ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 7, 2006 - Fórum téma

Appserv telepítés után "Unable to service"

Anonymous · 2006. Júl. 7. (P), 23.34
Sziasztok !

Segítségeteket kérnép Appservet telepítem az Appache részel van gondom telepítés után Unable to service ÉS nemindul el... Ez valyon mitől lehet ? Köszönöm a segítséget kezdő vagyok még a témában!
 

Fórumom weblapja és mysql táblája is latin-2, mégsem jó

Anonymous · 2006. Júl. 7. (P), 23.22
Egy fórum írásába kezdtem, néhol elöjött az a probléma hogy a űő karakterek helyett kérdőjeleket látok. Az oldalon a charset=iso-8859-2, mysqlben a dbnek a kodolása latin2_general_ci, a tábláké, és a soroké is. Megfelelő párosítás a iso-8859-2 és a latin2_general_ci? Úgy hallottam ha minden azonos típusú nem lehet probléma, nálam mégis.. Javasolták hogy próbálkozzak utf8al, már elején elbukott az ötlet, amikor includeolt szövegek ékezetei helyett négyzeteket láttam.

Várom a válaszokat, köszönöm!
 

Cookie torlese bizonyos ido utan

Anonymous · 2006. Júl. 7. (P), 23.20
Sziasztok!
Van egy cookie amely bekerul a browszerbe, "Username" a neve es az "erteke" a felhasznalo neve.

A celja : Ha a felhasznalo ujra belep a lapra, mar nem kell kitoltse a login formot. A cookiet a kov. parancsal hozom letre:

setcookie('username', $_POST['username'], time()+1000000);

Most, hogy a felhasznalo beloginolt a lapra es kap egy welcome uzenetet, azt szeretnem, hogy ha eltelik 15 perc es a felhasznalo mar nem klikelt semmire a lapon, akkor jarjon le a cookie es a user loginoljon be ujra.

Nagyon nagy szuksegem lenne a segitsegetre, akarmilyen tanacs vagy kod jol jonne !

Koszonom !
 

Távoli weblap tartalmának lementése fopen()-nel?

Anonymous · 2006. Júl. 7. (P), 21.46
fiúk, a kérdésem az volna, hogy:

- adott egy http://valami.hu honlap és ennek a tartalmát szeretném .txt-ben menteni.
arra gondoltam, hogy:
1. fopen()-el megnyito
2. fgets-el kiolvasom soronknt
3. fputs-el beírom a .txt fájlba.

de nem megy a dolog.

Kód:
<?php
$lap=fopen("http://www.valami.hu","r");
         while (!feof($lap)) {
            $olvas=fgets($lap, 1024);
            print $olvas;
            fputs($olvas,"test.txt");
            }
      fclose($lap);
Ötletetek?
Vagy más módszer?
 

ASP vagy PHP - melyik mire jó?

Anonymous · 2006. Júl. 7. (P), 20.37
Mire jó az ASP? Miben jobb, mint a PHP (ha egyáltalán)? A Weblaboron miért nincs külön rovata, mint a PHP-s témáknak (gondolom, nem ok nélkül)? Hol használják? Van jövője? Segít az álláskeresésben? Érdemes PHP után megtanulni, vagy csak az időmet pocsékolom vele?
 

IP cím alapján adatszolgáltatás Németországban

Ronik · 2006. Júl. 7. (P), 18.26
Sziasztok!
Van egy kérdésem,remélem tud nekem valaki válaszolni.Van egy barátnöm,aki az újonnan megnyílt üzletét egy fórumon hirdette meg,aztán valaki küldött egy nem éppen hízelgö hozzászólást.Gondolom,az IP cím alapján,(amit ugye a szolgáltató valószínüleg megtart,) meg lehet találni ezt az illetöt.Na most arra lennék kíváncsi,szerintetek az IP címet kiadja-e a szolgáltató magánszemélynek is,vagy ügyvédnek,vagy csak a rendörségnek?Ja,és mindez németországban.Ismertek esetleg ilyen esetet?Hogy mit érdemel az a bünös...
Válaszaitokat elöre is köszönöm!
 

Login lap problémák

Anonymous · 2006. Júl. 7. (P), 13.15
Adott a kovetkező kód (egy login lap):

$login = mysql_query("SELECT * FROM register WHERE username='".$_POST['username']."' AND password='".crypt($_POST['password'],'pwd')."'");
$result = mysql_num_rows($login);

if (isset ($_POST['submit'])) {
  if ($result == 1) {
  print "A belepes megtortent";
  } else {
  print "Nem tudok belepni";
  }
}
?>

<form action="login.php" method="post">
Username:<br /><input type="text" name="username" size="30" maxlength="25" /><br />
Password:<br /><input type="password" name="password" size="30" maxlength=15" /><br />
<p><input type="submit" name="submit" value="Login" /></p>

</form>
</body>
</html>
Beirok például egy usernevet és egy jelszot amely létezik az adatbázisban akkor kiirja : "A belépés megtörtént".

Azt akarom, hogy miután kiirta a szöveget (a belépés megtörtént) a login mezök tünjenek el. Ha pedig hibásak az adatok (a usernev vagy password nem létezik) akkor ne tünjenek el a mezők.

Ezt meg tudnám oldani ha beirok egy exit() fugvényt a köv. sor után : print "A belépés megtörtént"; de ez nem megfelelő, mert megálitja a szkript müködését.

Kérek egy kis segitséget. Köszönöm!
 

Átlátszó hátterű GIF mivel hozható létre?

Anonymous · 2006. Júl. 7. (P), 09.27
Sziasztok!

Már régebben is láttam olyan képeket, amelyeknek nem volt hátterük, és nem tudtam milyen programmal, vagy képformátummal csinálják. Aztán amikor flash fórumokban kezdtem böngészni, találtam egy olyan feladatot, amikor átlátszó hátterű gif-et kellett alkalmazni.
Ha tudja valaki, hogy kell ilyet készíteni, vagy milyen formátum, vagy tudja milyen programot kell hozzá használni az legyenszíves, és írja meg.

Nem tudom mennyire voltam egyértelmű, de azért előre is köszönöm!
 

combobox, minden böngészőben működő

Anonymous · 2006. Júl. 7. (P), 08.12
Hali!

Tud valaki olyan comboboxról ami minden böngészőben jól működik? (combobox alatt olyan select -et értek, aminek lehet új értéket is adni)

Kösz,

M