PHP + Mysql vs. Oracle 10g
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, ha vki tud olyan doksit, ami összehasonlítja (lehetőleg angolul v. magyarul) a MySQL és az Oracle 10g adatbáziskezelőket PHP használatával (vagy bármilyen http-n alapuló thread-jellegű felhasználás jó), megoszthatná velünk az anyagokat.
A cél: eldönteni, hogy PHP mellé melyik adatbázisból összességében milyen performanciát mennyiért lehet kisajtolni.
A google kereséseim eredménye vajmi kevés információval tudtak szolgálni, azok is legalább hat évesek, azóta mindkét rendszer sokat fejlődött.
Üdv,
Amon
■ Segítséget szeretnék kérni, ha vki tud olyan doksit, ami összehasonlítja (lehetőleg angolul v. magyarul) a MySQL és az Oracle 10g adatbáziskezelőket PHP használatával (vagy bármilyen http-n alapuló thread-jellegű felhasználás jó), megoszthatná velünk az anyagokat.
A cél: eldönteni, hogy PHP mellé melyik adatbázisból összességében milyen performanciát mennyiért lehet kisajtolni.
A google kereséseim eredménye vajmi kevés információval tudtak szolgálni, azok is legalább hat évesek, azóta mindkét rendszer sokat fejlődött.
Üdv,
Amon
mindenki mást mond, ezer dologtól függ
nálunk van mysql, Ora. és Mssql db kezelő és PHP-ból és más prog. nyelvekből is vannak "kezelve". Objektíven erről nagyon nehéz megnyilvánulni. Mindhárom adatbáziskezelőnek vannak hülyeségei és jó oldalai. Teljesítmény tekintetében úgy tűnik, hogy a MySQL azután is a leggyorsabb maradt, miután az 5-ös verzióban bevezették a triggereket és a tárolt eljárásokat és a nézettáblákat, de akkor sem tűnik olyan komplex rendszernek (látszólag), mint pl. az MSSQL, ami szinte bármire jó, vagy az Oracle, ami monstrum.
A PHP-n szerintem nem nagyon múlik semmi, ha jól van konfigurálva, akkor szinte bármire jó:
http://www.oracle.com/technology/tech/php/index.html
Szerintem ha megfelelő méretű a projekt és van pénz, akkor úgyis Oracle-t fognak venni, mert divatos és mert jól van marketingolva (hiába jönnek mindenféle dumákkal, hogy így meg úgy :))) - egyszerűen a legrégebbi, nimbusz övezi trallala-sallala, tudod, mint az adidas cipő (szerintem csúnyák :)) Biztos tévedek!
Okay, XML, Java nagyon szereti, meg tényleg nagyon sok eszköz van hozzá, MySQL ilyen téren nagyon messzi van tőle (még).
Van a MySQL-nek egy crash nevű tesztprogija, azzal próbálj tesztelni, hátha segít. http://dev.mysql.com/tech-resources/features.html
Eléggé titkozatosak ezek az adatok :D szerintem mindenki csal picit, a tesztelők is, attól függően mi a kedvencük. Olyan ez mind a Linux&Windows vagy a Firefox kontra IE.
Én pl. ha Windowsos a szerver, akkor tuti MSSQL-t raknék fel (sokszor bizonyított már) Ha unixos vagy linuxos, akkor MySQL-t. Oracle-t csak akkor használnék ha az ügyfél külön kérné. (De ez szubjektív, más biztosan mást gondol erről!)
köszönöm
Az igazság az, hogy én éppen az Oracle-t (korlátozott számú) szeretném lecserél(tet)ni több terheléselosztásos MySQL szerverre.
Ehhez kellenének vmilyen adatok, amik alapján akár becsülni lehet, hogy mekkora sebességkülönbséget fog jelenteni a dolog. Az architektúra-váltásból származó redundancia egyszerűbb, az magától látszik, viszont a MySQL előnye a tipikusan webes alkalmazásoknál nem.
Terhelés eloszlásos
a postgres ennyire felejtős?
részemről volt szerencsém mind, mysql, oracle és mssql alá fejleszteni, és jórészt egyet kell értenem virág hozzászólásával, ám részem meglepő, hogy a postgres nem is merült fel senkiben, én sokszor dolgozok rá, de ezek szerint nem akkora méretekben mint kéne? Eddig se sebességben nem tapasztaltam nagyon számottevő különbséget, sem kezelésben (eltekintve a jogosultságok és a mezők kicsit bizar megoldásától), így hamár akkor megkérdeznélek titeket, hogy miért maradt ki? Gyanúm, hogy ti tudtok valamit amit én nem ;)
Postgress
Ami miatt eddig kerültem, hogy gyakorlatilag nem igazán találtam müködő cluster megoldást hozzá, se rendes replikát ami közel valós időben tudna dolgozni.
Ez a 8.1 -el elméletileg változott, igy majd egyszer átnézem újra. De tudod a PG-vel meg pont az a bajom, amit itt az Orecle -el előnyként hoztak fel. A hirneve. A PG-ről nagyon sokáig az a képzet élt, hogy jó sql szerver, de lassú... A mysql-ről hogy keveset tud, de azt gyorsan. A többire is lehet minden ilyent mondani.
Az biztos, hogy jelenlegi tudásom mellet, a project választana adatbázist maga alá, függően attól, hogy mire szánod a dolgot.
Hogyha erősen párhuzaomsítható feladatra, ahol jellemzően sok olvasás, és kevés irás van, akkor mysql-t választanék.
Ha általános robosztus sql szerver kell, és meg tudod oldalni a dbcache rendszert (memcache, file, egyébb) akkor Mssql, lassabb mint a mysql, linux alól strapásabb a kezelése, de ha egyszer elindult akkor igen stabilan lehet hajtani, és jól lehet tudni, hogy hol vannak a határai.
Ha nagyon nagy adat tömeget akarsz mozgatni, akkor pedig Oracle. Ha rendelkezésre állás is kell akkor oracle RAC -al.
postgree
(Csak azt nem szeretem, amikor ész nélkül és fanatikus szemekkel istenítik, míg más DB-ket meg lefikáznak, ez a fajta szemlélet eléggé gyerekes és nem túl sok szakmai tapasztalatot tartalmaz. Szerintem.)