ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 11, 2006 - Fórum téma

Rögtön megjelenő alt/title-szerű magyarázó szöveg

Anonymous · 2006. Május. 11. (Cs), 18.20
Sziasztok!

Egy magyarázó szöveget szeretnék különböző elemekre elhelyezni, valahogy úgy, mint az alt/title tulajdonság, csak azokkal az a nagy bajom, hogy nem rögtön jelennek meg. Hogy lehet ezt megcsinálni?

Köszi!
 

phpdoc és magyar karakterek

sotetbarna · 2006. Május. 11. (Cs), 16.44
Sziasztok!

Elkezdtem anno egy projektet kommentezni, a phpdoc ajánlásai szerint. Tök jó, meg szép, a kommenteket angolul írtam, a phpdoc gyönyörű doksikat csinált.

Felmerült viszont, hogy kellene egy felhasználói kézikönyv is, aminek viszont magyarnak kellene lennie. Nosza gondoltam, de jó ez a phpdoc, legalább kipróbálom, milyen a docbook formátumban szerkesztett külső doksi.

Na itt jött a fekete leves. Nem tudom úgy beállítani a phpdoc-ot, hogy a magyar ékezeteket visszaadja. Próbáltam, hogy a külső doksiba az encodingot iso-8859-2-re állítottam (az összes php/template ebben a formátumban van), de ígyis-úgyis utf-8 -nak veszi a tartalmat, és a feldolgozás meghal.

Mivel az nem megoldás, hogy utf-8 -ra konvertáljak mindent, szeretném megtudni, hogy más már megküzdött-e sikerrel ezzel a problémával? És ha igen, mi volt a megoldás?

Előre is köszi a válaszokat!

Barna
 

MySQL: GROUP BY probléma: minden terméktipus legdrágább termékének a neve?

Anonymous · 2006. Május. 11. (Cs), 16.41
Lehet, hogy csak a fáradtság teszi, de nem találom a megoldást a következő problémára. Adott a következő tábla:
TermekId TipusId TermekNev Egysegar
-----------------------------------
       1       1 félcipő       5000
       2       1 csizma       10000
       3       2 sál           1000

Ebből a táblából szeretném visszakapni terméktípusonként a legdrágább termékek nevét. A következő lekérdezést alkottam:
SELECT `TermekNev`, MAX(`Egysegar`) AS `Ar` FROM `termekek` GROUP BY `TipusId`

Namost ennek a lekérdezésnek az eredménye ez lesz:
TermekNev     Ar
----------------
félcipő    10000
sál         1000

Vagyis nem a maximális árhoz tartozó termék nevét kapom vissza, hanem az első termék nevét, amely ahhoz a csoporthoz tartozik. Miért van ez, és hogy tudnám az engem érdeklő termék nevét visszakapni?

.bonga
 

CSS validság és div problémák IE vs FF

Raziel Anarki · 2006. Május. 11. (Cs), 15.43
sziasztok!

(lehet hogy ezt nem új témának kellet volna, de attól tartottam elveszett volna a másikban, meg nem is 100% kapcsolódó)

épp az oldalam css-ét szerettem volna validálni, és ehhez kapcsolódan lenne egy kérdésem:

észrevettem h IE ben és FFben másképp viselkednek a diveim, még akkor is ha strict doctypet választok (a másik topicban írtátok h akkor jónak kéne lennie)

IE-ben javítottam a hibát a "_width" technikával, de azt szeretném elérni h le tudjam validálni a css-emet.

van esetleg egy másik technika, ami validálható?

itt egy kép
a kék csíkok h2-ők border-bottom -jai, pirossal rárajzoltam a különbséget:
a világosabb content div valamiért 3 pixellel szélesebb, a sidebar div oldalán a +1 pixelt ne nézzétek, én számoltam el a csst :)

legjobb tudomásom szerint nincs semmi a tartalomban ami így kinyomhatná a content divet, bár nem vagyok IE szakértő :)

(az oldalam egyébként XHTML 1.0 Strict, és a w3c szerint valid)

2es kérdés: van valami ötletetek a min-height/_height dologra is? (lásd css)
(ahogy észrevettem IE ben a height viselkedik min-height -ként...)

a kérdéses divek, plusz ami az egészet tartalmazza, és az "alap" div css-e:

[colorer=css]
div
{
padding: 0;
margin: 0;
}

div.wrapper /* ebbe van az egész */
{
width: 762px;
margin: 0 auto;
padding: 0;
border: 1px solid black;
background-color: #ccd;
}

div.content /* balodali */
{
padding: 4px;
float: left;
border-right: 1px solid black;
background-color: #dde;

width: 595px;
min-height: 500px;

_width: 591px; /* ezektől akarok megszabadulni */
_height: 500px;
}

div.sidebar /* jobboldal */
{
padding: 4px;
width: 150px;
float: right;
background-color: #ccd;

aktuális hónap lekérdezése, integerré alakítása

rőt pajesz · 2006. Május. 11. (Cs), 14.34
Sziasztok,

az aktuális hónapra kell vizsgálnom valamit, de a date("n"); nem integert ad vissza. Van rá mód, hogy ezt átalakítsam integerré?

Köszi.
 

Rossz ékezetes Flasből kapott értékek PHP-ben

Anonymous · 2006. Május. 11. (Cs), 13.20
Sziasztok!

Teljesen php analfabéta vagyok, úgyhogy ezt előre is nézzétek el nekem.
Van a következő php kódom:
<?php
echo "<?xml version=\"1.0\" encoding=\"iso-8859-2\"?".">";
if(!empty($HTTP_POST_VARS['sender_oname']) || !empty($HTTP_POST_VARS['sender_ofname']) || !empty($HTTP_POST_VARS['sender_oaddress']) || !empty($HTTP_POST_VARS['sender_ophone']) || !empty($HTTP_POST_VARS['sender_omail']) || !empty($HTTP_POST_VARS['sender_odate']) || !empty($HTTP_POST_VARS['sender_oevent']) || !empty($HTTP_POST_VARS['sender_oheadc']) || !empty($HTTP_POST_VARS['sender_otext']) || !empty($HTTP_POST_VARS['sender_otype']))
{
        $to = "email";
        $subject = "tárgy";
        $body = stripslashes($HTTP_POST_VARS['sender_otext']);
        $body .= "\n\n---------------------------\n";
        $body .= "A levelet küldte: " . $HTTP_POST_VARS['sender_oname'] . " <" . $HTTP_POST_VARS['sender_omail']  . ">\n";
        $body .= "Telefonszáma: " . $HTTP_POST_VARS['sender_ophone'];
        $body .= "\nAlkalom: " . $HTTP_POST_VARS['sender_oevent'];
        $header = "From: " . $HTTP_POST_VARS['sender_oname'] . " <" . $HTTP_POST_VARS['sender_omail'] . ">\n";
        $header .= "Reply-To: " . $HTTP_POST_VARS['sender_oname'] . " <" . $HTTP_POST_VARS['sender_omail'] . ">\n";
        $header .= "X-Mailer: PHP/" . phpversion() . "\n";
        $header .= "X-Priority: 1";
        if(@mail($to, $subject, $body, $header))
        {
                echo "output=sent";
        } else {
                echo "output=error";
        }
} else {
        echo "output=error";
}
?>
A változókat a php a flashből kapja. A gond a kódolással van(ha nem tévedek).
9ßúó9ßúó ilyen karakterek jönnek ki az ékezetes betűk helyett, de csak a változóknál. Ami a php-ben van megírva, az jó.
Nem hiszem, hogy a flashben rontottam volna el, de elképzelhető az is.

Légyszi segítsetek

Köszi előre is
 

JAVA https downloader

Anonymous · 2006. Május. 11. (Cs), 12.16
Sziasztok!

Nem talaltam a guglin olyan java letolto programot (source kodot) ami tudna https-rol letolteni, csak olyat ami http-rol tud.

Nincs valakinek otlete merre keressek ilyet, vagy esetleg megirva valakinek.
Letoltest szeretnek ugymond automatizalni.

Koszi!
 

MySQL RTF report generalas PHP-vel

Kelemen Zádor · 2006. Május. 11. (Cs), 08.40
Udv!

Tudtok ajanlani valami jo es lehetoleg ingyenes megoldast?

Kosz:
Dani
 

Mennyire érdemes PHP-ben fejleszteni?

Anonymous · 2006. Május. 11. (Cs), 07.57
Sziasztok!

Mennyire érdemes még PHP-ben fejleszteni? Arra gondolok, hogy mennyire érdemes a sok ingyen hozzáférhető webshop és fórum és sok más hasonló már ingyen hozzáférhető kód mellett?

Köszi