ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 6, 2006 - Fórum téma

Textareaban lévő html tagek

tiny · 2006. Jan. 6. (P), 20.35
Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy rá lehetne-e bírni valahogyan egy textarea-t, hogy a benne lévő tageket ne simán kiírja, hanem értelmezze úgy, mintha egy div lenne. Egy kis textarea szimulációt csináltam nem olyan régen, hogy egy kicsit jobban belejöjjek a js-be, de gondolom nem az az egyetlen lehetőség. Meg persze jobb is lenne, mivel a nyilakkal és a kijelölésekkel lenne még vesződség :). Köszi:
Mr.Tiny
 

Fix szélességű tábla cellái nem tördelődnek

Anonymous · 2006. Jan. 6. (P), 17.42
A következőben kérném a hozzáértők segítségét:

Van egy táblázatom beálított fix szélességgel.
A táblázaton belül a cellák tartalmát egy ciklussal olvasom ki PHP-ben, és a változók értékét pakolom ki az egyes sorokba, pl. a cikluson belül ez van:

<tr><td>$akarmi</td><td>$akármi2</td></tr>

A probléma az, hogyha túl hosszú a változó tartalma, akkor nem töri meg a szöveget, ha nem egy sorba írja , annak ellenére hogy a <table> szélességét, vagy magát a cellát fixre állítottam. Ahol nem hosszú a szöveg, ott teljesen jól jelenik meg a dolog.

Hogyan tudnám ezt megoldani ? ( lehetőleg javascript nélkül, mert még kezdő vagyok, de legalább a HTML-t már kezdem kapisgálni )

Köszi előre is !
 

Mi az az ARIES?

Anonymous · 2006. Jan. 6. (P), 16.16
Sajnos IT-hoz nem értek, és fontos lenne tudnom, hogy mit csinál egy Aries developer. Tudna valaki segíteni? Csak konyhanyelven, hogy értsem, miről van szó... Köszönöm! Ide várom a leveleket: andreaaa##kukac##citromail.hu

Üdv,
Andi
 

Nem adja át az értéket

Anonymous · 2006. Jan. 6. (P), 14.21
<html>
<body>
<form action="$PHP_Self" method="POST">
A kívánt tartomány:
<INPUT TYPE="text" NAME="tartomany"><br>
E-mail cím:
<INPUT TYPE="text" NAME="email"><br>
<SELECT NAME="nem">
<option value="N"> Nő
<option value="F"> Férfi
</SELECT>
<INPUT TYPE="submit" value="Elküld">
</form>
</html>
</body>

<?php
$felhasznalo="*****";
$jelszo="******";
$adatbazis="adatbazis1";
$kapcsolat=mysql_connect("localhost","$felhasznalo","$jelszo");
mysql_select_db('adatbazis1');
$query = 'SELECT * FROM tartomanyok';
$parancs="insert into tartomanyok (tartomany,nem,email)
values ('$tartomany','$nem','$email')";
mysql_query($parancs,$kapcsolat) or die('Query failed: ' . mysql_error());
mysql_close($kapcsolat);
?>
Amit a <INPUT TYPE="text" NAME="tartomany"> ba írok nem adjat át és nem rakja be az adatbázisba. Hiányzik még valami ???
 

Apache + Suexec beállítása

Medvesajt · 2006. Jan. 6. (P), 02.57
Sziasztok!

Szeretném beállítani az Apache <VirtualHost> dírektivájában azt,hogy a php-cgi, illetve bármelyik cgi program az adott felhasználó jogaival fusson.
valami hasonlót molyoltam ki: SuexecUserGroup userneve usercsoportja
Ez túl egyszerűnek tűnt a számomra, nem hittem, hogy ilyen könynedén megúszom.
Hát nem is :)

Szóval az Apache 2.2-t fordítottam --enable-suexec opcióval Debian Linuxra.
Egyenlőre php-val kísérletezgetem, és már sikerült elérnem, hogy fusson a php program rendesen, ahogy kell (cgi módban). De alighogy beírom a SuexecUserGroup opciót, hát kész van szegény Apache, azt írja, hogy a SuexecUserGruop direktívához szükséges a Suexec wrapper. Nem értem, talán írjam be neki, hogy LoadModule? Csak éppen nincs suexec modul, hanem egy bináris program. Nem tudná valaki elmagyarázni az elméleti működését?