ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2011 - Fórum téma

november 27

regisztrációs form karakterek ellenőrzése

sykorax · 2011. Nov. 27. (V), 19.00
Üdvözletem kedves fórumozók, blogolók!

Az én problémám nem valami specifikus, de meghaladta az eddigi képességeimet. Sok fele keresgéltem a megoldás után, mind google-on, mind itt, illetve más blogokon, de nem találtam meg a számomra ideális leírást/megoldást.
A problémám: Valójában egy regisztrációs formban, szeretném a kitöltött keresztnév, valamint vezetéknév tartalmának ellenőrzését. Fontos lenne, hogy ellenőrizze a script, hogy a megadott név első betűje nagy betű-e, valamint egy mássalhangzó(b) vagy magánhangzó(a) nem szerepel-e többször a névben, mint háromszor, valamint természetesen kiszeretném szűrni a nem oda illő -nevezzük ezeket- speciális karaktereket (pl.\|Ä/<?>:.stb..). Nézegettem az "strstr" valamint a "pregmatch" parancsokat, de valahogy még mindig nem tudom felfogni lényegében, mit kéne használjak. Ezért írok, mert remélem itt találok hozzáértőtől magyarázatot, vagy egy rövid betekintést, akár egy linket, melyből ki tudnék indulni.
A forrást nem nagyon szeretném bemásolni, mert elég hosszú, fölöslegesen nem "terhelném" az oldalt és az adatbázist.

Előre is köszönöm a segítséget, és elnézését kérem mindenkitől, ha esetleg fent lenne a fórumon, de egy magyarázat szóljon mentségemre, nem találtam hosszadalmas keresés után sem.

Üdv, syko.
 

ELTE Programtervező informatikus MSc Multimédia szakirány

goljadkin · 2011. Nov. 27. (V), 18.10
Sziasztok!

Nemsokára döntenem kell, hogy milyen szakirányt is választok az egyetemen. Gondolkoztam az ELTE Multimédia szakirányán (MSc képzés). Érdekelne, hogy mi a véleményetek róla! Pl. itt a tantervi háló:

tantervi háló

Én később webes vonalon szeretnék mozogni. Esetleg van itt valaki, aki szintén multimédia szakirányon van?

Köszi!
 

Bejegyzés keret

perec12 · 2011. Nov. 27. (V), 12.09
Sziasztok! Van egy blogom és (blogger.com-os) és szeretnék keretet a bejegyzéseim köré.De nem simát hanem lekerekítettet ami csak a bejegyzés egyik oldalát és alját vonja körül, a többi rész pedig legyen simán félig lekerekített fehér.( olyan mint pl. itt: http://agirllikeme.tally-weijl.com/) Elég kezdő vagyok, szóval nagy segítséget kérnék.Aki türelmes és ráért az segítsen! :)
 

november 27

Jquery Div effect

simisoma · 2011. Nov. 26. (Szo), 22.59
Szaisztok!

Jquery segítségével hogyan tudom megoldani amikor betöltődik a weboldalam:

<div id='cc'>text....</div>

<div id='cc2'>text...</div>

<div id='cc'>text....</div>

hogy a id='cc' div-ek effektel töltődjenek be, cd csak a 'cc'-s id-k.

effektet a halványból felerősödőt szeretném (slow).

Köszi a segítséget!!!!
 

Jquery Div effect

simisoma · 2011. Nov. 26. (Szo), 22.59
Szaisztok!

Jquery segítségével hogyan tudom megoldani amikor betöltődik a weboldalam:

<div id='cc'>text....</div>

<div id='cc2'>text...</div>

<div id='cc'>text....</div>

hogy a id='cc' div-ek effektel töltődjenek be, cd csak a 'cc'-s id-k.

effektet a halványból felerősödőt szeretném (slow).

Köszi a segítséget!!!!
 

november 25

CHECKBOX kipipálásra legördülő lista

attiss94 · 2011. Nov. 25. (P), 21.27
Sziasztok!
Rengeteget Google-ztam mielőtt feltettem a kérdést. Jelenleg szeretnék csinálni egy programot, ami abból áll, hogy van egy CHECKBOX "listám" (egymás alatt jelennek meg) tegyük fel, hogy így:

□ Gabona
□ Zöldség
□ Gyümölcs.

Ha bepipálom a Gabona előtti CHECKBOX-ot, akkor gördüljön le egy lista és tolja le a többi elemet így:

■ Gabona
- Búza
- Zab
□ Zöldség
□ Gyümölcs.

Addig eljutottam, hogy sikerült kipipálástól függően eltüntetni/megjeleníteni az elemeket, de hogyan tudom megcsinálni, hogy ne legyen alattuk az a hely, ami az eltüntetett elemeknek szükséges, hanem kipipáláskor csússzon le?

Javasript:

function rejtes(chkbox, group)
	{ 
		var visSetting = (chkbox.checked) ? "visible" : "hidden"; 
		document.getElementById(group).style.visibility = visSetting; 
	}
CSS:

#rejtett
	{
		visibility:hidden;
	}
	
#rejtett1
	{
		visibility:hidden;
	}
HTML:

<input type="checkbox" name="gabona" onclick="rejtes(this, 'rejtett')" /> Gabona
<span id="rejtett">
	<li><input type="checkbox" />Búza</li>
	<li><input type="checkbox" />Rizs</li>
	<li><input type="checkbox" />Korpa</li>
	<li><input type="checkbox" />Árpa</li>
</span>
<input type="checkbox" name="zoldseg" onclick="rejtes(this, 'rejtett1')" /> Zöldség
<span id="rejtett1">
	<li><input type="checkbox" />Répa</li>
	<li><input type="checkbox" />Krumpli</li>
</span>
 

november 24

.htaccess - mod_rewrite kérdés

Susieuk · 2011. Nov. 24. (Cs), 14.39
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbiakkal kapcsolatosan.
Zöldfülű vagyok a témában - remélem, jó helyen hoztam létre a témát...

Előfizettem egy tárhelyszolgáltatásra, kaptam CPanel hozzáférést.
Van 5 domainem, amik a tárhelyen parkolnak. Ebből a fődomain gyökér könyvtára a public_html, az összes többi parkoló domain könyvtára a public_html alatt jött létre.

Ez rendben is lenne, DE a fődomain fájljai + mappái keverednek a többi domain könyvtáraival; valamint szeretnék FTP hozzáférést adni a fődomain weboldal szerkesztőjének és nem szeretném, ha a többi domain tartalmához hozzáférne.

Tehát, azt szeretném megoldani, hogy a fődomain-nek legyen egy külön könyvtár a public_html alatt és amikor behívom az oldalt, akkor ezen könyvtárból olvassa be az oldalt a net. (jelenleg az "Index of / " kilistáz minden domaint, ami a szerveren található és ez gyanítom nem szerencsés...)

A tárhely szolgáltatótól annyi 'támogatást' kaptam, hogy ez .htaccess-el és mod_rewrite-tal oldható meg.

Kérném segítségeteket, hogy mi módon, mert ehhez nem értek és nem szeretném elszúrni. :(

Előre is köszönöm a hozzászólásokat/segítséget.
 

november 23

DynDNS-Apache probléma

DarkHcK · 2011. Nov. 23. (Sze), 21.52
Sziasztok!

Miért van az, hogy local -ból nem érem el a webszerverem? Kívülről meg simán elérik. Webszerverem host -ja: http://progsys-dev.dyndns.org

Local -ban ip alapján is azt mondja, hogy: A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt

Miért van ez?
Please HELP!

Előre is köszi!
 

Lekérdezési hiba

mauladam · 2011. Nov. 23. (Sze), 20.54
Sziasztok!

Van egy problémám a lekérdezésemmel, de nem tudom hogy mi a hiba benne, mert a menüben ugyan ezt a lekérdezést használom, csak éppen más mezőkön.

A kód:
<?php
	if(isset($_GET['oldal'])){
		$feladat = "SELECT * FROM oldalak WHERE nev = ".$_GET['oldal'];
		$query = mysql_query($feladat);
		if(mysql_num_rows($query) > 0){
			while($sor = mysql_fetch_array($query)){
				echo '<p>'.$sor['cim'].'</p><hr/>';
				echo '<p>'.$sor['tartalom'].'</p>';
			}
		}
		else{
			$feladat = "SELECT * FROM oldalak WHERE nev = '404'";
			$query = mysql_query($feladat);
			if(mysq_num_rows($query) == 1){
				$sor = mysql_fetch_array($query);
				echo '<h1>'.$sor['cim'].'</h1><hr/>';
				echo '<p>'.$sor['tartalom'].'<p>';
			}
		}
	}
	else{
		$feladat = "SELECT * FROM oldalak WHERE nev = 'fooldal'";
		$query = mysql_query($feladat);
		if(mysql_num_rows($query) == 1){
			$sor = mysql_fetch_array($query);
			echo '<h1>'.$sor['cim'].'</h1><hr/>';
			echo '<p>'.$sor['tartalom'].'<p>';
		}
	}
?>
 

hosting szolgáltatás elindítása

therest · 2011. Nov. 23. (Sze), 16.27
Gondolom az itt aktívan forumozó tapasztalt emberek közül, néhányan üzemeltek már be komolyabb webszervert. Én csak most jutottam el odáig, hogy lassan (egy éven belül), szükségem lesz egy saját szerverre, hogy a projektjeimet onnan tudjam kiszolgálni. Ha pedig saját szerver, akkor az általam (másoknak) készített lapokat is onnan hostolnám, ezek száma már elért egy olyan szintet, hogy a szerverrel kapcsolatos havi költségek megtérüljenek, ha egy részüket sikerül a mostani előfizetésük lejártakor átcsábítanom.
Mindenképpen Linux oprendszerrel, Apache, Php, Mysql alapokon szeretném összehozni.
Jelenlegi tudásom 0 a témával kapcsolatban, nyilván a saját kis fejlesztői környezetemet össze tudom rakni, de ez nagyon messze áll egy biztonságos,publikus webszervertől. Viszont van majd egy évem arra, hogy tanuljak, olvassak, gyakoroljak, tanácsot kérjek.

A kérdés annyi lenne, hogy milyen minőségi magyar nyelvű online (pdf, video, mp3 akármi) anyagok, és könyvek vannak a témában, amit jó szívvel tudtok ajánlani. Elég sok témát kellene felölelni, a megfelelő hardver beszerzésétől, a linuxos kötelezőkön át, ip-kezelés, apache, php, mysql, ingyenes kezelőfelületek, mindezek hosting szemszögből, az alapoktól a mélyebb ismeretekig.