ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2011 - Fórum téma

november 30

Hogyan tudom törölni magamat a weblaborról?

Kérésre törölve 12. · 2011. Nov. 30. (Sze), 21.14
Hogyan tudom törölni magam a weblaborról, ha nem használom és a google-ben a weblaboros profilom jelenik meg első találatnak, ha rákeresek a felhasználónevemre.

Ha más nem, a weblaborosok biztos tudják hogy milyen funkciók kellenek egy weboldalra, hogy az korrekten működjön.
(Profil módosítása, törlése, komment módosítása, törlése, stb.)

Miért nincsenek ilyen funkciók?
 

Apache Virtual Hostok elérése belső hálózaton

Qkac · 2011. Nov. 30. (Sze), 17.53
Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Sok hasonló téma van a fórumon, de nem találtam megoldást a problémámra ami a következő:

Van itthon két gépem az egyiket hívjuk szervernek, ezen fut apache - php - mysql stb a másikat meg hívjuk kliensnek az egy sima xp-s gép.
A szerver gépen van már egy csomó weblap amit virtual hostok létrehozásával különítek el. Ez localhoston korrektül működik.
Tehát egy példa:
hosts fájlban:
127.0.0.1 test.loc

apache httpd-ben:
<VirtualHost *:80>
DocumentRoot "/Users/username/Sites/test"
ServerName test.loc
</VirtualHost>
Így ha a szerver gépen beírom a böngészőbe hogy test.loc akkor megjelenik a test mappában elhelyezett weboldal.

Azt szeretném megoldani, hogy ez ugyan így legyen a kliens gép esetén is. Tehát ha a kliens gépen beírom a böngészőbe, hogy test.loc akkor töltse be a szerver gépről a weblapot.

-A két gép látja egymást, plusz ha a kliens gép böngészőjében beírom a szerver ip-jét, akkor betölt a szerver gép localhostja. (It Works! képernyő).
Az nekem nem megoldás, hogy ip után mappastruktúrán keresztül érjem el a weblapot, szeretnék hostnévvel hivatkozni rá.

-Nem szeretnék dns szervert telepíteni ha lehet egyszerűbben szeretném megoldani.

-Hallottam olyan megoldást, hogy ha a kliens gép hosts fájlában felveszem a szerver ip-t meg a hostnevet akkor működni fog, de nálam ez nem megy. Ez jó lenne megoldásnak ha valaki írna rá egy példát esetleg tudnám mi a gond.

-nincs szükségem külső netkapcsolatra, router van de tűzfal nem akadályoz mert az apache alapértelmezett localhostját ip alapján eléri a kliens gép!

Szerintem mindent leírtam, tud valaki segíteni? :)
 

Diven belüli margin

erika90 · 2011. Nov. 30. (Sze), 13.49

#footer {
    background-image:url(../images/footer.jpg);
    width:774px;
    height:42px;
}

#footer p {
	width:744px;
	padding:0 15px;
	height:30px;
	color:#bdbdbd;
	margin:5px 0 0 0;
}

<footer role="contentinfo" id="footer"> <p id="aui_3_4_0_1_1500">&copy; </p> </footer>
A problémám hogy a p marginja a #footer elött lévő divet eltolja, nem pedig a #footer beljesétől tolja el az elemet. Mi erre a logikus magyarázat/megoldás?



Köszönöm!
 

november 29

Teljesítménymérés

Karvaly84 · 2011. Nov. 29. (K), 16.06
Helló guruk!

JavaScript-es fejlesztéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem:

Egy olyan alkalmazást keresek ami pluginként vagy külön alkalmazásként, tudja mérni egy adott oldalon azt, hogy a JS feldolgozó egység mennyi memóriát emészt fel munka közben/után(szemét, closure, stb), illetve menyi idő alatt fut le, és mekkora processzor terhelést generál ez mellé. Létezik ilyen, amivel az összes böngészőn tudok egy tesztet csinálni?
 

november 29

Böngészőspecifikus css

Creative · 2011. Nov. 28. (H), 23.59
Üdv

Nos tudom, jó témát feszengetek és már régebben volt ilyenekről szó, valamint world-wide is található ezer meg ezer példa, többé-kevésbé működnek is. Egy teljességgel hajmeresztő s idegtépő problémával nézek farkasszemet:
Adva vagyon egy több grafikai elemmel megáldott weboldal, melynek body tagjában lévő képi elem egyik színe egyben a háttér statikus színe is. Tehát eme kód:
#80a1f2
Ez teljesen szép és jó Firefox, 4 fajta IE s Safari esetében. Azonban! Ha Opera vagy Chrome alól, esetleg Macintos gépen nézem, más szín generálódik. Screenshotot elemezve ezesetben a háttér színe már:
#71a3f6
Van bármi megoldás rá, csak css-segítségével, hogy ezt megoldjam? A használt kép szabványos .png fájl.

C.
 

Komodo edit mentett ftp beállítások

mahoo · 2011. Nov. 28. (H), 22.10
Sziasztok, jelenleg egy 5.1-es portable verziót használók a fenti szerkesztőből és szeretném frissíteni vagy csak hozzáférni a mentett ftp beállításokhoz. Van belőle már egy jó pár, de a jelszavakat nem tudom semmilyen formában exportálni/importálni.

Van esetleg valami módszer, hogy hogyan férhetek hozzá a jelszavakhoz vagy csak vihetem át egy újabb verzióba?
 

Hasonló oldal mint a tbdev

sziszka95 · 2011. Nov. 28. (H), 16.02
Üdv,érdeklődnék van-e hasonló oldal mint a tbdev-hun.eu oldal csak nem torrent oldalak letöltése hanem más pl(játék,webáruház stb...)
 

lekérdezés

frostywarrior · 2011. Nov. 28. (H), 13.35
Sziasztok!

Kérlek segítsetek.

Ezzel a lekérdezéssel mi lehet a baj?



if(!$_POST['submit']){
echo "Please fill out the form";
header("Location: list.php");
}else{
mysql_query("INSERT INTO users ('id','username','password','authority') VALUES(NULL,'$name','$pass','$auth')") or die(mysql_error());

echo "USER has been addded!";
header("Location: list.php");
}


Előre is köszi!
 

Mysql táblákba php-val bevitel probléma

frostywarrior · 2011. Nov. 28. (H), 09.15
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a mysql adatbázisomba szeretnék feltölteni elemeket, ürlapon keresztül és nem viszi fel az adatot.

Adatbázisom:
Adatbázis neve:db
táblája:users
tábla mezői:
id = INT auto inclement;
username= varchar;
password= varchar;
authority= INT;

Adatbázisomhoz connect.php-ba található elemekkel csatlakozok. Ezt include-olom.


connect.php:
<?php
$dbhost ="localhost";
$dbuser="root";
$dbpass="";
$db='db';

$conn= mysql_connect($dbhost,$dbuser,$dbpass);
mysql_select_db($db);
?>

create.php:(itt található a form-om POSTTAL elkapott elemei, amit felszeretnék tölteni INSERT-el)

<?php
include "connect.php";
$name = $_POST['inputName'];
$pass = $_POST['inputPass'];
$auth = $_POST['inputAuth'];

if(!$_POST['submit']){
echo "Please fill out the form";
header("Location: list.php");
}else{
mysql_query("INSERT INTO users ('id','username','password','authority') VALUES (NULL,'$name','$pass',$auth)");
echo "USER has been addded!";
//header("Location: list.php");
}



?>

list.php:(Itt van a form)

<?php
include "connect.php";

$query= "SELECT * FROM users";

$result= mysql_query($query);
echo"<table width=30%>";
echo"<tr><td>" . 'Username' . "</td><td>" . 'Password' . "</td><td>" . 'Authority' . "</td></tr>";
echo"</table>";
while( $person= mysql_fetch_array($result)){
echo"<table width=30% >";
echo"<tr><td>" . $person['username'] ."</td><td>". $person['password'] . "</td><td>". $person['authority'] . "</td></tr>";
echo"</table>";
}
?>
<h1> Create a User</h1>
<form action="create.php" method="post">
Username:<input type="text" name="inputName" value=""></input><br>
Password:<input type="text" name="inputPass" value=""></input><br>
Authority:<input type="text" name="inputAuth" value=""></input>

november 27

IIS7 - almappában nem működik a php error log

inf · 2011. Nov. 27. (V), 20.58
Üdv.

IIS7.5 + php 5.2.17-el gányolok. A php.ini-ben be van állítva az error log, és megy is rendesen egészen addig, amíg az entry point a document root-ban van. Ha az entry point egy almappában van, akkor egyszerűen nem loggolja a hibát a rendszer. :S (display errors-al ki lehet íratni)

Bármi ötlet, hogy mi a gond a beállításokkal?