ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2006 - Fórum téma

november 30

Táblázat vs div - miért jobb a div?

Anonymous · 2006. Nov. 30. (Cs), 20.06
hi, Tényleg nem szeretnék akadékoskodni, de valószínűleg sokan vannak itt akik okosabbak mint én. Én táblázattal csináltam eddigi lapjaim és semmi hátrányt nem vettem észre. Tudom, nem erre való. Lassan meg fogom tanulni a divek használatát is keretezésre, de ha egyszer odajön hozzám egy kezdőwebes aki még táblázatokkal lámázik akkor mondani szeretném neki, hogy ne táblázz, divezz...és akkor meg fogja kérdezni tőlem, hogy de miért? az mivel jobb?

Na erre a kérdésre nem tudom a választ, kérlek írjátok le!:) Kösziii
 

Feltöltött Word doc tartalmával hogyan frissülhetne a weblap?

Anonymous · 2006. Nov. 30. (Cs), 17.06
sziasztok!

hallotam egy olyan megoldásról, hogy ha frissítik a webodalt elég csak egy doc file-t feltölteni és autamatikusan megjelenik a weblapon. erről szeretnék többet megtudni, illetve linkeket kapni. egy iframe-es html oldalnál szeretném alkalmazni van erre lehetőség?

előre is köszi
 

lekérdezési eredmények tördelése több kimeneti oldalra

ksanyi · 2006. Nov. 30. (Cs), 11.55
Sziasztok

Az a kérdésem lenne hogyan lehet a lekérdezésben megjelenő eredményeket, sorokat limitálni a megjelenéskor. Azaz hogy pl egyszerre csak 10 találat jelnjen meg a következő 10 már új oldalon, és egy linkre rákattintva (pl. előző, következő) jelenjen meg.
merre kell elinduljak?köszönöm, ksanyi
 

november 30

Szakaszos elérhetőség

sotetbarna · 2006. Nov. 29. (Sze), 22.27
Hali!

Mostanság mintha akadozna az elérhetősége az oldalnak. Esetleg valami magyarázat, na nem számonkérően, csak úgy... vagy az én készülékemben van a hiba?

Barna
 

Szakaszos elérhetőség

sotetbarna · 2006. Nov. 29. (Sze), 21.44
Hali!

Mostanság mintha akadozna az elérhetősége az oldalnak. Esetleg valami magyarázat, na nem számonkérően, csak úgy... vagy az én készülékemben van a hiba?

Barna
 

Saját függvény létrehozása opcionális paraméterrel. HOGYAN?

Sovereign · 2006. Nov. 29. (Sze), 19.25
Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudok elhagyható paraméterrel rendelkező függvényt létre hozzni?
Sok beéptett függvény magyarázatában láttam opcionális paramétert és nekem is sokszor jól jöne ilyesmi.
 

Lekérdezés MySQL 5-ben jó MySQL4-ben már nem.

Anonymous · 2006. Nov. 29. (Sze), 18.08
Adott az alábbi lekérdezés:
SELECT szavazat FROM szavazatok WHERE ido>'2006-11-28 17:08:13' GROUP BY (szavazat) ORDER BY COUNT(*) DESC, ido DESC LIMIT 10;
Ez a lekérdezés MySQL 5 alatt szépen sorrendbe rakja a mai szavazatokat a szavazatok száma és a szavazat frissessége szerint csökkenő sorrendben.
MySQL 4 alatt viszont az alábbi hibaüzenetet adja:
#1111 - Invalid use of group function

Mi lehet a probléma?
 

GET változók és XHTML

docker · 2006. Nov. 29. (Sze), 16.30
Üdvözletem!

Biztos vagyok benne, hogy le van írva a problémámra a megoldás, de amilyen nyomokon elindultam, egyiken sem találtam megoldást.


Az XHTML validator Warning-ot jelez erre a hivatkozásra:
/index_belso.php?fm=4&am=21&mutato=12

Az oldal motorját nem én készítettem, de ha mégis változtatni kell remélem hogy engedélyezik a módosítást.

Nem találtam kitételt az XHTML-ben lévő hivatkozások tartalmára, illetve amit találtam az nem erre az esetre szólt.

HTML Validator ezt mondja:
48. sor, 19. karakter - Figyelmeztetés: konvertálatlan & karakter, vagy ismeretlen "&am" egyedhivatkozás
 

Kétnyelvű oldalon mit írjak a linkekbe, hogy a nyelvet és az oldalt is megtartsa?

Anonymous · 2006. Nov. 29. (Sze), 16.14
Hi

van egy kétnyelvű oldalam és a lang változóval állítgatom a nyelvet.
A nyelvválasztó látszik minden oldalon.
Mit írjak a linkjébe hogy az aktuális oldalt töltse vissza az adott nyelven,
ne pedig az indexet?

arra gondoltam hogy a címsorból kinyerem az urlt és visszatöltöm miután átírtam a változót.

thx
 

JS menük szétesnek, amíg be nem töltődik az oldal teljesen

halucska · 2006. Nov. 29. (Sze), 13.11
Heló, a dhtmlgoodies-on lévő JS menüket szoktam használni, és az a problémám, hogy az oldal teljes betöltődéséig ezek a menük szét vannak esve, tehát nem ott jelennek meg az oldal indulásakor, ahová be vannak lőve css-sel. Másrészt szintén az oldal töltődése közben az összes menüpont összes almenüpontja is látszik. Ez megintcsak ronda szétesést eredményez. Miért lehet ez?