ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 23, 2006 - Fórum téma

PHP include használata framek helyett

divad333 · 2006. Jan. 23. (H), 22.15
Hello

Én úgy szeretném megcsinálni a honlapom középső részét, hogy linkekkel lehessen irányítani.
Szóval pl van egy kész index.php-ém és a közepére <? include("valami.php") ?> paranccsal kérem le az adatokat.
Csinálok egy olyan hivatkozást, hogy
<a href="index.php?mit=valami2">Valami2</a>
És ebből a hivatkozásból kéne lekérni a bejövő oldalon a $mit változó értékét, mégpedig úgy, hogy <? include("$mit.php") ?> Csak ügye így nem fogja átvenni a változó értékét, mivel tudtommal így kéne beírni: <?= $mit ?> , de ha ezt használom, akkor megszakad a php kód.

Ezt meg lehet valahogy oldani? Vagy így tök hülyeség?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Dávid
 

Apache .wmv fájl linkre 403-as hibát ad.

josef77 · 2006. Jan. 23. (H), 17.49
Apache 2.0.44 webszerveren szeretnék 25Mb-os .wmv fájlt közzétenni (letöltés céljából). A rámutató linkre viszont 403-as hibát ad. Lehet, hogy valamit be kell állítani a webszerveren? A httpd.conf fájlt alapértelmezett beállításokkal hagytam. Mi lehet a gond?
 

Partner adatbázis kapcsolódó dokumentumokkal

Anonymous · 2006. Jan. 23. (H), 16.56
Egy kisebb irodának szeretnék partnerek menedzseléséhez alakalmazást csinálni.
Mivel az irodában van szerver, így arra felraktam az a apacs-t és mehet a php.
A partnerek regisztrálása , adatmódosítása már kész.
Szeretnék egy olyan funkciót is , hogy minden partnerhez fel lehessen tölteni kapcsolodó dokumentumokat. Majd azokat persze utánna elérni.

A kérdésem a következő lenne. ti hogyan állnátok neki:
- csak a neveket tároljam mysql-ben ? ( gondolom igen )
- külön mappákban legyneke a doksik vagy egyben ? ( kb 400 rekordról van szó )

Bármilyen egyéb ötlet, stb érdekelne. Ti hogy állnátok neki?

Üdv:
a.
 

Cookie letiltasa eseten nem mukodik a belepes

carstephun · 2006. Jan. 23. (H), 15.59
Udv Mindenkinek,

olyan kerdesem lenne, hogyha cookiet letiltom Firefox-ban, akkor miert nem tudok belepni az admin oldalra, amit keszitettem? az enable-track-sid be van kapcsolva, hogy a session valtozo automatikusan atadasra keruljon. Bar szerettem volna megnezni a Zend-debug pluginnel, de az se mukodik, ha ki van kapcsolva a cookie.

Tud nekem segiteni ebben valaki?

elore is koszonom

Udv
Sanyi

UI: a bejelentkezes ellenorzese az admin oldalakon:

<?php
if (!isset($_SESSION['usrname']) && (strpos($_SERVER['REQUEST_URI'],'/admin/'))) header("Location: login.php?site=admin.php");
felhasznalo beleptetese (nem vegleges!):

<?php
if (isset($_POST['login'])) {
		if ($_POST['login'] == 'Új felhasználó') {
			//Új felhasználó mentése
			if (!empty($_POST['felh']) && !empty($_POST['pwd']) && (strlen($_POST['pwd'])>=6)) {
				//Mentés
				$query = "insert into users values (\"".$_POST['felh']."\", \"".md5($_POST['pwd'])."\",0)";
				@mysql_query($query) or die("Nem sikerült felvenni az új felhasználót!");
				header("Location: login.php");
			}else {
				die("Adjon meg egy felhasználói azonosítót és jelszót (legalább 6 karakter hosszú)");
			}
		} else {
			if (!empty($_POST['felh']) && !empty($_POST['pwd'])) {
				$query = "select azon from users where username =\"".$_POST['felh']."\" and password=\"".md5($_POST['pwd'])."\"";
				if (($result = @mysql_query($query)) && (mysql_num_rows($result)>0)) {
					$_SESSION['usrname'] = $_POST['felh'];
					if (isset($_GET['site'])) header("Location: ".$_GET['site']);
					else header("Location: admin.php");
				}
			}
		}
	}
 

Flashes menu + egy kis extra kezelhetőség

arpadosso · 2006. Jan. 23. (H), 15.33
Sziasztok

Klikk ide

Nézzétek meg.

Minden normálisan működik, de lenne egy kérdésem. Azt szeretném megoldani, hogya az egeret húzva fentről lefelé éri el a menüt akkor a menük ne működjenek. Tudom hülyén hangzik, de ha kinyitok egy menüt és ha elviszem az egeret jobbra illetve balra, akkor megfelelő távolság megtétele után, ha lehúzom, akkor átváltozik a menüpont.

Tudom, tudom... rakjam alulra, de ha van rá ötletetek akkor hagynám ott felül. Nos Flash actionscript 1.0-ban még tudom vezérelni a gombokat hogy hova mutassanak, meg hogy goto meg stop de asszem itt kifujt.

De az hagyján hogy nem tudom majd leírni megfelelő nyelven, de még az elvel is gondok vannak.

Mert az rendben, hogy figyelem ha az egér egy bizonyos érték fölött van akkor nem működnek a gombok, de mi van a böngésző(ember) át akar nézni egy másik menüpontba, tehát nem dönthetek helyette. Átalakíthatom kattinthatóvá, viszont akkor szinte elveszti az értelmét a felső almenüsor, mivel az sosem fog megjelenni, hát már lassan én sem értem... ha van valakinek egy jó ötlete, és el tudom fogadtatni, akkor rá is bíznám, ha nem vérszomjas :), egy két napot gondolkodom még rajta, de ha nem jut eszembe semmi, akkor lerakom alulra és akkor tárgytalan az egész.

Köszönöm mindenkinek aki elolvassa és ezen gondolkodik.
 

Fájl és Kép feltöltés

Anonymous · 2006. Jan. 23. (H), 15.17
Hellósztok!

Lenne egy kérdésem:
olyan alaú weboldalt szeretnék létrhozni, ahol a kép feltöltés körül forog minden.
Azt szeretném, hogy a képet egy általam kiválasztott könyvtárba töltse fel a szereveren és ellenőrizze hogy már van-e ilyennevű, és én adjam meg a nevét is.
Előre is köszönöm:
Tornyos Gabi
 

engedélyezve van-e a javascript

Anonymous · 2006. Jan. 23. (H), 14.01
Szeretném megtudni már szerveroldalon, hogy a kedves látogatónál engedélyezve van-e a js.Meglehet ezt phpval oldani?
 

CGI hiba

2soci · 2006. Jan. 23. (H), 12.00
kaptam egy (eddig) megoldatlan feladatot.
van egy oldal, ahol bekér egy fájlt, és azt felmásolja egy ftp oldalra.
eddig működött, de most nem.. :(
a szolgáltató azt mondja, hogy náluk minden ok...
ez a CGI fájl. miért nem működik???

#!/usr/bin/perl -w
use CGI;
$upload_dir = "akarmi.hu";
$query = new CGI;
$filename = $query->param("Filen");
$filename =~ s/.*[\/\\](.*)/$1/;
$upload_filehandle = $query->upload("Filen");
open UPLOADFILE, ">$upload_dir/$filename";
while ( <$upload_filehandle> )
{
print UPLOADFILE;
}
close UPLOADFILE;
print $query->header();
print <<END_HTML;