, de nem úgy kellene)
 

Scroll, scrollTop, stopPropagation, semmi se használ...

bvc · 2016. Okt. 17. (H), 20.29
Sziasztok!

Nem tudom megoldani javascriptben/jQueryben a következőt:
Van egy sok soros HTML táblázatom, és az utolsó sorban történő adatbegépelés után (change esemény) meghívok egy location.reload(); újratöltést, de ez a táblázatomat az első sorra ugrasztja, holott az utolsóban akarok tovább dolgozni. Hogy lehet megakadályozni az első sorra elugrást? Próbáltam én már rengeteg tippet, de valahogyan nem működnek. Visszaraktam a fókuszt az alsó cellámra, de hiába. Valamiért még a scrollTop-al se tudok visszamenni. Hogy lehetne megoldani? Köszönöm, ha tudtok adni erre egy megoldást.
 

Symfony 2 - Twig - Out of memory

DarkHcK · 2016. Okt. 17. (H), 09.15
Sziasztok!

Szeretnék ötletet/tanácsot kérni egy hiba elhárításában, hátha belefutott már valaki. Van két Symfony 2 -es projektem, s már nem először fordult elő az alábbi hibaüzenet:

[17-Oct-2016 07:59:16 Europe/Berlin] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 8388608) (tried to allocate 163840 bytes) in E:\xampp\htdocs\khronos\app\cache\prod\twig\40\4001ede42ae18acec62f90c71b181538a1960d3d452ef89373897519935f63e0.php on line 533


Ez a hibaüzenet ismétlődik nagyon sokszor.

Symfony 2.4 illetve 2.8 -as verziók futnak. A xampp -ban jelenleg 7 -es php van, 2GB a memory_limit a php.ini -ben.

Próbáltam már dev környezetben reprodukálni a hibát, de nem sikerült.
Valakinek akad valami ötlete, hogy mitől akadhat így ki?

Előre is köszi a válaszokat ;)
 

október 15

Tervezés, termék keresés szűrés

unregistered · 2016. Okt. 15. (Szo), 14.27
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tervezésben mert már szerintem nem látom a fától az erdőt.
A feladat az lenne hogy van egy raktárunk, amiben folyamatosan cserélődnek a cuccok viszont nem találtunk egy átlátható raktárkezelőt sem ami nekünk kellene (csv import/export és kategórián belüli összehasonlítás), eddig "Gizike" vezette xls-ben a listát így ez nem volt nyerő elpazarolt időben.
Az alap gondolat az hogy felviszünk a cuccokat például: szék, asztal, monitor, stb és mindhez felvisszük az adataikat például: szélesség, magasság, felbontás, stb.
Itt látszik is hogy egy széknek nem igazán lehet felbontása így két megoldást találtam ki:

AZ ELSŐ TERV (felveszek ilyen táblákat hogy):

szek [id,nev,szelesseg,magassag,szin,anyag,stb]
1,Forgószék,50cm,70cm,barna,fa
2,Egyszerű szék,60cm,70cm,fekete,fém
stb

asztal [id,nev,szelesseg,magassag,ferohely,stb]
1,Tárgyalóasztal,200cm,100cm,8fő
2,Kis asztal,50cm,50cm,2fő
stb

monitor [id,nev,kepatmero,felbontas,stb]
1,Dell,20inch,1024x768
2,Samsung,22inch,1234x456
stb


Ez jónak tűnik elsőre mert csv-ből is frissíthető, elég egyszerűen kivitelezhető, illetve ráadásul az egyes eszközök össze is hasonlíthatóak kategórián belül. A probléma ott kezdődik ha kell bele még egy paraméter mondjuk a székekhez hogy "labak_szama".