ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2006 - Fórum téma

május 31

IE-ben "villog a Flash"

Finec · 2006. Május. 31. (Sze), 21.29
Üdv!

Az Xhtml 1.1 embed témakörben már megválaszolt módon egy Flasht raktam az oldalra, ám IE-ben amíg nem "aktiválom" a flasht (Win SP2), "villog" az oldal.

Ez mitől van?
 

Probléma Linux + Apache 2.2.2 + MySQL-max-5.0.22 + PHP 5.1.4 telepítésével

Sheridan · 2006. Május. 31. (Sze), 17.24
Kedves fórumozók!

Nagyon sokáig (két és fél nap) próbálkoztam ennek a problémának az önálló megoldásával, de már kifogytam az ötletekből. Ezért szeretném a véleményeteket és útbaigazításotokat kérni, hogy vajon mit csinálhatok rosszul.

A lényeg az, hogy egy alaptelepítésű Mandriva 2006 linuxban szeretném lecserélni (upgrade-elni) az Apache, PHP és MySQL szervereket a legújabbakra és testreszabni azokat.

Eddig jutottam el: az alább felvázolt telepítési folyamat után a localhost-on az "egyszerű" PHP programok (pár soros szkriptek, "Hello világ"-stílusú mesterművek, phpinfo();, stb) kiválóan futnak, azonban ha valamilyen komplexebb alkalmazást akarok megnyitni (pl: PHP-Nuke vagy Drupal, stb. alaptelepítés), akkor a böngészőben csak egy üres oldal jelenik meg. A logfájlokban nincs semmi hibára utaló jel (alaposan utánakerestem a gépen) vagy tipp arra, hogy mi lehet a baj. (A PHP-Nuke és Drupal telepítésében egyébként nem vagyok új, és máshol szépen megy... tehát vsz. nem ezzel van a baj, hanem a telepítéssel.)

Tehát, a telepítés... forrásból telepítenék mindent (kivéve a MySQL-t, mert azt binárisból). Így csinálom a dolgot:

MySQL:
groupadd mysql
useradd mysql
cp -f -p -R mysql-max-5.0.22 /usr/local/mysql
chown -R root /usr/local/mysql
chown -R mysql /usr/local/mysql/data
chgrp -R mysql /usr/local/mysql


Apache:
./configure --enable-so --enable-rewrite=shared --enable-speling=shared --enable-auth-dbm --enable-auth-digest --enable-dav --enable-dav-fs --enable-dav-lock --enable-deflate --enable-headers --enable-info --enable-mem-cache --enable-mime-magic --enable-ssl --enable-usertrack --enable-vhost-alias
make
make install

config: LoadModule php5_module libexec/libphp5.so
config: AddModule mod_php5.c
config: AddType application/x-httpd-php .php .phtml .php4 .php3



PHP:
[quote]
./configure --with-apxs2=/usr/local/apache2/bin/apxs --with-mysql-dir=/usr/local/mysql --with-config-file-path=/etc --with-zlib-dir=/usr/include --enable-bcmath --enable-calendar --enable-dbase --enable-exif --enable-filepro --enable-ftp --with-gd --with-jpeg-dir=/usr/lib64 --with-png-dir=/usr/lib64 --enable-gd-native-ttf --enable-mbstring --enable-soap --enable-sockets --enable-memory-limit --enable-zend-multibyte

Adatok visszaállítása törölt táblából MySQL alatt

Anonymous · 2006. Május. 31. (Sze), 14.10
Véletlenül egy rossz táblát ürítettem ki PHPMyAdmin-ban, nagyon fontos adatok voltak rajta, pótolhatatlanok!

Hogyan tudom visszahozni ezeket? Azóta nem nyúltam a táblához! :(((
 

RSS-t készítenék PHP-vel, de aacute nem definiált

Anonymous · 2006. Május. 31. (Sze), 13.59
A problémám az hogy az sqlből kiszedett adatok kilistázása után kapok egy hibaüzenetet A következő nem definiált entitásra hivatkozott: 'Aacute'. Hiba történt a(z) 'http://localhost/feed.php' erőforrás feldolgo...

Gondoltam ékezet probléma lesz ezért egy kifejezetten ékezet nélküli adatot listáztam ki, az jól ment. Kódolást is beállítottam, nem segített.

<?php
@mysql_connect("localhost", "x", "x") or die(mysql_error());
@mysql_select_db("x") or die(mysql_error());

header("Content-type: text/xml");

echo"<?xml version=\"1.0\" encoding=\"utf-8\" ?>";
echo"<rss version=\"2.0\">";

echo"<channel>";

echo"<title>X</title>";
echo"<description>X RSS Feed</description>";
echo"<link>http://x.hu</link>";

$query = mysql_query("SELECT id, cim, szoveg, datum, fnev_id, kat_id FROM news") or die(mysql_error());
while ($rows = mysql_fetch_assoc($query)) {
echo"<item>";
echo"<title>{$rows['cim']}</title>";
echo"<description>a</description>";
echo"<link>http://allgadgetsreviewed.com/nokia3650.html</link>";
echo"</item>";
}

echo"</channel>";

echo"</rss>";

?>
 

www.haldorado.hu új köntösben. Szerintetek milyen?

paal · 2006. Május. 31. (Sze), 12.50
Sziasztok!

Nagy horgász vagyok, és ma ellátogatva talán az egyetlen, tartalmát tekintve rendszeresen frissülő oldalra, konstatáltam, hogy új köntösbe bújt.
Kíváncsi lennék, hogy webfejlesztő szemmel nézve TI milyennek találjátok?

http://www.haldorado.hu

Amiket én írtam nekik:

- maradt a táblázatos oldalszerkezet

- semmi felhasználó és keresőbarát webcím (pedig az kulön ki lett hangsúlyozva a beharangozó cikkben, emlékeim szerint)

- flash-es menük !!!??? Miért???

- ugráló-vilogó reklámok-, linkek. Ha nem mozog, akkor is lehet felhívó jellege...

- továbbra is használhatatlan fórum idézet megjelenítés (főleg úgy, hogy az írok nagy része azt sem tudja, hogy kell rendesen válaszolni egy hozzászólásra. De nem is az ő dolguk lenne a hozzászólás formázása, hanem a rendszeré)

- az alapértelmezett betűméret szerintem is kicsi (az pedig elég abszurd, hogy a felhasználónak kelljen az oldalhoz igazodni - gondolok itt a felhasználó által állítandó betűméretre, valaki javasolta őár hozzászólással korábban)

- ISO-8859-2 karakterkódolás... (UTF-8?)

- a látványterv szerintem sem olyan, amit egy XXI. századi "portál" megkíván, de ez ízlés dolga. Nem vagyok dizájner ;)


Gyakorlatilag a tulaj, csak azt jegyezte meg, hogy örül neki, hogy észrevettem az új kinézetet...

Kösz, Pali
 

ne legyen sortores <span> ben

ratson · 2006. Május. 31. (Sze), 12.37
<div>
<span><b>tel:</b> 222-0123</span>
<span><b>e-posta:</b> pl##kukac##pelda.hu</span>
<span><b>adószám:</b> 12345678-2-42</span>
<span><b>bankszámlaszám:</b> 87654321-32321418</span>
</div>

a fenti példában hogy tudom megoldani hogy hogy a span-ek tartalma semmiképpen se legyen sortörött, tehát se a fehér karaktereknél se a "-"- nél ne törjön sort.

a

white-space: nowrap;

css- elemmel próbálkoztam már, de az az egész sort tette "nem sortörötté" nem pedig az egyes span elemeket.

segitseget elore is koszi.

RM
 

CGI-DBI használatakor Internal Server Error hibát dob az Apache

Anonymous · 2006. Május. 31. (Sze), 11.50
UHU - Linux 1.1 alatt szeretnék CGI programot írni...

A mysql-t, Apache-t, DBI (mysql) modult sikeresen fel is tettem. Az adatbázis-kezelés működik is rendesen Perl programoknál, de miután CGI-vel szeretném használni, nem megy. A CGI is megy az Apache-on. Miután a "use DBI;" sort beültetem a CGI-be valami hibát ír ki az oldalra, és nem fut le, de ha .pl fájlként futtatom terminálban működik rendesen. Már mindent próbáltam, sehol nem írnak semmmi konkrétumot erről. Lehet az Apache-al van baj (httpd.conf?, de mit írjak bele?). A jogosultságok szerintem jók lehetnek. Vagy más modult kell feltenni ehhez a Perlhez?

Konkrétan ezt írja ki a weboldalra:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN">
<html><head>
<title>500 Internal Server Error</title>
</head><body>
<h1>Internal Server Error</h1>
<p>The server encountered an internal error or
misconfiguration and was unable to complete
your request.</p>
<p>Please contact the server administrator,
 you##kukac##example.com and inform them of the time the error occurred,
and anything you might have done that may have
caused the error.</p>
<p>More information about this error may be available
in the server error log.</p>
</body></html>
Mi lehet a probléma?
Kérem aki jártas ebben a témában, az segítsen! Köszönöm!
 

projekt amit mindig is akartál, de sose csináltad?

Anonymous · 2006. Május. 31. (Sze), 09.21
Kinek mi a dédelgetett projektje, mi az amit már régóta tervezel, de valamiért eddig még sose sikerült megcsinálni/befejezni...
 

lekérdezés pontos egyezéssel (kis-nagybetűk tekintetében)

a.d.a.m · 2006. Május. 31. (Sze), 08.44
Sziasztok!

Egy nagy-nagy problémával állok szemben, szeretnék egy olyan adatbázislekérdezést véghezvinni, amely megvizsgálja, hogy az adott cellában lévő adat megegyezik-e a felhasználó által megadottal vagy sem.

Ez így egyszerűnek tűnik, de nekem mégsem sikerült tökéletesen a megvalósítás, mert az általam készített parancssor nem tesz külömbséget a kis- és nagybetűk között, pedig ez lenne a lényeg.

A kód a következő:
SELECT * FROM tabla WHERE mezo1='".$_POST['mezo1']."' AND mezo2='".$_POST['mezo2']."'"
(a kód php-ban kerülne felhasználásra, ezért a ".$_POST['mezo1']." érték.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

a.d.a.m
 

május 31

$_SESSION tömb és használata...

Anonymous · 2006. Május. 30. (K), 23.45
Sziasztok!
lenne egy olyan gondom, hogy olyat szeretnék csinálni, hogy lenne egy legördülő menü aminek az el postolt értékét $_SESSION-be szeretném menteni!
és ami az értéke a session-nek azt mutassa az oldalon pl.: ha a menüben kiválasztod h autó akkor az oldalon csak az autókat fogja mutatni! ezzel meg is vagyok...
de olyan is kéne hogy utána minden kategóriát meglehesen nézni autóktól kezdve a motorokat.. mindent! vagyis törölni kell a session tartalmát!
itt van a lenyíló menü:
<select size="1" name="kat_urlap">
<option value="kategoria">Kategóriák</option>
<option value="mind">Mindet Mutat</option>
<option value="auto">Autók</option>
</select>
itt pedig a php:
if (isset($_POST['kat_urlap'])) {
if ($_POST['kat_urlap'] == "mind") {
unset($_SESSION['kat_urlap_olv']);
}
if (isset($_SESSION['kat_urlap_olv']) && $_SESSION['kat_urlap_olv'] != "") {
unset($_SESSION['kat_urlap_olv']);
}

if ( isset( $kat_urlap ) ) {
$kat_urlap_olv = $kat_urlap;
session_register( "kat_urlap_olv" );
}
}

de nem jó :( vmi baj van vele és nem tudom h mi :( kb 30 felé képen írtam már meg :S de nem jó
valaki segítsen pls!
thx