ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 30, 2006 - Fórum téma

$_SESSION tömb és használata...

Anonymous · 2006. Május. 30. (K), 23.45
Sziasztok!
lenne egy olyan gondom, hogy olyat szeretnék csinálni, hogy lenne egy legördülő menü aminek az el postolt értékét $_SESSION-be szeretném menteni!
és ami az értéke a session-nek azt mutassa az oldalon pl.: ha a menüben kiválasztod h autó akkor az oldalon csak az autókat fogja mutatni! ezzel meg is vagyok...
de olyan is kéne hogy utána minden kategóriát meglehesen nézni autóktól kezdve a motorokat.. mindent! vagyis törölni kell a session tartalmát!
itt van a lenyíló menü:
<select size="1" name="kat_urlap">
<option value="kategoria">Kategóriák</option>
<option value="mind">Mindet Mutat</option>
<option value="auto">Autók</option>
</select>
itt pedig a php:
if (isset($_POST['kat_urlap'])) {
if ($_POST['kat_urlap'] == "mind") {
unset($_SESSION['kat_urlap_olv']);
}
if (isset($_SESSION['kat_urlap_olv']) && $_SESSION['kat_urlap_olv'] != "") {
unset($_SESSION['kat_urlap_olv']);
}

if ( isset( $kat_urlap ) ) {
$kat_urlap_olv = $kat_urlap;
session_register( "kat_urlap_olv" );
}
}

de nem jó :( vmi baj van vele és nem tudom h mi :( kb 30 felé képen írtam már meg :S de nem jó
valaki segítsen pls!
thx
 

Középre igazítás CSS-el, Firefoxban - nem sikerül

Garono · 2006. Május. 30. (K), 21.48
Sziasztok!

Gondoltam ideje váltani, így oldalamnak egy új (2.0-ás :) ) designt szerettem volna adni. Papíron meg is rajzoltam az oldalam vázlatát, majd elkezdtem kódolni. Úgy terveztem, hogy az oldal középre lesz igazítva. Igen ám, de Firefoxban cseszik középre tenni! Internet Explorerrel bezzeg középpen van!
Idd a HTML:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">


<html>

<head>

<meta http-equiv="Content-Type" content="charset=iso-8859-2"></meta>

<style type="text/css">

body {
   background-color: black;
   text-align: center;
   margin: 3px 0px 0px 0px;
}

#alapdiv {
   background-color: purple;
   height: 800px;
   width: 600px;
}

#div1 {
   border: 5px solid;
   border-color: black purple purple black;
   float: left;
   height: 0px;
   overflow: hidden;
   width: 0px;
}

#div2 {
   border: 5px solid;
   border-color: black black purple purple;
   float: right;
   height: 0px;
   overflow: hidden;
   width: 0px;
}

</style>

<title>
Háromszögek, sokszögek - CSS trükkök első rész
</title>

</head>

<body>

<div id="alapdiv">

<div id="div1"></div>

<div id="div2"></div>

</div>

</body>

</html>

Esetleg csak nálam nem rakja középre? 1.5.0.3-as Firefoxom van (vagyis a legújabb). Ha valaki esetleg tudja a megoldást, nagyon szépen megköszönném, ha megosztaná velem!
 

Egy oldal nagyjából mennyit ér, ami php-ban van írva, vagy is ez ---> .....

Anonymous · 2006. Május. 30. (K), 19.04
Üdv!

Nem vagyok nagyon elterjedve a web világában h mi menyibe kerül...

Lenne egy kérdésem én még nem bagyok 18 sem(15 vagyok), de van egy weboldalam ami még nincs kész és most csinálgatom
de ezen a pályán szeretnék elhelyezkedni, és lenne egy kérdésem h az oldalamat menyiért tudnám eladni,
gha ez lenne a szakmám tehát tudnék róla számlát adni is, és menyiért tudnám ha nem tudnék róla számlát adni?

Menyi az esélyehogy megélek ebből a szakmából?
és kb milyen havi keresetem lehet (html, css, js, php, mysql)?

Nos az oldalam tulajdonságai:

Egy php oldal css stilusokal megformázva semmi js a legelterjedtebb böngészőkben jól működik:
ie6, firefox, mozilla, netscape, opera.
az oldalnak a session rendszere mysql adatbázisban működik és egész jó...
az oldal felépítése vannak php fájlok mint pl.: index.php és abban hívom meg a fv-ket.
pl.: html_start(oldalcime, fejléc), jobb_menu(), bal_menu(), kozepso_menu(), html_end(copíright és stb...)
akkor vann egy log system ami naplóz majdnem mindent mysql-be pl.: belép a felhasználó, másnak a nevével akar belépni de nem tudja a jelszót, ha vki hírt nyit, hozzászólás törlésekor...
van bbcode rendszer is ami tartalmazza a következőt(js-es gombok nincsenek): dölt, félküvér, aláhúzott, lista, kód, idézet, kép, autómata sor törés, autómata link és email cím, link és mail cím írás
híreket lehet hozáadni, törölni, szterkeszteni, a hírekben vannak hozzászólások amiket lehet csakugyan törölni szerkeszteni, persze megfelelő jogokal, ás új hozzászólást adni
cikkek: ugyanaz mint a híreknél csak vannak kategóriák is.
új felhaszná létrehozása email címre küldi ki a jelszót, elfelejtett jelszó is van amit megint csak mail címre küld ki...
személyes levelet is lehet küldeni, és a bejövőket törölni...
a saját adatoknál meg lehet változtatni a aláírást ami a hozzászólások alat megjelenik, azt h az email címed publik-e és hogy lehessen személyes üzenetet küldeni.

Flash helytelen méretben jelenik meg

Anonymous · 2006. Május. 30. (K), 13.06
Az a bajom, hogy a flash fejlécem összemegy Operával és Firefoxxal! Lehet, hogy nagyon könnyű lenne megoldani de én se goolge-ben és semerre nem találtam erre megoldást! A fejléc Internet Explorerrel jól látható!
 

Lightbox JS v2.0 használatakor kép lementése

mudlee · 2006. Május. 30. (K), 10.32
Kérdésem a következő: amikor a lightbox által szépen előjön a képem, akkor vminek a háttereként jelenik meg, szóval nemtudom jobb klikk->kép mentésével lementeni. Megoldható ez valahogy? Mit és hol kell átírni?