ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2011 - Fórum téma

november 2

my problem about the mail()

pepcal · 2011. Nov. 2. (Sze), 10.54
Sziasztok!

Ha tudja valaki a választ az alábbiakra akkor az ne kíméljen meg a megoldástól:
Szóval, ezt adom a szervernek:

<?
mail( "en_cimem##kukac##freemail.hu", "Feedback Form Results", $message, "From: $email" );
?>

Erre meg ezt kapom:

"Warning: mail() has been disabled for security reasons in /home/1/teszt1000/sendmail.php on line 2
"
 

november 2

Firefox (v7) elfelejti az IFRAME-be helyezett file mező mappáját

Jazoja · 2011. Nov. 1. (K), 23.31
Van egy JS scriptem, ami gombnyomásra előhoz egy IFRAME-es ablakot, open/write/close kombinációval, csinál benne egy formot, benne egy input[type=file] mezővel.

A kiválasztott fájlt rendesen fel is tudom tölteni a szerverre, de FF alatt az oldal újratöltése után, minden egyes alkalommal újra meg kell keresnem a mappát. (a hiba Opera és Chrome alatt nem jelentkezik). Általában a WinXP asztala a kezdőmappa, de néha bedob más régebbi mappákat is.

IFRAME és JS nélkül egy HTML-ben vizsgálva a form-ot nincs ilyen gond.

Az IFRAME-be írt kód a következő: (style és hasonló részeket eltávolítottam)

myDoc.open();
myDoc.write("<html><body>");
myDoc.write('<form method="post" action="'+this.uri+'?id='+this.myID+'" enctype="multipart/form-data">');
myDoc.write('<input type="hidden" name="APC_UPLOAD_PROGRESS" value="'+this.myID+'" />');
myDoc.write('<input name="uploadImage" type="file"/>');
myDoc.write('</form>');
myDoc.write("</body></html>");
myDoc.close();
A "myID" JS változó értéke képenként változik, bár html-ben vizsgálva a "name" mező változtatása nem okozott gondot.
Lehetséges, hogy ez egy FF+IFRAME bug?
 

jQuery + PHP real-time ellenőrzés

Creative · 2011. Nov. 1. (K), 13.58
Üdv,

Egy korábbi bejegyzésem folytatásaként (http://weblabor.hu/forumok/temak/110205) merült fel probléma. Szeretném elérni, hogy a regisztrációra szolgáló űrlap jelezze nekem, ha a beírt e-mail cím már szerepelne az adatbázisban. Ezt úgy próbáltam megoldani, hogy az e-mail bevitelére szolgáló e-mail mező mellé egy divet helyeztem el, s mikor user begépeli e-mail címét, ajax POST-al egy fájl megkapja a beírt értéket. egy php fájl ezzel az értékkel LIKE -os sql-lekérést hajt végre, s attól függően van-e eredmény, egy bizonyos értéket ad vissza a regelős űrlapot tartalmazó fájlomnak.