ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2016 - Fórum téma

december 8

SVG animáció

asam9 · 2016. Dec. 8. (Cs), 13.15
Sziasztok,

Adott svg-vel készített kör, aminek a körvonala animálva van. Ha 0-100%-ig fut az animáció nincs semmilyen probléma, viszont, ha 0-60%-ig, akkor nem úgy fut le az animáció, mint ahogy arra számítanék. A probléma, hogy az animáció elején két helyen is megjelenik a kitöltés, és csak a végén szűnik meg ez a jelenség. Hogyan lehetne ezt kiküszöbölni?

A másik kérdésem, hogy a 251.33-es szám (100%) honnan jön?

JSFiddle
 

december 5

Video lejátszási idő (teljes) kinyerése

kovzoli · 2016. Dec. 5. (H), 15.25
Sziasztok!
Adatfeldolgozási célból szükségem lenne a betöltött video lejátszási idő kinyerésére.

jogosultság kezelés - sql

Theo76 · 2016. Dec. 5. (H), 14.22
Sziasztok!

Egy sql alapú jogosultság kezelő rendszeren dolgozok, és kicsit elakadtam... A feladat leírása:

Felhasználói hieararchia kiépítése:
Csoportok, alcsoportok

Egy alcsoport tartozhat több csoporthoz, és egy csoportnak több alcsoportja lehet.
Pl.:
                 Cég
                  |
             Felsővezető
               |     |
         Osztály1   Osztály2
            |          |
   Osztály vezető   Osztály vezető
stb...
Az azonos alcsoportoknak azonos jogaik vannak, de a főcsoport határozza meg, hogy melyik modult láthassa, vagy az adott modulon belül mit tehet, mit nem.

Ehhez még hozzá jön, hogy akár egyénenként is lehet jogokat adni, mert pl lehet, hogy az osztály1 vezetője más elfoglaltság miatt átadja a szerepét egy másik tagnak, vagy akár a másik osztály vezetőjének is.

Eddig nagyjából el is jutottam, hogy hogy építsem fel az adatbázist, viszont ahol elakadtam, hogy vannak menü pontok, és van olyan menü, aminek további almenüji is vannak...
Minden egyes menü, és almenü pont csatlakozik egy modulhoz, illetve a modul egy meghatározott részéhez.
Pl Admin modul:
- Saját adataink módosítása
- Új felhasználó hozzáadása
- Más felhasználó adatainak módosítása
- Hozzáférési jogok adása, módosítasa csoportoknál/alcsoportoknál
...
A modul egyes részeihez nem mindenkinek szabad hozzáférnie.

Itt akadtam el, hogy ebbe a modellbe hogy tudom beilleszteni a menüknek a kezelését, illetve abban, hogy hogy lehet megoldani, ha még nincs bejelentkezve felhasználó, mert egyes menüknek/moduloknak akkor is működnie kellene...

Itt egy kép ameddig eljutottam az adatbázis tervezésében.

Remélem sikerült érthetően leírnom... :) Előre is köszönöm a segítséget, ötleteket!
 

december 1

Cookie "hamisítás" belépésnél

unregistered · 2016. Dec. 1. (Cs), 11.42
Sziasztok!

Egy elméleti kérdésem lenne csak, miszerint ha elmentődik cookieban belépés után hogy a felhasználó kicsoda pl: login_user = felhasznalo##kukac##domain.com vagy akár csak egy id számot kap pl 1234 akkor ezt lehet-e hamisítani a felhasználói oldalon és átírhatná-e másik e-mail címre vagy számra?

Előre is köszönöm!
 

Nem értem és nem találom - !!this

Mikulasche · 2016. Dec. 1. (Cs), 11.19
Működik csak nem értem mit jelent
var files = !!this.files ? this.files : [];

A KÉT FELKIÁLTÓJELET NEM ÉRTEM.

képfeltöltésnél, betallózáskor használom
previewhoz

A teljes kód:
var files = !!this.files ? this.files : [];
var reader = new FileReader();
reader.readAsDataURL(files[0]); // beolvassa a helyi file-t

reader.onloadend = function(){
$("#upload_preview").html('<_img src="'+this.result+'" width="100%"_>');
}

Valaki homályosítson fel !
Köszi.
 

november 20

Imagick error - Imagick->readimage

cszlak · 2016. Nov. 20. (V), 10.35
Sziasztok

Olyan problémám lenne, hogy hibát ad ki nekem amikkor az Imagick megpróbál egy pdf első oldaláből 1 képet csinálni.


Forráskód rész:


if( move_uploaded_file($_FILES['pdf']['tmp_name'],"../katalogus/".$kpdfnev.".pdf")	){ 	
	
  $pdfWithPath = "../katalogus/".$kpdfnev.".pdf"; 

  $thumbDirectory =  "../katalogus/"; //a mappa engedélye 777.
  
  $thumb = $kpdfnev.".jpg";   	
	
  $thumn_image = $thumbDirectory.$thumb;   
        
  $pdf = new Imagick(); 
 			  
//$pdf->readImage("{$pdfWithPath}[0]"); //erre ír hibát, így is próbáltam

  $pdf->readImage('../katalogus/'.$kpdfnev.'.pdf[0]'); //erre ír hibát, így is próbáltam

  $pdf->scaleImage(150, 220, true);  //scaleImage($width, $height); 
   
  $pdf->writeImage($thumn_image);
  
  $pdf->clear(); 

  $pdf->destroy();

A hiba leírása:

[20-Nov-2016 09:22:48 Europe/Budapest] PHP Fatal error: Uncaught exception 'ImagickException' with message 'PDFDelegateFailed `[ghostscript library] -q -dQUIET -dSAFER -dBATCH -dNOPAUSE -dNOPROMPT -dMaxBitmap=500000000 -dAlignToPixels=0 -dGridFitTT=2 "-sDEVICE=pngalpha" -dTextAlphaBits=4 -dGraphicsAlphaBits=4 "-r72x72" -dFirstPage=1 -dLastPage=1 "-sOutputFile=/tmp/magick-283547VIA_P82ON1gi%d" "-f/tmp/magick-283547bJuMwWiZsrL9" "-f/tmp/magick-2835478EZ3kBZ8lUf1"': -dname= must be followed by a valid token
@ error/pdf.c/InvokePDFDelegate/263' in /home/xxxxx/public_html/XXXXXX/button.php:232
Stack trace:
#0 /home/xxxxx/public_html/XXXXXX/button.php(232): Imagick->readimage('../katalogus/te...')
#1 {main}
thrown in /home/xxxxx/public_html/XXXXXX/button.php on line 232



Néztem utána neten is, de ott csak tárhely beállításokat írtak.
Beszéltem a tárhely szolgáltatóval is és telepítve van az imagick,
és php 5.6 van beállítva.
A gmagick-et egyszerre nem lehet az imagick-el beállítani.

Ha tud valaki megoldást megköszönném.
 

november 17

Egyben ingyen elvihető könyvek

spapp · 2016. Nov. 17. (Cs), 12.45
  • Marco Cantú: Delphi ​3 – Mesteri szinten I-II.
  • Peter G. Aitken: Programozás Visual Basic 6 nyelven (kék könyv-az alapoktól)
  • Steven Holzner: Visual Basic.NET Fekete könyv I-II.
 

Drupal 7 letöltések kezelése

sandrosdj · 2016. Nov. 17. (Cs), 10.42
Sziasztok!

Drupal 7-hez keresek olyan modult, ami képes kategóriákba rendezett letöltéseket kezelni.
Nem vagyok otthon még annyira a Drupal világában, és nem is nagyon találtam erre kész megoldást vagy akár leírást, hogyan lehetne megoldani.

A célom az lenne, hogy lehessen kategóriákba rendezett letöltéseket felrakni. Ha lehet beküldeni cuccokat, az sem árt.

Olyasmiket olvastam, hogy egyéni tartalomtípust kell csinálni.
 

november 15

3in1 hosting nem ajánlott!

Hunnenkoenig · 2016. Nov. 15. (K), 19.05
Bemasolom a mai levelezésemet velük.
Mindenki döntse el, mi a velemenye roluk.

Egy 2800 forintos domain nev kifizetesere egy ausztriai bankszamlarol utaltam €10-t johiszemüen.

A cegnel kb 10 eve fizetek egy tarhelyet (korabban többet) es összesen vagy 30-40 domain cimet vasaroltam tölük ez idö alatt egy vagy több evre.

A levelek lentröl felfele vannak idörenben!


[quote]Am 15.11.2016 um 17:38 schrieb Sz.T. - 3 in 1 Hosting Bt.:

A., tegye amit jónak lát, egyetlen dolgot NE felejtsen el: ha egyetlen APRÓ HAZUGSÁG a fülembe jut, elráncigálom Amerikából / Ausztriából / bárhonnan egy kártérítési perre! Mert tudja, van olyan, hogy a cég jó hírnevének szándékos rontása és ezért sokat lehet ám fizetni!

Az, hogy egy cég / Ön NEM képes IDŐBEN kifizetni nyomorult 3 000 Ft-ot, ne haragudjon, de ez ÖNT MINŐSÍTI, NEM MINKET!

További minden jót!

Üdv. Sz.T.
3 in 1 Hosting Bt.
Hivatalos .hu, .eu, .uk, .at és .ro akkreditált regisztrátor
Web: http://www.3in1.hu

---------------------------------------------------------

2016-11-15 17:26 keltezéssel, B.A. írta:
Hat kedves baratom, a csepp a tengerben penzem nem kell, de 80 forint minusz tönkreteszi a ceget?
Mert konkretan annyi lett a minusz, ha a 3068 jovairasra 3148 forintot levont a bank.

A többit nem is kommentalom.

A cegüket szivesen elfelejtem es nemhogy nem fogom javasolni senkinek, de ahol lehet elmeselem, hogy mekkora faszkalapok.

Minden tovabbi jot a sok ügyfellel, akik milliokat utalnak minden honapban a szamlajukra.

----------------------------------------------------------

Am 15.11.2016 um 17:15 schrieb Sz.T. - 3 in 1 Hosting Bt.:
A., ne utaljon semmit se! Egyetértünk, mert még képes megint 10 eurót elutalni, annyira nem képes odafigyelni arra a 10 másodpercre!

november 11

Profil

Csabika499 · 2016. Nov. 11. (P), 15.49
Szép napot az uraknak. Egy kis segítségre lenne szükségem olyan scriptet szeretnék ami a frissen regisztráloknak a profilkepet kirakja dinamikusan a főoldalra kis kocka kép formályában és rá lehet kattintani akkor a profil oldalát hozza be nem tudom hogy létezik e esetleg ilyen. A segítséget köszönöm.