ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2006 - Fórum téma

augusztus 1

Session_destroy() után is megtartja az azonosítómat

Anonymous · 2006. Júl. 31. (H), 23.54
Fiúk,

a session kezeléssel vannak gondjaim, konkrétan az unset-el.
Írtam egy ilyet:

<?php
session_start();

if(isset($_GET["out"]) && $_GET["out"]=="1") {
    unset($_SESSION["id"]);
    session_destroy();
    print "azonosito most: ".session_id()."<br>";
...
Az a baj, hogy az unset és a destroy után kiiratnám a session azonosítót, és természetesen nem írja ki, de ha újra belépek, akkor ugyanazt az azonosítót kapom, amit elvileg kitöröltem az előbb. És ha nyitok egy új böngészőablakot, akkor abban is ugyanazt kapom, tehát gondolnám, hogy valamiért nem töröltem ki. Ha viszont a böngészőt "kézzel" ürítem, akkor kapok ugyan új session azonosítót, de akkor megint az marad addig, míg kézzel nem törlöm.

Ötlet?
 

JS betöltése menetközben IE-ben

talger · 2006. Júl. 31. (H), 22.25
Bizonyos js fájlokra csak menetközben kisebb időre van szükség ezért arra gondoltam, hogy ezeket menetközben töltenék be. Firefoxban minden rendben működik, de az IE állandóan program hibával elszáll.
Úgy csinálom, hogy létrehozok egy <script> elemet, beállítom a szükséges információkat (src,type) és hozzáfűzöm a head-hez. Esetleg ezt másképp kellene?
Megoldható, hogy ez működjön IE-ben is?
 

torzsasztal.com/fitworld: CSS formázás IE-ben jó Mozillában rossz

kontraszt · 2006. Júl. 31. (H), 21.42
Sziasztok!

Az a gondom hogy csináltam egy tisztán css oldalt (www.torzsasztal.com/fitworld) ami a az IE-ben hibátlanul jelenik meg a Mozillában viszont teljesen szétesik az oldal. Keresek olyan szabidővel rendelkező fiatal CSS zsenit aki másodállásban bedolgozna irodánknak.

Köszi: H zoltán
e-mail: kontraszt##kukac##tiszanet.hu
 

Aldomainre irányítás ideiglenesen mod_rewrite-tal

Anonymous · 2006. Júl. 31. (H), 17.32
Sziasztok,

mod_rewrite-al szeretném megoldani, hogy ideiglenesen a www.xyz.hu cím alá tartozó oldalakról autumatikusan átdobja a látogatókat a abc.xyz.hu címre. Próbálkoztam, de sehogyan nem jött össze. Tudnátok adni egy mintát rá?

Köszi
 

Multipart e-mail küldése PHP mail() fügvénnyel

Anonymous · 2006. Júl. 31. (H), 17.06
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet multipart levelet küldeni php mail fgv-vel.
Tudom, hogy kell egy multipart/mixed header és, hogy boundary-val el kell választani a levél egyes részeit, de ha valaki tudna küldeni egy konkrét kódrészletet az nagy segítség lenne.
Egész konkréta egy plain textet és egy MS word doksit akarok küldeni mail-el.
...és nem szeretnék phpmailer-t használni, és igen már kerestem az archívumban.

szóval csak az válaszoljon pls, aki tényleg tud segíteni.

köszi
 

Furcsaságok ékezetek helyett IE-ben és Operában

KergeKacsa · 2006. Júl. 31. (H), 15.41
Sziasztok!

A következő a problémám:
Adott egy oldal, ahol rövid webcímeket használok:
A szóban forgó transzformáció ez:

RewriteRule ^kereses/(.*) /index.php?name=search&q=$1

A problémám az, hogy Explorer-ben beírom a címsorba, hogy pl.:
/kereses/állat

Akkor a q értéke (PHP-ban) ez lesz: ĂĄllat

Ha így írom be:
index.php?name=search&q=állat

Akkor állat lesz az értéke.

IE-ben és Operában van ez a gond, Firefox megoldja jól.
Mi lehet a bibi?
 

Oldaltörés css-ből

mdesign · 2006. Júl. 31. (H), 15.08
Sziasztok!

A w3schools-on, és a weblabor-on is olvastam a page-brake[-before,-after,-inside] tulajdonságról. Próbáltam alkalmazni, de sajnos csak az always-t tudtam elvárható viselkedésre rábírni. Nekem az auto-ra lenne szükségem. Illetve arra, hogy ha nem fér ki egy bekezdés/tábla/stb.. teljes terjedelében, akkor előtte törjön oldalt.

Itt, ha print preview-t nyomok, elvágja a bekezdésemet:
Tesztoldal

Előre is köszi a segítséget!
 

Felhasználó csoportjait jelölő checkboxok kijelölése

Anonymous · 2006. Júl. 31. (H), 14.59
Sziasztok
Adott a kovetkezo pelda:

$find   = mysql_query("SELECT * FROM register WHERE username='".$_SESSION['username']."'");
$fetch  = mysql_fetch_array($find);

$user   = mysql_query("SELECT uid,gid FROM user2groups WHERE gid='2'");
$user_num  = mysql_fetch_array($user); 
A register tablaban talalhato minden regisztralt felhasznalo.

A user2groups tabla a kovetkezo keppen nez ki:

uid  |  gid
===========
1    |   1
1    |   2
Az uid a felhasznalo szama. A GID pedig azt mutatja milyen csoportokban van a felhasznalo bent.

Ebben az esetben az en felhasznalom (1) bent van az 1 es a 2 csoportban.

Most egy kulon laprol, hozaadok meg egy csoportot, peldaul 3-as csoport. Alapertelmezeten a user nem lesz tagja az uj csoportnak, ezert azon a lapon ahol a user adatait modositom (mint admisztrator) szeretnem ha lenne 3 checkbox.

[x] 1
[x] 2
[ ] 3
Az elso ketto legyen kijelolve mert a felhasznalo tagja a csoportnak, de a 3 ne legyen bejelolve mivel nem tagja most a 3-ik csoportnak.

A csoportok a kovetkezo tablakban vannak:

groups:

id   |   name
=============
1    |  registered
2    |  second
3    |  newgroup
user2groups:

uid  |   gid
=============
1    |  1
1    |  2
Az user2groups tablaban az uid azt mondja, hogy az 1-es felhasznalo benne van az (1-registered) es a (2-second) csoportban.

A checboxokat a kov kepen listazom ki:

$group  = mysql_query("SELECT id,name FROM groups");

while ($row = mysql_fetch_array($group)) {
print "\n" . '<br /><input type="checkbox" name="'.$row['name'].'" value="'.$row['id'].'"'. ($user_num['uid'] == $row['uid'] ? ' checked="checked"' : "") .'>'.$row['name'].'</input>'; 
Hogyan tudom megcsinalni, hogy csak azokat a checkboxok legyenek kijelolve amelyben a user benne van (resze a csoportnak)

Koszo

Webfejlesztő és designer alkalmazások: ingyenes programok

Cadeyrn · 2006. Júl. 31. (H), 14.06
Üdv!

Szeretném megkérdezni Tőletek, hogy ingyenes programokból ki mit használ webfejlesztéshez és designhoz.

Pl. tekintve, hogy designban általában a Photoshop az alapmű, és a Gimp önmagában nem nyújt alternatívát (próbálj meg megnyitni egy színátmenetekkel ellátott, extrán kezelt felületet), kíváncsi lennék, tudtok-e megoldásokat, akár több programmal is.

Amikkel eddig próbálkoztam, és jónak mondhatók:
PSPad
Inkscape
The Gimp


Üdv,
Molnár Péter
 

július 30

mp3 lejátszás módszerek

breakline · 2006. Júl. 30. (V), 16.37
Sziasztok

Szeretnék mp3-akat lejátszani egy oldalon úgy, hogy a hallgató ne férje semmiképpen hozzá a lejátszott file-hoz. A flash egy jo megoldás lenne, de nem tudom hogyan kaphat egy flash klipp paramétereket kívülről (pl. php-ből). Láttam plug-in szerű dolgokat, de akkor meg a forráskódban ott lesz a filenév. Nem tudom hogy playlist szerűe meg lehetne-e oldani, úgy hogy a felhasználó kap egy m3u file-t, amit egy php file-ra hivatkozik, ami paraméterben kapja meg a szám azonosítóját -> pl. www.oldalam.hu/playsong/11 és akkor a playsong.php "lejátsza" a file-t, de ezen kicsit elakadtam, van valami egyszerű megoldás?

kösz
üdv:BL