ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 10, 2006 - Fórum téma

Érdemes még csak websafe színeket használni?

Anonymous · 2006. Május. 10. (Sze), 19.26
Szerintetek érdemes még websafe színeket használni? Vagy már minden monitor tudja az 500 millió színt? A mobilokkal mi a helyzet?
 

Magyarországon 800x600 vagy 1024x768?

Anonymous · 2006. Május. 10. (Sze), 19.25
Sziasztok, tud valaki valami újabb felmérésről, hogy milyen felbontású monitorral interneteznek a magyarok? Régebben nagyközönségnek szóló honlapnál muszáj volt 800x600-as monitorra tervezni - ez még mindig így van, vagy lehet már tovább terjeszkedni? Ti milyen felbontásra terveznétek egy ilyen mezei júzereknek készülő honlapot?
 

Milyen a PHP MSSQL támogatása?

Anonymous · 2006. Május. 10. (Sze), 18.17
Sziasztok!
Szerintetek megvalósítható lenne az, hogy egy kis 10 gépes lokális hálón, az oldalt egy LAMP-on elhelyezve, használjak még egy MSSQL adatbázist is (MySql mellett egyszerre) PHP segítségével. Egyáltalán, milyen a PHP MSSQL támogatottsága?
Sebesség nem igazán fontos, SELECT-en kívűl más utasítást nem is használnék az MSSQL-es adatbázisnál. Gyakorlatilag azon van egy címnyilvántartó tábla, azt szeretném használni.
 

Total Commanderben való weboldal feltöltési hiba

Anonymous · 2006. Május. 10. (Sze), 18.04
Hali!

Olyan problémám lenne,hogy elkészítettem weboldalam,a total comm-ban fnp által fel is raknám,de nem engedi, nem pakolja át,miért? a kapcsolat tök jól bejön,de nem tölti oda át.Tiszta ideg vok már. mikor át akarom rakni, vagy 59 vagy 100%-nál megakad,vagy el se indul. Utána ha mégse-re katt,újra kapcsoodik és akkor már ártakja de pl. egy 14,3 kb-ost 5kb-ként és ha megnézem az oldalból egy sor van rajta. Mi van?
 

Ikongyüjtemény

Anonymous · 2006. Május. 10. (Sze), 15.51
Nem rég volt itt WL-en egy blogmark amit sehol se találok. Az oldalon volt kb 10 féle oldal ami tele van ingyenes ikonokkal. Keresővel próbálkoztam de csak egy-egy oldalt találtam meg amin 14pixeles ikonok vannak, nekem pedig 60x60asra, vagy ilyen nagyobb méretben lenne szükségem. Nem tudnátok mondani egy oldalt, vagy esetleg ha vkinek megvan az a blogmark..
 

Belepteto rendszerrol gyakorlatias cikkek?

Johnny · 2006. Május. 10. (Sze), 09.39
Sziasztok!

Epp egy oldalon dolgozom, aminek bizonyos funkciot csak bejelentkezett user-ek erhetnek el. A biztonsagos belepteteshez, valamint a session kezeléshez keresek cikkeket, linkeket. Tudom, hogy itt is volt egy sorozat, ami munkamenetkezelessel foglalkozott. Valami hasonlora volna szuksegem, amin gyakorlati peldaval szolgal arra, hogyan is epul fel egy ilyen beleptetes es munkamenetkezeles.

Koszi!