ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2011 - Fórum téma

november 16

Oldal töltését jelző "ablak"

attiss94 · 2011. Nov. 16. (Sze), 17.54
Szép napot mindenkinek!
Mozt kezdtem foglalkozni a Javascript-ekkel, de fogalmam sincs arról, hogy hogyan lehetne megoldani a következő problémát: Amíg az oldal be nem tölt jelenjen meg egy ablak, mely jelzi a kliensnek, hogy az oldal tölt, de a hátteret sötétítse le és ne lehessen használni addik az oldalt. Próbáltam sokmindent, de mindig muszáj volt visszatérnem az eredetihez, mert nem működött...

Most így néz ki a kód:

function betolt()
				{
					if (document.getElementById)
						{
							document.getElementById('betolto').style.visibility='hidden';
						}
						else
							{
								if (document.layers)
									{
										document.betolto.visibility = 'hidden';
									}
									else
										{
											document.all.betolto.style.visibility = 'hidden';
										}
							}
				}
Erre nincs valami egyszerű megoldás?
A válaszokat előre is köszönöm!
 

november 16

Symfony 2 SQLite

whiteman0524 · 2011. Nov. 15. (K), 22.16
Sziasztok!

Van-e lehetőség Symfony 2-vel SQLite adatbázis-t használni? Ha igen, akkor hálás lennék ha valaki mutatna egy linket ahol egy ilyen jellegű adatbázis konfigurálása le van írva nagyjából.

(Valami kis egyszerű és portolható adatbázisra lenne szükségem azért érdeklődöm az SQLite után. Az se probléma ha lassú. A fő szempontom hogy portolható legyen, tehát lehessen az Sf projecttel együtt másolgatni ide oda ha kell.)

A segítséget előre is köszönöm.
 

Ob_start() használata

Freddy88 · 2011. Nov. 15. (K), 14.08
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogyan kell helyesen használni az ob_start(); ob_end_flush(); függvényt? Az átirányítást szeretném, hogy működjön!
<?php

$kuld=$_POST['kuld'];
$name=$_POST['name'];
$pass=md5($_POST['pass']);

if(isset($kuld) and isset($pass) and isset($name)){
  $result=mysql_query("SELECT * FROM user WHERE name='$name' and pass='$pass'") or die (mysql_error());
  if(mysql_num_rows($result)==1){
    while($row=mysql_fetch_array($result)){
      $acti=$row['acti'];
      $name=$row['name'];
      $admin=$row['admin'];
    }
    if($acti==2){
    $_SESSION['admin']=$admin;
    $_SESSION['name']=$name;
   
header("Location: $_SERVER[PHP_SELF]");
    }else{ ?><script language="javascript">alert("Nincs aktiválva a regisztrációd");</script><?php }
  }else{ ?><script language="javascript">alert("Hibás felhasználónév és/vagy jelszó");</script><?php }
}else{

?>

<form method="post">

    Felhasználónév:<br /><input type="text" name="name" /><br />Jelszó:<br /><input type="password" name="pass" /><br /><input type="submit" value="Belépek" name="kuld" />

</form>

<?php

}

?>
 

november 14

Minek neveznétek? (a kérésekre lefutó php kódokat)

inf · 2011. Nov. 14. (H), 15.58
Van egy kis gondom az elnevezésekkel:

A process is an executing instance of an application. For example, when you double-click the Microsoft Word icon, you start a process that runs Word. A thread is a path of execution within a process. Also, a process can contain multiple threads.

Ez alapján a php.exe egy Process, és az egy-egy kérésre lefutó kódok mind-mind egy-egy Thread-et alkotnak.

Ez az elnevezősdi nekem a cachelés miatt fontos. Amikor egy-egy kérésnél a Bootstrap felépíti a környezetet, meg konfigurál ezerrel, az egy csomó erőforrást felemészt. Ezt szeretném megspórolni, úgy, hogy lementem a Bootstrap utáni állapotot, majd egy új kérésnél visszatöltöm azt (osztályokkal együtt).

Valahogy így gondoltam el a nevezéktant:

interface Thread
{
	public function run();
	public function recover(RecoveryPoint $recoveryPoint);
	public function getEnvironment();
}

interface RecoveryPoint
{
	public function save();
	public function load();
	public function getEnvironment();
}
Mondjuk ha a Thread nem talál visszaállítási pontot, akkor lefut a Bootstrap, és létrehoz egy visszaállítási pontot, ha viszont talál, akkor onnan tölti be az osztályokat és az aktuális környezetet, nem pedig egyesével a fájlrendszerből.

Kérdés, hogy jók e ezek az elnevezések? (Mindenesetre én jobbnak találom őket, mint a Zend Framework-ben a BootstrapBootstrap-et...)
 

Már a DIV sem jó?

H.Z. v2 · 2011. Nov. 14. (H), 09.40
Joó Ádám küldött be egy linket de az eredeti témát nem szeretném szétoffolni.
A szövegben van egy rövidke "életkép" és nem tudom eldönteni, hogy csak a poén kedvéért írta a szerző vagy komolyan lehet venni és már a DIV is "tiltólistás", mint pl. a formázási célból használt táblázatok.
Szóval hogy van ez? A DIV használatát is célszerű elkerülni?
 

CSS könyv

Karvaly84 · 2011. Nov. 14. (H), 06.20
Sziasztok, CSS Best Practice témakörben keresnék könyvet magyarul, főleg azok a dolgok érdekelnek amik a relatív méretekre vonatkoznak, mert nem értem egyenlőre mi az értelme a 0.84em-nek amikor az még pixelben is 4 tizedes ha az alap 16 pixelből indulunk ki. Szóval ilyen és ehhez hasonló témákról olvasgatnék részletesebben, valaki tudna támpontot ez ügyben?
 

november 13

Mi van ha nincs szerződés?

Crystal · 2011. Nov. 13. (V), 18.55
Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy mi a helyzet egy szoftver szerzői jogáról, ha a fejlesztéshez nem volt semmilyen szerződés, és a forrásfájlokban sincs copyright (bizalmi alapon ment a projekt). Tartok tőle, hogy ilyenkor bárki, akinek birtokában van a kód, úgy módosítja ahogy akarja, de azért gondoltam rákérdezek. (pofátlanul nemfizetős ügyfélről van szó)
 

november 12

FTP felhasználó átirányítása egy központi helyről egy alszerverre.

mapdesign18 · 2011. Nov. 12. (Szo), 17.26
Üdvözletem!

Van három Debian alapú linuxos szerverem, ebből egy központi és a többi alszerver. Az alszerverek rendelkeznek egy PureFTPd nevű FTP szerverrel.

Az FTP autentikáció az alszervereken unix user alapon történik, viszont a központi szerveren egy adatbázisban (MySQL) megtalálható, hogy melyik user melyik alszerverhez tartozik (IP cím).

Azt szeretném elérni, hogy a felhasználóknak ne kelljen az alszerverek IP címeit külön-külön beírniuk, hanem egy központi címről belehessen csatlakozni (pl.: ftp.akarmi.hu).

Tehát:
-----
1. Becsatlakozás az "ftp.akarmi.hu" címre.
2. Felhasználói név bekérése.
3. Felhasználói név alapján eldöntjük, hogy hova tartozik a felhasználó és valahogy átirányítjuk a megfelelő alszerverre + elküldjük a felhasználói nevet, hogy ne kelljen újra megadni.
4. A kapcsolat átirányítva, bekérjük a jelszót.
5. A kapcsolat létrejött, mehet a munka.
----

Nos találtam egy "FTP relay" nevezetű kis programit az sf-en, ami egy kis fejlesztéssel jól működne. A problémám csak az, hogy hogyan irányítsam át konkrétan a kapcsolatot a másik szerverre, hogy ne a központi szerver közvetítésével menjenek át az adatok?

Íme a kód:
http://sourceforge.net/projects/ftprelay/

Egyébként leginkább ezt PHP segítségével szeretném megvalósítani, így ezért is írtam a PHP fórumra.

Eddig az alábbi kulcsszavakra keresgéltem, kevés sikerrel:
- ftp route
- ftp routing
- ftp relay
- ftp user redirect
- ftp nat

Ha esetleg valakinek volna ötlete, hogy merre felé kezdjek indulni, kérem írja meg.

Köszönöm!
 

Crossbrowser HTML5

mahoo · 2011. Nov. 12. (Szo), 08.29
Sziasztok, kérdésem az lenne, hogy ma milyen lehetőségek (js) állnak rendelkezésre a crossbrowser HTML5 megvalósítására.

Megtáltam a html5shiv-et ami a html tag-ek cseréjét kezelését oldaja meg. Ez jó is, de gondolom ez nem elég. Mi van a CSS-sel és egyéb html5 által nyújtott új lehetőségekkel?

Meg lehet mindent oldani js-tel? IE6 részemről felejtős, de a többi böngészőre jó lenne egy optimalizált kód.

Természetesen találtam egyéb js fájlokat, ami ezt tudja, vagy azt tudja... de olyat eddig nem amely(ek) minden problémát megoldana(k).

Nektek van valami bevált módszeretek, kiegészítő js fájlok melyeket használtok?
 

Chrome smoothscroll probléma

Blackfriar · 2011. Nov. 12. (Szo), 07.04
Sziasztok !
Lehet, hogy csak nekem újdonság, de egy többsoros select ablakban történő görgetés során egyedül (!!!!) a Chrome hibázik, bizonyos elemeket átugrik, azaz nem működik a smoothscroll és ezt a lehetőséget nem is lehet beállítani nála.
Mindez azért különösen furcsa és érthetetlen, mert a 15-ös verziónál tart a Chrome. Ez egy vicc ! A problémát megoldó extension-t ugyan le lehet tölteni, de persze nem a Google oldaláról. :-))