ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 20, 2006 - Fórum téma

Tizennégy soros fórummotor kódom nem megy

Anonymous · 2006. Nov. 20. (H), 22.58
<?php
$fajl = topic.html ;
$fa = fopen( "$fajl", "a" ) or die ("nem nyitom meg a $fajl -t" );
fputs($fa, "<html>
<table border="2">
<tr>
<td>$nev</td>
</tr>
<tr>
<td>$szoveg</td>
</table>
</html>");
fclose($fa);
?>

Nos :D sztem ez a legeccerűbb fórummotor de miért nem működik?
 

SPAM-erek kerülgetik az ajánlatkérő formomat!

s_volenszki · 2006. Nov. 20. (H), 22.41
Sziasztok!

Tapasztaltam egy érdekes jelenséget, és már olvastam ezzel a témával kapcsolatbna itt a laboron.

Van a weboldalamon egy kapcsolatfelvételi űrlap. Jelenleg a beküldés AJAX-al történik és egy php file dolgozza fel az adatokat a háttérben.

Mostanság terveztem egy köszönő levélküldő rutin beiktatását, de észrevettem, hogy valakik rendszeresen próbálkoznak mindenféle elmebeteg e-mail címmel. Gondolom lefordultak a témáról, mert nem kaptak levelet a megadott címre.

Arra gondoltam, hogy ha beiktatom a köszönő levélküldő rutint, akkor a következő képen járok el:

1. Hozzáadok a formhoz egy 6 karakterből álló képformátumú kódot és egy szövegmezőt. A kód ugy jön léter, hogy a képkód src-je egy php file, ami random legyártja a kódot változóba, beírja sütibe, és ImageTTFText-el megcsinálja a képet, majd küld egy header("Content-type: image/jpg");-t.

2. A form elmegy AJAX-al, úgy hogy belekerül a form összes adata, a user által beírt kód, és sütiből a kód eredeti példánya.

3. Háttérben a php file feldolgozza az adatokat és ha a user által beírt kód nem egyezik a sütiben található eredeti kóddal akkor visszadobja a kérést!

Az a kérdésem, szerintetek ez így jó-e, illetve az eljárás közben biztonságban van a sütit, és a POST adatok (nem lehet manipulálni)?

Várom észrevételeiteket, és bocsi, kicsit hosszú lett!

s_volenszki
 

kimeneti pufferelés nem működik

Anonymous · 2006. Nov. 20. (H), 15.53
Sziasztok!

A problémám a következő:

Szeretném használni a kimeneti pufferelést, de valamilyen oknál fogva nem nűködik. Próbáltam a legegyszerűbb kódokkal - még azokkal is amiker a PHP Manual említ - de az eredmény mindig ugyanaz: nem történik pufferelés, minden megy a kimenetre.
Pl. a következő kód esetében is:
<?php
ob_start();
echo "proba szöveg";
?>
Amennyiben jól értem a az ob_start működését, a proba szöveg stringnek mindaddig a kimeneti pufferban kellene tartózkodnia míg pl. ki nem adom az ob_end_flush parancsot. Elképzelhető, hogy a php beállításai miatt történik mindez? Olvastam, hogy a php.ini implicit_flush értéke befolyásolhatja a pufferelést, ez nálam Off.

Lenne valakinek valamilyen javaslata?

Előre is köszi a segítséget
 

Excel táblázat olvasása PHP-vel

igmetall · 2006. Nov. 20. (H), 13.38
Sziasztok!

Én nem vagyok még sajnos nagy PHP szakértő, de csak most tanulom, és kaptam egy feladatot, amiben szeretném a segítségeteket kérni!

A feladatom annyi lenne csupán, hogy egy xls táblázatból szeretném kiolvastatni az adatokat, úgy, hogy a böngészőbe is táblázatszerűen jelenjen meg!

Nagyon szépen kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm a válaszotokat!