ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 10, 2006 - Fórum téma

Apache, MySQL, PHP együttest keresek

Anonymous · 2006. Júl. 10. (H), 23.52
Sziasztok,
Milyen olyan előre elkészített programot ajánlotok ami tartalmazza az Apacheot, MySQL-t, PHPt? XAMPP-t ismerem de nemtudom mennyire jó az, van e nála jobb, frissebb.. Problémám volt vele fejlesztés közben. Winre kellene

KÖSZÖNÖM
 

MySQL hiba ('Unknown column in where clause')

Anonymous · 2006. Júl. 10. (H), 21.55
Hali!

Van egy problémám nevezetesen a következő:

function tabla_sorkeres($tabla, $mi, $mennyi)
{
$f_result = mysql_query("SELECT * FROM $tabla WHERE $mi = $mennyi") or die(mysql_error());
return mysql_fetch_array($f_result);
}

[...]

$login_user = $_POST[login_user];
$login_pass = $_POST[login_pass];
if(isset($login_user) && isset($login_pass) && $login_user != "" && $login_pass != ""){
   $login_data = tabla_sorkeres(users, username, $login_user);
   if($login_pass == $login_data[password]){

[...]


Ugye ellenőrizni akarnám, hogy a begépelt felhasználó + jelszó helyes-e.
És ekkor kapom azt a hibaüzenetet, hogy: Unknown column 'user' in 'where clause'. A function máshol prímán működik, azzal nincs baj. Ha valaki tudja mi a probléma, lécci írja már le:(
 

Kifejezés tartalmaz-e adott karaktert

cermon · 2006. Júl. 10. (H), 21.02
A köv problémára keresem a megoldást:

megszeretném vizsgálni hogy a megadott emailcím tartalmaz e "@", "." ha igen akkor továbbengedem

van erre valami függvény?

Köszi
 

18. Layer helyett...

Anonymous · 2006. Júl. 10. (H), 18.03
Sziasztok!

1 hónapja foglalkozok Flash-sel, és készítettem egy oldalt, ahol 3 különbözö elem található. (XML alapú hírpanel, zenelejátszó, egy kép előtoltő) A negyedik egy menü lenne, de nem sikerült megcsinálnom, csak külön fájl-ba.

Azt szeretném megtudni, hogy lehet betölteni egy külön mozit, úgy, hogy az ne új ablakban jelenjen meg.

(én készítettem egy feliratot,"menü megnyitása" címmel, simbol-lá alakítottam és beírtam ezt a kódot actions-be, hogy betöltse a mozit:

on (release) {
loadMovieNum("menu.swf", 0);
}

de ez a kód külön ablakban nyitja meg.

Ha valaki tudja hogy lehet ezt megoldani, az légyszíves írja meg.
Előre is köszönöm!

Bocsánat, ha nem voltam egyértelmű, vagy nem használtam helyesen a kifejezéseket.
 

2 külső css fájlt

Anonymous · 2006. Júl. 10. (H), 13.43
Sziasztok!

A kérdésem, hogyan lehet egy html oldalhoz 2 db külső css stílus lapot kapcsolni?


Köszi
 

Uj jelszo generalasa

Anonymous · 2006. Júl. 10. (H), 12.04
Van egy lap amely user belepesre szolgal (login.php). Szuksegem van egy "Elfelejtett jelszo" opciora amelynek a lapja "forgetpwd.php" es a kovetkezo kodbol all : (a HTML formot mar nem raktam bele)

$find = mysql_query("SELECT * FROM register WHERE username='".$_POST['username']."' AND email='".$_POST['email']."'");

$result = mysql_num_rows($find);
if (isset($_POST['submit'])) {
  if ($result == 1) {
  mysql_query("UPDATE register SET password='".crypt(rand(),pwd)."' WHERE username='".$_POST['username']."'");
  }
}
Ezt valahogy a fenti kodal oldom meg. Ha a felhasznalo beirja a usernevet es az e-mail cimet es egyezik az adatbazisban levovel, akkor el kene kuldjek e-mailre neki egy uj random generalt jelszot.

Sajnos a crypt lekodolja a jelszot. El szeretnem kuldeni mail-be a felhasznalonak az uj jelszot de nem kodolva cryptel. Csak az adatbazisban legyen kodolva.

Tudotok segiteni ?

Koszonom!
 

postgresql function

atxatx · 2006. Júl. 10. (H), 11.30
Postgresql 7.3 ban lenne szükségem egy urldecode funkcióra.
Ehhez első körben egy hex2dec funkciót akartam csinálni:

CREATE FUNCTION hex2dec (VARCHAR) RETURNS INTEGER AS
' SELECT x\'$1\'::INTEGER'
LANGUAGE sql WITH (iscachable)


Ebben mi lehet a hiba?

Kösz,

Miki
 

Windows alatt nem találja a fájlt

bsanyi · 2006. Júl. 10. (H), 11.01
Üdv Mindenkinek,

olyan érdekes dologgal találkoztam, hogy van egy weboldal és a helyi gépen (windows) tesztelve egy 'no such file or directory' hibaüzenetet kapok, míg a szerveren (linux) ez a hibaüzenet nem jön, elképzelhető, hogy a nincs beállítva linux-os gép alatt a hibakezelő változó - ezt nem tudom pontosan.

A szituáció a következő:

van egy fájl:
- index.php a legkülső könyvtárban található
- index.php, amelyben van egy hivatkozás: inlcude('ADMIN/hasznos.php') -ra
- a hasznos.php-ban van egy hivatkozás include('INC/c_session.php') - ra
- az 'INC' könyvtár az 'ADMIN' könyvtáron belül található
- az 'ADMIN' könyvtáron belül is van sok hivatkozás a 'hasznos.php'-ra

Ilyen esetben, hogyan kell megadni,h. mind az 'ADMIN' könyvtárból, mind pedig a főkönyvtárból hívott 'hasznos.php'-ban található 'INC/c_session.php' hivatkozás hibaüzenet nélkül működjön?

köszönettel
bsanyi
 

2 nyomógomb egy form-on

Anonymous · 2006. Júl. 10. (H), 08.17
Sziasztok!

Hogyan lehetne azt megoldani, hogy 2 nyomógomb is működjön gey formon.
Pl. A submit gomb meghívja a form action fájl, még a reset gomb-al hogy tudok meghívni ezen hasonlóan valamit?

Köszi
 

6-8 jegyű kód generálása előre megadott karakterekből

Anonymous · 2006. Júl. 10. (H), 00.36
Hello,

Olyan függvényre lenne szükségem amivel előre megadott karakterek felhasználásával generálna egy 6-8 jegyű kódót. (és egy változóba tudnám menteni.

Köszi