ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2011 - Fórum téma

november 6

Forráskód

bnc1995 · 2011. Nov. 6. (V), 21.50
Sziasztok!

Egy weboldal forráskódját szeretném felhasználni, ehhez a file_get_contents() függvényt használom. Eddig nincs is semmi baj,de az oldal amit használni szeretnék jelszóval védett, így nem azt a forráskódot kapom amit szeretnék, hanem bejelentkező oldalét.

Ha segítenétek azt nagyon megköszönném

Bence
 

Admin??hogyan??

sziszka95 · 2011. Nov. 6. (V), 18.40
Üdv van egy honlapom amit úgy kaptam, "Online játék" és van a phpmyadmin és abba van az user(tábla), és vannak benne dolfog pl:év,, rang, stb, stb,
és ha be írom a rang mellé az 5számot és elinditom, azt írja ki hogy sikeresen szerkeztette a rangot és rá megyek az oldalra,és nem csinál semmit ez miért van?

Node.js filozófia

MadBence · 2011. Nov. 6. (V), 17.19
Előre is bocsánat, ha nem megfelelő a téma, de talán ide illik leginkább. (ha mégsem, akkor a szerkesztőkre bízom a dolgot)
Nemrég kezdtem el belemélyedni a node.js-be, és kezdem megszokni ezt az aszinkron működését, de pár dolog nem hagy nyugodni.
Alapvetően ezelőtt PHP-ban csináltam ezeket a netes dolgokat, azaz 1 http kérés = 1 php lefutás. Itt ugye a node-ban egyszer elindul az alkalmazás, és csak kiszolgálja a kéréseket, miközben rengeteg dolog, amit használ, benn van a memóriában. Így első körben az foglalkoztat, hogyha pl egy http lekérésnél beolvasok egy fájlt, azt minden lekérés alkalmával megtegyem-e, vagy valahogy érdemes lenne egyfajta cache-ben tárolni (nem gondolok itt bonyolult dologra, egyszerűen csak benn hagynám a memóriában, azaz nem valami kérésenként lokális változóban tárolnám az eredményt), ami adott esetben gondolom sokkal gyorsabb, mivel diszk i/o művelet nem is történne a tövábbi kéréseknél. Ugyanez vonatkozik az adatbázis lekérésekre is (mongodb).

A másik kérdés is az adatbázisra vonatkozik, nevezetesen hogy ha létrehozok egy kapcsolatot (node->mongo), akkor azt érdemes megtartani, vagy kvázi mint PHP->MySQL esetben, kérésenként felépíteni, lebontani. Gondolom teljesítmény szempontjából az előbbi megoldás előnyösebb, de nem tudom pl jó-e a kapcsolat szempontjából, hogy állandóan nyitva van (mi történik, ha egyszer csak egy hiba folytán megszakad?).

A válaszokat/tanácsokat előre is köszönöm :)
 

HTML-ből adatbázis

dulyt · 2011. Nov. 6. (V), 17.00
Üdv,

van egy elképzelésem miszerint egy php script a http://pkzrt.hu/menetrend/ oldalról lekéri az adatokat, beleírja egy adatbázisba majd egy android-, iphone-, winphone-ra írt program lekéri az adatokat az adatbázisból és kiírja őket.

Ez mind szép és jó csak már ez elején elakadtam azzal h a html fájlból nem tudom kiszűrni az adatokat..
Az elképzelés az az h írok rá egy nagyon hosszú és bonyolult kódot, vagy esetleg a fájlt átalakítanám xml formátumra, abból már nagyobb esélyel letudom kérdezni az adatokat..

Arra lennék kíváncsi hogy nektek van-e valami megoldási javaslatotok? Esetleg használható kódrészletetek amit feltudnék használni..
 

november 6

meta - refresh

Karvaly84 · 2011. Nov. 5. (Szo), 23.40
Helló guruk! Egy olyan oldalt készítek ahol az index.html-be van egy meta-refresh ami átirányít a home.html-re, de csak akkor ha nincs bekapcsolva a javascript, mert ha van javascript akkor lekérem a regular nevű cookie-t ami ha létezik akkor a home.html helyett egyből az activity.html jön be.

Evvel kapcsolatban azt szeretném megkérdezni, hogy a keresők így indexelni fogják e az említett lapokat, vagyis csak a home.html-t, mert onnan már vezet link a többire is, csak evvel nem vagyok képben hogy a meta-refresh-t követik e a robotok.

A választ előre is köszönöm.
 

Videojáték bolt

Rakonczai Sándor · 2011. Nov. 5. (Szo), 19.39
Sziasztok!

Videojáték boltnak keresem a legegyszerűbb script-et, ajánlatok valamit? Drupal és társai túl bonyolultak a végfelhasználónak...
 

Jelszó készítő

morocztamas · 2011. Nov. 5. (Szo), 12.27
Csináltam (volna) egy jelszó készítőt, de hiba üzenetet dob ki, hogy a 60. vagy a 48.

november 4

diff elemzés

rrd · 2011. Nov. 4. (P), 16.10
Pár napja észrevettem, hogy egy adatbázisomból pár rekord eltűnt látszatra véletlenszerűen. Gyors MySQL jelszó csere után most látom, hogy vagy nem pár volt, vagy azóta még pár eltűnt. Vannak napi backupjaim, de elakadtam az elemzésükkel.

Fogtam a Kompare-t és ráengedtem, hogy hasonlítsa össze a 10.30-i mentést a 11.01-es mentéssel. Az a bajom, hogy a DB maga 27MB. A dump fileban több száz rekord kerül egy sorba, így nem sokra megyek vele, hogy látom, hogy a 160. sornál különbséget talál. Próbáltam parancssori diff-el de az is csak egy katyvazt ad vissza.

Kérdés, hogy mivel, hogyan piszkáljam meg, hogy lássam, hogy ténylegesen mi a külömbség a két napi backup között?
 

november 3

Javascript / facebook stream publish probléma

blind_fish · 2011. Nov. 3. (Cs), 10.02
Sziasztok.

Segitséget szeretnék kérni 1 olzan form létrehozásában amit csak akkor lehet elküldeni ha a felhasználó megosztotta előtte annak részleteit a facebookon.

1-nem tudom a form mezőinek adatait beletenni a megosztási változókba.
2-ez a kód a küldésre kattintva 1 másodpercre jeleniti meg a megosztó felületet és rögtön továbbadja a formot az action.php-nek.

<script type="text/javascript">
function publish(){

	var url = 'http://mysite'; // <- ezekbe kell betennem a formbol kivett adatokat
	var media = [];
	var imgSrc = 'http://static.howstuffworks.com/gif/cannes-crowds.jpg';

	media.push({'type':'image', 'src':imgSrc, 'href':url});

	var name = "I am Super Popular";

	var description = 'I have <?=count($friends["data"])?> friends.';

	var actionLinks = [{ 'text': 'Popularity', 'href': '<?=FACEBOOK_URL?>' }];

	var attach= {'name':name, 'description':description,'href':url, 'media':media,'properties':''};
	FB.ui({
	   'method': 'stream.publish',
	   'attachment': attach,
	'action_links': actionLinks },
    function(response) {

// ide kellene betennem valahogy azt ha elkuldte akkor mehet a form is
	  }
	);
}
</script>

<script src="http://connect.facebook.net/en_US/all.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
<div id="fb-root"></div>
<script type="text/javascript" charset="utf-8">
FB.init({
    appId: '212727375405313',
    status: true,
    cookie: true,
    xfbml: true
});

	$(window).load(function() {
		FB.Canvas.setSize();
	});
</script>

<form onsubmit='publish()' name="upload_form" enctype="multipart/form-data" method="post" action="./modules/ads/action.php" />
 

november 2

Egyszerű regexp kérdés

mahoo · 2011. Nov. 2. (Sze), 19.42
Már szégyelem feltenni a kérdést, de nem jutottam dülőre az alábbi feladattal:

"<div>

fd

df

</div>"

És ebből szeretném kinyerni a div-en belüli tartalmat. Az üres és új sorok miatt nem tudtam megoldani :(, pedig biztos vagyok benne, hogy egyszerű.



Illetve, az normális, hogy, ha ez a string-em

"<div>

hj

<div>fd</div>

<div>df</div>

</div>"

és szükségem van az összed nyitó/záró div-re valamint a div-ek tartalmára is - azaz 3 elemű tömbre, akkor az én általam megírt preg_match-et egy while cikusba kellett tennem, mert először csak a 2 belső div-et találta meg (majd töröltem őket) és utána már a külső, befoglaló div-et is?