ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2006 - Fórum téma

július 27

animált gif nem működik online

Blackfriar · 2006. Júl. 27. (Cs), 21.50
Sziasztok!

A problémám az, hogy egy animált gif, egy adott oldalon offline IE és FF alatt is hibátlanul működik. Online módban egyik böngészővel sem működik. Mi lehet az oka.

A segítségeteket előre is köszönöm.
 

Postgres index kezelés

gozso · 2006. Júl. 27. (Cs), 12.51
Postgresben van az adatbázisom.
Tárolt eljárásokkal matatok benne.
Az index kezelésével van egy kis problémám.
Vannak olyan tábláim, amelyeknek az egyedi kulcsa több mezőből áll össze ev,honap,ugyfelkod ....
Ezeket a mezőket egyedileg is indexeltem, és az egyedi kulcsra is készítettem egy indexet.
Adatokkal töltöm fel a táblát (tárolt eljárással), amikor a tábla üres, akkor gyors a felvitel (és az explain-nel ellenőrízve még a több mezős indexet használja), de később lelassul, és pont amikor az indexet jól tudná használni, elkezdi pl az "ev" indexét használni, és utána filterrel keresi a többi adatot (explain szerint).
Mit tudok tenni. Hogy tudom rávenni, hogy a létrehozott indexet használja?
 

Változók átvétele XSL-ben

e107lac · 2006. Júl. 27. (Cs), 12.49
Az lenne a kérdésem, hogy xsl-ben miképpen tudom felhasználni egy templateben használt változót egy másik templatehez.
 

Böngészőverziók blogmarkolása - mikor érdemes?

zsepi · 2006. Júl. 27. (Cs), 12.34
A Firefox 1.5.0.5-ös verzió megjelenéséről szóló mai blogmark vetette fel bennem a kérdést, hogy mikor és milyen böngészőverziókat érdemes blogmarkként megjelentetni.

Elismerem, mikor a hírolvasómban feltűnt a hír, bennem is felvetődött a gondolat, hogy beküldöm, de a változások listájának olvasása után úgy döntöttem, nem érdemes, mert ez csak egy "Security and Stability Update".

Szvsz akkor érdemes egy webfejlesztéssel foglalkozó portálra egy új verziót kvázi hírként kitenni, ha valami új feature került bele (azaz leginkább a nagy verziószám változásoknál, ld. Opera 8 -> 9, FFox 1.5 -> 2 beta, IE6 -> IE7 beta, stb.). A legtöbb mai böngésző automatikusan úgyis szól, hogy frissítsen a felhasználó, azaz aki használja, az úgyis értesülni fog erről. Aki meg nem használja az adott böngészőt, az nem egy ilyen hír hatására fog váltani.
 

ob_start(): akkor se megy, ha használom akkor se ha nem

niel · 2006. Júl. 27. (Cs), 10.52
Sziasztok,

erdekes problemam lenne, nem nagyon tudom mit kezdjek vele.

Nah most oldalam index.php-je igy kezdödik:
ob_start();

Nah ha ez igy benne van az egesz oldal nem jön be, es firefox hibat ir ki, hogy az oldal nem megfelelöen van atiranyitva, etc.. Ha pedig kicommentezem, akkor pedig minden müveletnel kapom a "Cannot modify header.." hibauzenetet, ami azt irja, hogy az index.php:8-dik soraba kerul kimenetre valami.

Ha valakinek lenne valami otlete nagyon megkoszonnem, mert mar sokszor nezegettem a kodot, de egyszeruen nem jovok ra a megoldasra.

Elore is koszi

DaNi
 

ajax és a tömbösített checkbox-ok

toxin · 2006. Júl. 27. (Cs), 10.49
tömören arra lennék kiváncsi, ki-hogy küld fel egy akármi[] checkbox kollekciót ajax-al, ellenőrzésre php-ba (form sablonozó motoromba tartok épp itt) mutatom én hogy csináltam (kikapva minden nem ide vonatkozó kódot)

szóval elösször a lényeg a js

Event.observe(window, 'load', windowInit, false);

function windowInit(){
    var testForm = Form.getElements('testForm_2');
    testForm.each(
        function (elem,index){
            new Form.Element.EventObserver(elem,checkField) ;
            if (!elem.id) elem.id = 'testForm_2__'+index;
        }
    )
}

function checkField(elem){
    name = elem.name;
    var checkBoxes = $A(document.forms.testForm_2).findAll(
        function(checkBox){ 
            return (checkBox.name == name && checkBox.checked);
        }
    )
    
     checkBoxesQueryString = checkBoxes.collect(
        function(checkBox){
            var checkBoxObject = function(name,values){this[name] = values;}
            var checkBoxes = new checkBoxObject(checkBox.name,checkBox.value);
            return $H(checkBoxes).toQueryString();
        }
    ).join("&");
       
    console.log(checkBoxesQueryString);    

}



a maredék itt megtekinthető,
http://toxin.hu/checkbox/test.html
itt meg letölthető
http://toxin.hu/checkbox/cForm.zip


kb. 2órát xoptam vele csak azért izgat :) igazából egy prototype nélküli verziót szeretnék én látni, ha van vkinek olyanja, thx

ui: FireBug-ba loggol azzal nézzétek
 

július 26

A Tangó "Title here!"-t ír az oldalam rövid frappáns címe helyére!

s_volenszki · 2006. Júl. 26. (Sze), 20.56
Sziasztok!

Ti már láttatok olyat, hogy a Google a Yahoo a Vizsla stb. tökéletesen jól hozza a találatoknál az oldalaim címét, de a Tangó mindegyikhez azt írja Title here!

A Tangónak kell valami spéci tag, vagy mi lehet a baj?

s_volenszki
 

mysql-ből nyert java menü

decker · 2006. Júl. 26. (Sze), 19.41
Hello!
Fél napi googlézgatás után sem jutottam előbbre, ezért kérem a tanácsotokat. Java menüt szeretnék csinálni, de a menü egyes elemeit mysql-ből szeretném venni. Valaki segítsen, hogy merre induljak el, hol lehet ilyen megvalósításokat találni, mert elméletileg lehetséges, csak én vok olyan béna, hogy nem akadtam rá. A java menük tömbökből veszik az értékeket, hogy tudom ezeket a tömböket mysql adatokkal php-vel feltölteni (gondolom a javának nincsenek saját mysql függvényei)
Előre is köszönöm.
By
 

hasábokra bontott szöveg

Anonymous · 2006. Júl. 26. (Sze), 17.27
A feladat az lenne, hogy egy adott szöveg úgy jelenjen meg a böngészőben, hogy két, lehetőleg egyforma magasságú(de kötetlen magasságú) oszlopba legyen tördelve, akár egy újságban.
Gondolom a megvalósításhoz kell PHP is, és azon nem tudok, tehát főleg az a része érdekel.
A CSS/HTML-re ötleteim vannak csak: a felénél új paragrafust nyit, és annak a style="float:left(right); width: 40%" paramétert adnám át.

rhapsodhy
 

Table nélkül 3 dinamikus szélességű elem?

Anonymous · 2006. Júl. 26. (Sze), 10.46
Table nélkül szeretnék egymás mellett elhelyezni
  • egy label
  • egy select
  • és egy button
elemet.

A csoport meghatározott szélességű, de az egyes elemek szélessége változó (többnyelvűséget támogatni kell).

A cél az lenne, hogy a select vízszintesen kitöltse a label és a button közti területet.

Próbálkoztam, de a select szélességének megadása nem sikerült, mert túllóg.

Ezt szeretném elérni, csak table nélkül:

<table width="500"><tbody>
<tr>
  <td><label>Topic</label></td>
  <td width="100%">
    <select style="width:100%">
      <option>Whatever</option>
    </select>
  </td>
  <td><input type="button" value="Go!" /></td>
</tr>
</tbody></table>
Milyen megoldást javasoltok?