ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 29, 2006 - Fórum téma

Apache2.2 + PHP 5.2 + module

Anonymous · 2006. Júl. 29. (Szo), 19.48
Az Apache megy a php-vel, csak az ext\ könyvtarban található modulokat nem tölti be rendesen.
XP-n van, Apachot installal raktam fel, NEM fordítással --with-mysqli=[DIR] féle kapcsolokkal, PHP-t meg install.txt-t követve manualisan.
eloszor php_dba.dll akartam felrakni, hogy menjenek a dbm fuggvenyek, aztan MySql-lel próbálkoztam, ott a php_mysqli.dll szarakodik, a Mysql megy külön. Környezeti valtozokat is csinaltam, Path c:\php, PHPRC c:\php

php.inimben:
--------------
extension_dir = "c:\PHP\ext\"
extension=php_dba.dll
;extension=php_mysql.dll
extension=php_mysqli.dll

httpd.confban:
--------------
#Module
LoadModule php5_module "c:/php/php5apache2_2.dll"
AddType application/x-httpd-php .php .phps .php3
PHPIniDir "c:/php"

testprogiban:
--------------
/* if ($dba = dba_open("c:/Program Files/Apache Software Foundation/Apache2.2/htdocs/adatok/termekek.db", "n"))
print "termekek adatbazis letrehozva, megnyitva<br>\n";

if (dba_close($dba))
print "termekek adatbazis lezarva<br>\n";
*/

print "vmi";
if ($kapcsolat = mysqli_connect( "localhost", "root", "root" )){
print "sikerult!!!";
}else{
print "nem sikerult!!!";
}

sorok figyelnek, vmi-t kiirja, egyébként:
Fatal error: Call to undefined function mysqli_connect() in C:\Program Files\Apache Software Foundation\Apache2.2\htdocs\9.php on line 29
kikommentezve dba se megy, ugyanaz a hiba.

Ha cmd-ben php -m et nyomok akkor a modulok betöltődnek vagy mi, látom a listában a dba-t mysqli-t, bár nem nagyon értek hozzá, lehet nincs köze egymáshoz. Mi lehet a baja? Nem szeretném újrarakni meg compileolni az apachot.
Előre is köszi.
seweren
 

Copyright szöveg: érdemes?

Anonymous · 2006. Júl. 29. (Szo), 18.51
Üdv,

Arról szeretném megkérdezni az ifjúságot, hogy érdemes-e copyright szöveget elhelyezni a kliens weboldalán? Azt értem ez alatt, hogy lehetséges-e, hogy a potenciális megrendelő ez alapján tájékozódik? Lehetségesnek lehetséges, de mekkora a valószínűsége?

Én úgy érzem, hogy ilyen esetekben inkább a kapcsolatok számítanak. Pl. a cég elmondja a másik cégnek, stb.

A nagyobb internetes oldalaknál vagy egyáltalán nem utal semmi az oldal kivetelezőjére vagy egy sornyi megjegyzés vall rá a forráskódban.

Köszönöm a véleményeket