ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 9, 2006 - Fórum téma

Másképp néz ki a DIVes oldalam FXben

Anonymous · 2006. Május. 9. (K), 21.56
A problémám az hogy a dives oldalam másképp néz ki fxben mint ie-ben. FXben teljesen el van csúszva. CSS kód tele van errorral, ezzel lehet a baj?
 

Google-ban adatok rendezése

fERI · 2006. Május. 9. (K), 21.02
Sziasztok!

A következő problémám van: a weboldalamnak az adatait szeretném rendbe tenni a Google-ban. Ilyen pl. a cache-lt oldalak, folyamatos indexelés, stb.

Az oldal valid HTML 4.01 teljes mértékben, illetve a keresőoptimalizálási feladatokat is úgy gondolom, hogy nagy mértékben elvégeztem.

Szóval van valakinek ötlete, hogy hogy lehetne az oldal adatait rendbe tenni a Google-n belül? Kicsit idegesít ez a dolog.

Előre is köszönöm a segítséget.

További kellemes, szép napot kívánok mindenkinek.

Üdv. fERI
 

Ellentmondásos hibaüzenet (MySQL)

Anonymous · 2006. Május. 9. (K), 19.52
PHP kód:

<?php

$this -> query("UPDATE "._TBN_KONST." SET talalat = talalat + 1, utoljara = '".time()."' WHERE url = '".$this -> referer."'");

?>
Hibaüzenet:
Saját DB osztályom hibakezelőjétől:
Failed executing database query: UPDATE tablanev SET talalat = talalat + 1, utolso = '1147195071' WHERE url = 'http://localhost/cms/index.php'

mysql_error();
MySQL Error: Table 'cms.tablanev' doesn't exist

Küzdök vele néhány órája, de el nem tudom képzelni, hogy mi lehet a gond ezzel. Gondolom ennyi kód kevés ahhoz, hogy bárki bármire gyanakodni tudjon, szóval nem is tudom, mit várok igazán, csak utolsó kétségbeesett segélykiáltás ez már :)
A "_TBN_KONST" nevű konstans természetesen be van állítva, és megfelelő is az értéke, ez látszik a lekérés kiechozásánál is. A MySQL errorban mégis ott figyel egy "cms." előtag, ami fogalmam nincs, hogy honnan jön. Egy text editor "find in files" keresőjével rákerestem a kérdéses prefixre minden *.php fileban, minden alkönyvtárban, és egyetlen egy találatot sem kaptam. Kizárt, hogy kézzel oda lenne írva valahova, ennek ellenére a konstans helyére manuálisan beírtam a tábla nevét, és nem változott semmi... Ezer helyen ebben a formában használom a DB osztályt, de ez a jelenség kizárólag itt fordul elő. Mégis megpróbáltam a DB osztály elhagyásával (tehát rendesen mysql_query-t használva), de ez szintén nem vezetett eredményre. Már töröltem és újra létrehoztam a kérdéses táblát, gondolván hátha sérült, természetesen ez sem oldotta meg a dolgot. Végül már még a time() és a $this -> referer-t is statikus sztringgel helyettesítettem, hogy semmi "dinamikus" elem ne legyen benne, de csak nem jó... Nem értem. Ha máshol sem menne, akkor nem lennék kiakadva, de így, hogy csak egy bizonyos táblába nem hajlandó dolgozni...?
 

szabványos kommentezés

daniel · 2006. Május. 9. (K), 16.57
Sziasztok!

Felvetődött egy munka kapcsán, hogy elég szigorúan -kicsit bővebben- kellene kommentezni a forrást, lehetőleg szabványszerűen.

A kérdésem az, hogy mit érdemes használni, már ha van egyáltalán valamilyen előírás, szabvány ezt illetően.

Bevallom, jómagam (szerintem sokakhoz hasonlóan), nem kommentezek nagyon bőbeszédűen, inkább csak a "rázós" programrészekben.

Előre is köszi az ötletekért!
 

mysql_select_db rossz adatbázis esetén is le tudok kérdezni egy adott táblából

Anonymous · 2006. Május. 9. (K), 13.43
Sziasztok!

Van egy ilyenem:

function connect_to_db() {
	$database_connect = mysql_pconnect(db('dbhost'),db('dbuser'),db('dbpass'));
	$database_select = mysql_select_db(db('dbname'));
	
	echo $database_select;

	if(!$database_connect || !$database_select || $database_select != 1)
	{
		$errors = db('dberror');
		cms_error($errors);
	}

}

connect_to_db();
Érdekes módon (lehet, hogy csak számomra az...), akármilyen adatbázisnevet adok meg az alábbi kóddal ki tudom olvasni a vars tábla adatait...

function cms_vars($variable) {

	$sql = "select * from vars";
	$query = mysql_query($sql);
	list($title, $desc, $keys) = mysql_fetch_row($query);

	$cms_vars['title'] = $title; 
	$cms_vars['desc'] = $desc; 
	$cms_vars['keys'] = $keys; 

return $cms_vars[$variable];

}
Ez hogyan lehetséges? Nyilván én rontok el valamit, csak azt nem tudom, hogy mit... Ha ez segít, akkor root-ként megy a csatlakozás az adatbázis szerverhez. Ez okozhatja a gondot?
 

Drupal útvonal álnevek

paal · 2006. Május. 9. (K), 11.01
Sziasztok!

Drupal útvonal álnevekkel kapcsolatban lenne pár kárdásem (hasonlókat szeretnék, mint itt, a Weblaboron, annyira jól el van találva ;):

- az útvonal álnevek közt nem találom a a "forum"-ot. Ezt szeretném "forumokra" megváltoztatni
- pl. a fórumokon belül az "új téma indítása" (node/add/forum/0) elérést szeretném megváltoztatni egy szabállyal "forumok/bekuldes"-re, regulárisan vagyis pl.:

node/add/forum/0 -> forumok/bekuldes/0
node/add/forum/10 -> forumok/bekuldes/10
stb.

Ezt hogy kell megadni?
Hasonlót szeretnék a "user" -> "tagok" kapcsán is.

Köszi, Pali

Ps.: a Drupal kézikönyvet olvsava, mintha a .htaccess-t kellene ehhez módosítani? Ha ige, hogyan? Nem vagyok otthon a reguláris kifejezésekben.
 

pgsql tsearch2

Anonymous · 2006. Május. 9. (K), 10.53
Sziasztok!

A Pgsql-es tsearch2-vel kapcsolatban van egy kérdés, hogy tud-e a tsearch2 nem csak
egész szavakra keresni, hanem szórészletekre, mint a pgsql-ben a % a like-nál?

Olvastam ugyan erről:
"Again, this is critically important because the search operator @@ only finds exact
matches between the words in a query and the words in a vector; if the document vector
lists the lexeme fork but the query looks for the plural form forks, the query would not
match that document. "

de a kérdés hogy van-e valami egyéb mód, vagy másik operátora esetleg amivel lehet
szórészletekre is keresni.

Köszi


Roti
 

Urlap feldolgozaskor elvesznek az adatok

millye · 2006. Május. 9. (K), 06.36
Udv Weblaborosok!

Megoldast keresek a kovetkezo problemara:
Beolvasni adatokat, azokat megjeleniteni (preview), majd elkuldeni e-mail-ben.

En a kovetkezo megoldasra gondoltam:

Van egy urlapom amibol beolvasom az adatokat

urlap.php:
<form action="elkuldi.php" method="post">
<input type="text" name="nev">
<input type="text" name="eletkor">
<input type="submit" name="button" value="Elonezet">
</form>
Van egy masik file, ami a bevitt adatokat megjeleniti (es felajanlja a lehetoseget a modositasra), majd a mail() fuggveny segitsegevel elkuldi a kivant cimre.

elkuldi.php:
<html>
<head><title>Ez a lap cime</title></head>
<body>Ez lesz a lap torzse<br>
<?php
$nev=$_POST["nev"];
$eletkor=$_POST["eletkor"];
$szoveg = "A bevitt adatok a kovetkezoek: <br>";
$szoveg = $szoveg . "Név:&nbsp;&nbsp; ".$nev."<br>";
$szoveg = $szoveg . "Életkor:&nbsp;&nbsp; ".$eletkor;
print($szoveg);
if (isset($gomb)) {
if (mail("valaki##kukac##valami.com", "Targy", $szoveg, "MIME-Version: 1.0\r\n"."Content-type: text/html; charset=iso-8859-2\r\n")) {
print("Sikeres kuldes!");
exit;
}
else {
print("Sikertelen kuldes!");
}
}
?>
<form method="post">
<input type="submit" name="gomb" value="Elküld">
<input type="button" value="Vissza" onClick="history.go(-1); return true;">
</form>
</body>
</html>

NA MOST JON AMIT NEM TUDOK:

Amikor az urlap tartalmat elkuldom a feldolgozo file-nak (az elkuld.php-nak) minden ok.
Amikor viszont raklikkelek az "Elkuld" gombra, azaz amikor lefut a mail() annyi Notice szintu hibauzenet jelentkezik ahany valtozo van. A fenti esetben konkretan ketto darab:
Notice: Undefined index: nev in C:\phpweb\elkuldi.php on line 5
Notice: Undefined index: eletkor in C:\phpweb\elkuldi.php on line 6

Ennek ellenere elmegy a level, de valtozok nelkul.

Hogyan lehet megmenteni a valtozokat, hogy azok is postazodjanak?
Ugyanakkor az is fontos, hogy elkuldes elott meg egyszer meg lehessen jeleniteni az adatokat.

Hibakezelés; Notice típusú "hibákkal" mennyire érdemes foglalkozni?

Anonymous · 2006. Május. 9. (K), 02.02
GET, SESSION és COOKIE változókra dobálja a Notice típusú figyelmeztetőket, meg persze egyéb esetekben is (be nem állított konstans például, de most nem ez a lényeg). Ezekkel mit lehet kezdeni? Bizonyos esetekben nem definiálhatom előre ezeket a változókat, például ha pont egy SESSION változó értékének beállítottságát akarom csekkolni, akkor ugye nem túl szerencsés, ha előre adok értéket neki csak a notice miatt...

<?php

error_reporting(E_ALL);

if ($_GET["get_var"]) {

	echo $_GET["get_var"];

}

?>
Notice: Undefined index: get_var in ...\www\teszt\index.php on line 5

Ezeknek a figyelmeztetéseknek tényleg nincs értelme, sőt, egyenesen hiba ezeket hibának venni (főleg $_GET esetén), vagy csak én látom így ezt a dolgot? Ilyenek miatt vétek egy normális hibakezelő/loggolo függvényt írni, mert egy nap után megtelik egy kisebb tárhely csak a log fileal... Ha meg a notice típust kihagyom a logból, akkor kimaradnak a többi, esetleg értékes információkat hordozó megjegyzések.
Hogyan oldjátok ezt meg?