ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 5, 2006 - Fórum téma

drupal által küldött levél tárgya rosszul jelenik meg

Anonymous · 2006. Május. 5. (P), 23.32
Hali, az a problémám, hogy a drupalból kijövő emailek subject rovatávan nem jól jelennek meg az ékezetes betűk. Tud valaki valami okos tippet hogy hol kezdjek kutakodni,

köszönöm

jancsika
 

Mennyire számít nagynak egy 300 megás adatbázis mysql-ben?

KergeKacsa · 2006. Május. 5. (P), 19.13
Sziasztok!

Van egy oldalam, régen indult, eddig a cikkek, amik felkerültek, fájlokban voltak, onnan lettek beolvasva, módosítva nagyon ritkán vannak.
Most újraírom az oldalt, úgyhogy azokat is beraknám az adatbázisba, valamint normális keresőt is írtam hozzá.
A sima szövegfájlok együttesen mintegy 40 megát tesznek ki (cirka 3500 darab, 1k-stól 160k-sig).

Most hogy az adatbázisba átkerültek maguk a cikkek 60 megát foglalnak (phpmyadmin mondja ennyinek a tábla méretét).
Beindexelve az indexeket tartalmazó tábla 2,7 millió sorral 200 megát foglal.
(4 karakternél kisebb és 20-nál hosszabbak be sem kerültek.)

A kérdésem az, hogy vajon a szolgáltatónál mit fognak ehhez szólni?
Röhögve elhajtanak, hogy hogy képzelem, vagy azért annyira nem kirívó ez a méret? (15 gigás tárhelyem van, php, mysql, Ssl, Cgi, Ssi, Shell Acc lehetőséggel, szóval nem a legalapabb cucc.)

Erőforrásügyileg mennyivel megterhelőbb, mint szövegfájlokat nyitogatni, keresni bennük?
Vajon mit preferálnának, hogy eljuttatom valahogy (cd-n/dvd-n) hozzájuk a dump-ot, vagy inkább ott a gépen történjen az indexelés?

Előre is köszi a válaszokat! :)
 

ürlap küldés, adatok visszatöltése

a.d.a.m · 2006. Május. 5. (P), 17.43
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy miként lehet megoldani azt, hogy miként az ingyenes e-mail szolgáltatóknál(pl. freemail, citromail stb.) is van, egy oldalon lehessen feltölteni a képet (vagy egyéb fájlt) és szöveget írni(vagy űrlapot kitölteni).
Én azt gondoltam ki, hogy csupán egy form-ot használok és egy hidden mezőbe írok egy kis infót attól függően, hogy az ügyfél a "kép feltöltése" vagy az "űrlap elküldése" gombra kattintott.
A hidden mezőt utóbb egy php fügvénnyel kiértékelem és aszerint, hogy elküldeni, vagy feltölteni szándékozott-e a delikvens megteszem a szükséges lépéseket. Majd a form adatait visszatöltöm az egyes elemekbe.
Mindezen kódokat egy fájlban, egy oldalon helyeztem el.
A gond csak az, hogy mindez nem minden esetben működik. Több esetben túl türelmetlenek az látogatók és előbb elküldik az űrlapot, hogy a kép feltöltése befejeződött volna.

Arra lennék kíváncsi, hogy nem lehet-e másként megoldani mindezt, akár különválasztva a lépéseket. Ezzel is próbálkoztam azonban nem találtam megoldást például arra, hogy miként tudom az űrlapok elemeinek értékét megőrizni.

Várom az ötleteiteket!
 

Sztringből x karakternél rövidebb/hosszabb szavak törlése preg_replace-szel

KergeKacsa · 2006. Május. 5. (P), 16.39
Sziasztok!

Adva van egy kód, aminek feladata a 4 karakternél rövidebb illetve a 20 karakternél hosszabb szavak törlése.

$entry=' három kettő egy nulla az a széles legalábbhúszbetűsszavacska ';
print_r(preg_replace('/[ ]([\S]{1,3}|[\S]{21,})[ ]/',' ', $entry));

Ezt adja ki: három kettő nulla a széles
Magyarul, ha 2 olyan szó van egymás után ami beleeesik a szórásba, akkor a másodikat nem törli, gondolom azért, mert úgy érzékeli, hogy az első szó utáni szóköz az első karakterhez tartozik, így viszont a második szó elött nem lát szóközt.

Hogyan lehetne ezt megoldani?
Amikre én gondoltam: vagy minden szóközt megduplázni, még a preg_replace elött, vagy egymás után kétszer lefuttatni a preg_replace-t.

Szerintetek? Van valami kevésbé sufnimegoldás is erre? :)
 

Textarea formázásához JS-t keresek

Anonymous · 2006. Május. 5. (P), 15.26
Sziasztok!

Nagyon kezdo vagyok, foleg js teren. A cimben szereplo problemamra keresek megoldast, amin egy kezdo is konnyen kiigazodik.
Szoval kell egy js, ami kovetkezot tudja:
- megfelelo gombra a megfelelo bbcode-ot helyezi el a kurzor helyere
- ha ki van jelolve egy szo, akkor az elejere es a vegere teszi a bbcode nyito es zaro tagjait.

Tud segiteni valaki?
Koszi!
 

DBGrid

Anonymous · 2006. Május. 5. (P), 14.24
Sziasztok!

Hogyan lehetne olyan elemet a weblapra illetszetni mint a dbgrid (excelszerű tábla)?

Köszi
 

PEAR DB modul nem ad életjelet

Gal Kristof · 2006. Május. 5. (P), 11.29
Kezdetben próbáltam feltenni a PEAR DB modult. (A PEAR-rel most ismerkedek, tapasztalat zéró.) Kikövetkeztettem, hogy kell hozzá a PEAR alapcsomag. :) (Jött a hibaüzenet, hogy nem találja a PEAR.php-t) Feltettem a PEAR alapcsomagot, a hibaüzenet megszünt a DB include-nál. A hiba itt jön.

Látszólag rendben beolvassa mind a PEAR-t mind a DB modulját, de mintha nem működne. Ha connect-elni próbálok, akkor szinte bármit írok be user-nek, pass-nek, as iserror-ral nem hoz hibát, bár egyszer kiírt valamit, amikor direkt hibát próbáltam előállítani (rendes DB error a modulból, erre rájöttem azért). Végül arra is rájöttem, hogy a connect hívásánál egyszerűen lehal, nem megy tovább, viszont hibát sem ír ki. Mi a fene lehet?
 

PHPból Exe

Anonymous · 2006. Május. 5. (P), 09.39
Sziasztok!

Adott egy PHP-s alkalmazás, aminek mintájára készíteni kell egy "offline" alkalmazást, ami képes lokális/távoli webszerver, böngésző és hálózati kapcsolat nélkül is működni, rendes GUI felülettel.

Ismerek pár megoldást, például a winbindert, de tanácsot kérnék, szerintetek mi most a legjobb megoldás PHP szkriptek ilyetén elkészítésére.

Köszönöm!