ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 16, 2006 - Fórum téma

divek egymáson

Butcher · 2006. Jan. 16. (H), 22.39
Üdv!

Tul sok dolgom nem volt még divekkel, de ahogy látom jol kezelhető dolog.
Gondoltam egy merészet, az egyik oldalamat table-ról átalakitom div-esre, megy is szépen minden. Épp egy olyan problémám van hogy adott egy div ami mondjuk nenü a bal oldalon és mellette egy másik "táblában" pedig az adat amit meg akarok jeleniteni.
Nálam szépen megy nagy felbontáson, de kisebb felbontáson egymásra csúszik a 2 div tartalma. Mit lehet ilynekor tenni?
 

Három hasábos oldalszerkezet (div)

Anonymous · 2006. Jan. 16. (H), 17.23
Dinamikusan generálom az XHTML kimenetet. Lehetőség van modulonként ki/be kapcsolgatni a jobb/bal oldali hasábokat, ezért a középső hasábom nem lehet fix, hogy kompenzálni tudja az egyik vagy akár mindkét oldal hely foglalását. Nem találtam megoldást arra, hogyan lehetne ezt megoldani táblázatok nélkül. Ebben kérnék egy kis segítséget.

<div style="width: 150px; float: left; border-color: #000000; border-style: solid; border-width: 1px;">Bal</div>
<div style="width: 100%; float: left; border-color: #000000; border-style: solid; border-width: 1px;">Közép</div>
<div style="width: 150px; float: left; border-color: #000000; border-style: solid; border-width: 1px;">Jobb</div>
Tehát a fenti példa alapján, arra lenne szükségem, hogy a középső div mindig 100% legyen (akár egy fix kereten belül is, ami mindhárom hasábot magában foglalja). Nyílván volt már ilyen kérdés, de sajnos nem találtam a megfelelő keresőszavakat, hogy rátaláljak a topicra...
 

phpWebThings 1.4. telepítési probléma

szocmunka · 2006. Jan. 16. (H), 14.30
Van egy oldalam http://www.szocmunka.hu
Ide telepítettem egy portál scriptet, de adminisztrátorként történő
bejelentkezésemkor hibaüzeneteket kapok:

Warning: draw_header_tag(): Unable to access htmlarea.php
in /disk/raid3/s/z/szocmunka/core/theme.php on line 15

Warning: draw_header_tag(htmlarea.php): failed to open stream:
Permission denied in /disk/raid3/s/z/szocmunka/core/theme.php on line
15

Warning: draw_header_tag(): Failed opening 'htmlarea.php' for
inclusion (include_path='') in /disk/raid3/s/z/szocmunka/core/theme.php
on line 15

Összefügghet ez azzal, hogy a freeweben le vannak
tiltva .htacces filok?? (Én inkább szociális munkás vagyok mint Guru...)

Kérem segítsen aki tud. Üdvözlettel: Kürthy István
 

File_max_size nal nagyobb fajlok feltoltese php-ban

carstephun · 2006. Jan. 16. (H), 12.09
Udv Mindenkinek,

a fenti temaban kellene egy kis segitseg, lehetseges e a file_max_size beallitasnal nagyobb fajlt feltolteni egy weblapra?

Udv
Sanyi
 

Form dinamikus bővítése

csomi · 2006. Jan. 16. (H), 00.30
Sziasztok!

Nem bírok a köv. problémával megbirkózni.
Van egy formom, alapban 1 db text mezővel, mellette egy button "+", amelyet ha megnyom a user, akkor a button onclick-je meghív egy js fgv-t, amely létrehoz egy újabb text mezőt, és így tovább. Szóval annyi input mező kell neki, ahány adatot fel akar vinni. Ja, meg jó lenne egy "-" button is, ha egyel több text mezőt kreált a user :)


itt a html kód:

<form name=f1 action=comp_create.php method=post>
<input type=text name=megnevezes1>
<input type=text name=ertek1>
<input type=button value= + name=onemore onclick="onemore_text()">
<input type=submit>
Szóval a onemore_text() scriptet hogy írom meg? A megnevezes1 és az ertek1 mezőnevekből is megnevezes2, 3, ... kellene az új textboxoknál

Remélem érthetően írtam le a problémát.
Ezzel próbálkoztam, de nem akarja az igazságot, mert hülye vagyok a JS-hez.:

function onemore_text()

{
document.f1.write("<input type=text name=megnevezes2>");
document.f1.write("<input type=text name=ertek2>");

}
Köszönettel: csomi