ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 17, 2006 - Fórum téma

A balatonisovervivoklub.hu/ebolt miért lehet ilyen lassú?

chipi · 2006. Nov. 17. (P), 22.01
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy csináltam egy e boltot és és nem tudom, hogy a szerver van a programom ilyen borzalmas lassú.
http://www.balatonisovervivoklub.hu/ebolt/index.php
Itt találjátok meg, de én most nagyon mérges vagyok, hogy lassú és nem tudom, hogy mi a hiba. Kérlek titeket ti is nézzétek meg.
 

Flash háttérzene

Anonymous · 2006. Nov. 17. (P), 19.43
Sziasztok!
Én azzal a kérésemmel fordulok hozzátok hogy, van egy honlapom, és ezen akarok egy háttérzenét de már próbáltam html kóddal de túl lassan töltődik be.
Úgy gondoltam hogy flash el kéne megpróbálnom!
Nem tudjátok hogy honnan tudok letölteni valami ilyesmit?
 

JSP karakterkódolási gond

Anonymous · 2006. Nov. 17. (P), 13.08
Sziasztok!

A gond az, hogy amikor a JSP lapon lévő JavaScript megnyit egy új ablakot, az addigi helyes iso-8859-2 -es karakterkódolás helyett az új ablak már utf-8 -ra állítva jelenik meg (IE). A Java oldal HttpResponse-a is 8859-2 -es, és a megjelenítendő lap fejrészében is megvan minden karakterkódolás definíció. Ha a Nézet menüben visszaállítjuk a kódolást 8859-2-re akkor jól jelenik meg, csak nem tudok rájönni, h akkor közben miért vált át utf-8-ra!
KÖszi minden segítséget!
zs
 

PHP + Mysql vs. Oracle 10g

amonrpg · 2006. Nov. 17. (P), 11.52
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ha vki tud olyan doksit, ami összehasonlítja (lehetőleg angolul v. magyarul) a MySQL és az Oracle 10g adatbáziskezelőket PHP használatával (vagy bármilyen http-n alapuló thread-jellegű felhasználás jó), megoszthatná velünk az anyagokat.

A cél: eldönteni, hogy PHP mellé melyik adatbázisból összességében milyen performanciát mennyiért lehet kisajtolni.
A google kereséseim eredménye vajmi kevés információval tudtak szolgálni, azok is legalább hat évesek, azóta mindkét rendszer sokat fejlődött.

Üdv,
Amon
 

escape és encode URI után is + jel a + jel!

s_volenszki · 2006. Nov. 17. (P), 11.00
Sziasztok!

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy js escapelés és encodeURI után a + jelből nem lesz %2B !

Ez a js kód:

URI = 'print.php?data=' + Data + '&cdata=' + encodeURI(escape(cData));
newwindow=window.open(URI,'','scrollbars=1,height=500,width=800,top=150,left=150,resizable=yes');
Ha php-vel kiiratom minden oké kizárólag a + jel nem! Mind lemarad!
Ha cData = '+%@&#_-' akkor

$cData = iconv("UTF-8", "ISO-8859-2", urldecode($cData));
az eredmény: %@&#_-

Egy space-t tesz a + helyére.

Ha escapelés és encodeURI után felugratom alert-el, akkor ezt mutatja:

+%2525@%2526%2523_-

Szerintetek?

s_volenszki