ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 13, 2006 - Fórum téma

adatok átadása gyrekformból szülő formnak

attila0001 · 2006. Júl. 13. (Cs), 16.00
Hello!
Van egy ablakom amiből a JavaScript segítségével nyitok egy új ablakot ahol vannak különböző adatok pl. 5 db input mező és miután kitöltöttem ezeket a mezőket szeretném átadni az adatokat a szülő formnak tudna valaki segíteni hogyan lehetne ezt megoldani?
Előre is köszönöm
 

RSS megjelenítése PHP-vel

Anonymous · 2006. Júl. 13. (Cs), 12.45
Sziasztok!

Egy RSS forrást szeretnék megjeleníteni egy PHP oldalon.
Kell ehhez valami feldogozó, vagy esetleg a PHP alapból tudja? Van rá esetlekg valami fgv?
 

Ajax és a charset

suhajdab · 2006. Júl. 13. (Cs), 12.25
 

Apache 2 szerver Proxy mögül... hogyan?

pErMiKe · 2006. Júl. 13. (Cs), 11.59
Szewasztok!

A problémám az lenne, hogy sikeresen megküzdöttem az apache és a php beállitásaival, viszont "nem tud kimenni a php a netre".
Ezt úgy értem, hogy se fopen-el se fsockopen-el nem tudok megnyitni távoli fájlt, és ez valószínű azért van mert proxy-n keresztül megy a net idebent.

Van erre valahol beállítás (apache, vagy php.ini, bármi) ahol meg tudom neki adni hogy proxy-n keresztül menjen?

előre is köszi!

Üdv, SamY
 

váratlan kiléptetés

Fedor · 2006. Júl. 13. (Cs), 11.41
Sziasztok!

A következő problémával szembesültem: a beléptető rendszeremben ha a user a megfelelő névvel és jelszóval lép be, akkor generálok egy számsort, amit egyrészt a letárolok a user adatbázis rekordjába, másrészt eltárolok egy cookie-ban imígyen:

<?php
setcookie( "session_id" , $_GET[num] , 0 );
?>
A védett oldalak mindegyike azzal kezdődik, hogy ellenőrzi, létezik -e olyan felhasználó, akinél ez a számsor szerepel. Időkorlát nincs. Kilépés:

<?php
setcookie("session_id","",time()-60,"","",0);
?>
Vagy pedig a böngésző bezárása. Ez a tesztszerveremen csodásan működik, sőt, az élesen is, egy kis bibivel. Több user visszajelezte, hogy teljesen véletszerű módon a rendszer kilépteti őket. Hibaüzenet nincs, egy konkrét link vagy parancs, amihez köthető lenne, nincs. Számomra egyelőre rejtély, annak viszont kínos.

Tapasztalt már valaki hasonlót, vagy van tippetek, hogy mi lehet ez, és hogy lehetne megszünteni?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv,
Fedor
 

Tervezési mintákkal teletűzdelt PHP gyorsítása

zottty · 2006. Júl. 13. (Cs), 07.53
Sziasztok!

Egy barátommal régóta fejlszetek egy keretrendszert, ami elég összetett és szét van tervmintázva ( Absztrakt gyárak, összetételek, egykék, ősosztályok MVC-hez ). Ennek az az ára, hogy egy oldal legenerálásához ~20 osztályt kell példányosítani, persze jó sok öröklődéssel.

Az oldal befordítása ~5 másodpercet vesz igénybe egy egész komoly szerveren. Érdekes, de a futási idő 0.5 mp alatt marad. Mögé tettem egy eacceleratort, ez levitte a forditási időt 2 sec-re.

A kérdésem az lenne, hogy mi lehet az oka, hogy ennyire lassú a fordítás és hogyan lehetne ezt gyorsítani.

Annyi még fontos lehet, hogy minden egyes include az __autoload függvényen keresztül valósul meg.

Segítsetek kérlek!

zottty
 

Hivatkozás egy szinttel feljebb lévő fájlra

hirlapom · 2006. Júl. 13. (Cs), 01.40
Egy amatőr kérdés:
Ha a php-m egy "bla" könyvtárban van
És a gyökérben van egy "blabla" könyvtáram amiben lévő fájlt akarom módosítani, akkor hogyan kell rá hivatkozni? (../blabla/akrmi.xml) ???
 

exec() fv. futtatási gondok

breakline · 2006. Júl. 13. (Cs), 00.38
Sziasztok

Szeretnék php-ből egy python szkriptet lefuttatni (MS XP alatt) (csak az érdekesség kedvéért), de nem kapok vissza semmi értéket (csak a kimenetre írtam egyelőre).
A php-file:

<?php
$command = "c:/Main/Programs/Python/python enyem.py";
$array=array();
exec ($command,$array);
print_r($array);
?>
A Python file:
a=10
print a

Meg is jelenik egy dos ablak (ami gondolom azt jelenti h a szkript lefut), de a php nem kap vissza adatot. Simán lefuttatva a parancsot működik.

Van esetleg valami ötletetek?

üdv
BL