ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2011 - Fórum téma

december 22

File uploader widget kérdés (jQuery)

reagenross · 2011. Dec. 22. (Cs), 09.08
Sziasztok,

egy jQuery szakértő segítségét szeretném kérni, arra lennék kíváncsi, hogy az alábbi file feltöltő widget több HTTP kérést használ -e amikor több filet töltök fel vele egyszerre, vagy pedig egy kéréssel elintézi az egészet.

widget
 

december 21

Változó szélességű oldal készitése + webes betütipusok

troy1979 · 2011. Dec. 21. (Sze), 17.18
Sziasztok,

Szivességből 1 portfolió oldalt készitek az egyik ismerősömnek

A régi oldallal is az volt a probléma, hogy adott fix szélességre készült , és 1 nagyobb felbontású monitoron nagyon bénán nézett ki az oldal

(valamilyen javascript-es megoldással lekérdezte a kliens képernyő szélességét és ahhoz próbálta igazitani a többi dolog pl a képek szélességét, ami érthető módon nem sikerült)

Szóval a kérdésem az lenne, hogy a adott látványterv-ből /PSD-ből hogyan lehet manapság változó szélességű oldalt késziteni?

Kezdetnek elég lenne, ha mondjuk 1024x768-ban, és 1920x1080 ban is hasonlóképpen jól nézne ki az oldal

Azt nyilván nem lehetséges, hogy minden képet a webes verzióban nem képre cserélünk, mert akárhogy is csürjük csavarjuk a dolgokat a logó pl mindig kép lesz(csak a modern design-ok esetében nem img html elem, hanem css háttérkép pl)

Vagy pl az eddigi képes menük lecserélhetőek sima szöveges menükre , feltéve ha a font-face css css tulajdonságot/property-t támogatja a böngésző

Eddig az egész webes betütipusok kérdés-körrel úgy voltam, hogy minnek, hiszen úgysem "minden böngésző" támogatja

De most ennek a projectnek a kapcsán használhatnék webes betütipusokat

Tudnátok tudnátok esetleg webes betütipusok témakörében releváns szakirodalmat ajánlani? ( mit miért hogyan)

Gondolok itt olyanokra mint:

- font-face css property
- milyen betütipusok használhatóak egyáltalán a weben?
- hogyan lehet 1 már meglévő betütipusból (a psd-hez használt true type fontból pl) a weben is használható betütipust késziteni?


Tudnátok ebben a 2 témakörben (változó szélességű oldal , és webes betütipusok ) releváns szakirodalmat (akár online akár nyomtatott formában ) ajánlani?

Előre is köszönöm a hozzászolásokat :)
 

Ki nem kerülő blogmarkok

Hidvégi Gábor · 2011. Dec. 21. (Sze), 16.01
Az utóbbi időben küldtem be pár blogmarkot, azok közül néhány nem került ki, jellemzően két példa jut eszembe (volt egy harmadik is, arra nem emlékszem, de hasonló): az egyik, hogy a weblaboros fórumtársunk, Tyrael idén bekerült a php fejlesztői közé, vagy a másik, hogy az egyik nagy internetes cég, a Prezi kapott egy hárommilliárd forintos tőkebefektetést.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én őszintén tudok örülni az olyan híreknek, amik egy magyar cég vagy személy sikereiről szólnak. A sajtóban folyamatosan lehet olvasni a sok negatívumot, így rossz, úgy nem megy, a nagy portálok kiemelt blogszemléjében nap mint nap lehet olvasni "sikertörténeteket", ahol külföldre szakadt hazánkfiai hogyan boldogulnak külföldön (az olyan szerkesztőket, akik ezeket a blogokat beválogatják, az első géppel toloncolnám kifelé az országból).

Az ilyen hírek csak megerősítenek a hitemben, hogy kitartó munkával itthon is lehet sikereket elérni, és erőt adnak a folytatáshoz. Mi erről a véleményetek? Ti olvasnátok ilyen híreket?

Továbbá ez felveti annak is a problémáját, hogy a Weblaboron nincsenek igazából lefektetve a tartalmak beküldésének szabályai.
 

december 21

elkoszono szoveg

redbulls · 2011. Dec. 20. (K), 23.43
<form name="urlap" method="post" action="http://urlap.oldalnev.hu/urlap.php">
<input type=hidden name="subject" value="Űrlap tágya">
<input type=hidden name="okurl" value="oldalnev.hu">
LEVÉL KÜLDÉSE:

<br>
<br>
<be>Neved: <input type=text name="név">
<br><br><br>Üzenet:<br><br> <textarea name="szöveg"cols=30 rows=10></textarea>
<br><input type=submit value="Küldés">
</form>
Tisztelt Fórum
Alábbi problémám a következő
van nekem egy kód ami a következő szeretnék valahogy egy el köszönő szoveget rakni az elkuldes után ne a idnex oldalam jöjjön vissza.
 

Javascript image preloader (oop?)

bld · 2011. Dec. 20. (K), 16.27
Sziasztok. Egy image preloadert szeretnék írni, a képeket pedig utána megjeleníteni egy canvas elemen. A célom az lenne, hogy legyen egy feltöltött object-em, amin belül így hivatkoznék a képekre pl: images.elso, images.masodik stb.

Innen hívom meg:

window.onload = function(){
    c = document.getElementById('canvas')
    ctx = c.getContext('2d');       
   
    var images = new imagesRepository();
   
    ctx.drawImage (images.elso, 0, 0);
    ctx.drawImage(images.masodik, 200, 200);
     
}
ez pedig az imagesRepository tartalma:

function imagesRepository(){
   
    //set all the images here!
    //TODO implement: get images from config file
    var imagesArray = ["elso.jpg", "masodik.jpg"];
    var images = new Array();   
   
    images = this.preload(imagesArray);
   
    this.elso = images[0];
    this.masodik = images[1];               
   
}

imagesRepository.prototype.preload = function (imagesArray){
    var imagesCollection = new Array();
    var imageCount = 0;
   
    for (var i in imagesArray){
        imagesCollection[i] = new Image();
        imagesCollection[i].src = "images/" + imagesArray[i];
        imagesCollection[i].onload = function() {
            imageCount++;
            if (imageCount >= imagesArray.length){                               
                return imagesCollection;
            }
        };         
    }         
}
Odáig műkodik a dolog, hogy 2x belefut az image onloadba, viszont nem tudom innen hogyan kéne visszaadni az imagesRepository()-nak a feltöltött tömböt, hogy aztán elvégezhessem az objektum feltöltését.

Még csak most próbálgatom a javascript oop-t szóval nézzétek el, ha valami gyermeteg hibát vétettem.
 

december 20

Ünnep

Pepita · 2011. Dec. 19. (H), 22.07
Ezúton kívánok minden WL látogatónak és szerkesztőnek nagyon boldog Karácsonyt!
Köszönöm a sok segítséget, amit itt kaptam, köszönöm az olyan (egyszerűbb) kérdéseket, amikhez én is hozzászólhattam, a cikkeket, amiket itt olvashattam, és még nagyon sok dolgot, ami most épp nem jutott eszembe.

Zend Framework tutorial

aky22 · 2011. Dec. 19. (H), 13.44
Üdvözletem mindenkinek. Beütött a téli szünet a gimiben és gondoltam ráállok kicsit a témára, megtanulok egy keretrendszert. Gondoltam a Zend jó lesz. Tegnap nekiálltam feltelepítettem és kipróbáltam egy helló Word-ös példával. Ez mind szép és jó, de ezzel még nem tudok kezdeni semmit. Elsődlegesen információt szeretnék, hogy létezik-e olyan magyar nyelvű tutorial ami használható vagy mindenképp könyvben érdemes gondolkozni. Ha az alapok már megvannak onnantól meg tudom a többit tanulni angol nyelvű tutorial alapján is, csak a kezdés kéne. Előre is köszi.
 

php,mysql forum

sapi · 2011. Dec. 19. (H), 13.44
SZiasztok!

Mint eddig oly sokszor itt találtam megoldást a kérdéseimre és most is Hozzátok fordulok.

SZóval csináltam php és mysql felhasználássával egy minifórumot.

Most hogy van időm fejlesztgetni eszembe jutott egy dolog de nem sikerül megoldani.

Szóval az hogyan megoldható hogy pl.100 bejegyzésenként nyisson egy új oldalt és alul vagy felül lehessen az oldalak közt navigálni.

pl:
http://hangmester.hu/forum.php

KÖszi a válaszokat előre is

Kellemes Ünnepeket!
 

december 16

A W3C által adott link, miért nem valid?

lost815 · 2011. Dec. 16. (P), 20.36
Mármint ez:

http://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?uri=http%3A%2F%2Fvalami.com%2F&profile=css3&usermedium=all&warning=1&vextwarning=
Ezt hogyan lehetne "máshogyan" linkelni?

Köszi előre is!
 

Google Project Hosting - Wiki kérdés

Karvaly84 · 2011. Dec. 16. (P), 07.19
Helló guruk!

Van egy svn repository-m a Google szerverén az alábbi struktúrában:
+-branches
+-tags
+-trunk
| +-doc
| +-lib
| +-src
| +-wiki
+-wiki

A /trunk mappából van a working-copy példányom a gépemen, és azt szeretném valahogy elérni hogy a /trunk/wiki mappát tudjam valahogy úgy szinkronizálni a /wiki mappával, hogy ne keljen checkout-olni az egész repot, és rávenni a Google Code-ot arra hogy a wiki tab-on jelenjenek meg a /wiki mappában lévő wiki fájlok. Repository explorerből már megtettem azt, hogy simán átmásoltam de akkor sem lehet tallózni a projekt oldalon. Hálás lennék pár tippért, hogy hogyan kezeljem a wiki lapokat.

Szerk.: Közben rájöttem, hogy a fájlokat .wiki kiterjesztéssel kel menteni, csak akkor indexeli be a lapokat a Google. De az, hogy hogy csináljak egy linket a /trunk/wiki mappáról a /wiki -re vagy hogy szinkronizáljam külön checkout nélkül még nem tudom.