ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 8, 2006 - Fórum téma

RSS megjelenítése PHP oldalban?

hajnalbela · 2006. Jan. 8. (V), 21.36
Szeretnék érdeklődni, hogyan kell RSS híreket megjeleníteni egy php oldalban?

Köszönöm
 

Feltöltött mennyiség folyamatos kiírása az oldalon

Anonymous · 2006. Jan. 8. (V), 16.41
Hellósztok!

Szeretnék egy oldalon lehetőséget adni a felhasználóknak fájlok feltöltésére, amivel nincs is gond. A gondom az, hogy nagyobb fájlokat is feltölthetnek (több 10Más) és ugye amíg nem megy fel a fájl, addig úgy látszik, mintha nem történne semmi. Ezért arra gondoltam, hogy valamilyen módon tájékoztatni kellene a felhasználót, hogy folyamatban van a feltöltés, mondjuk a feltöltött mennyiség folyamatos kiírásával. Na de ezt hogyan lehet megvalósítani? Van valami ötletetek? (Példának nézzétek meg a sendspace.com-ot.)

Előre is köszönöm a segítséget!
 

Firefox command line switches & unattended install...

janoszen · 2006. Jan. 8. (V), 14.55
Sziasztok!

Unattended Windows CDt készítek és közben felmerült a kérdés: hogy tudom vagy telepítésnél vagy utána command line paramétereknél default böngészőnek beállítani a firefoxot?

A registryben ilyesmit találtam:

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -silent -nosplash -setDefaultBrowser

De sajnos ez elindítja a böngészőt. (A -silent-nél nem kellene, sztem...)

Másik kérdésem, hogy hogy lehet azt megcsinálni, hogy a ********.default nevű profile könyvtár csak "default" nevű legyen?

Köszi
 

Online emberek számlálása és mutatása

Anonymous · 2006. Jan. 8. (V), 02.26
Sziasztok!

Van egy fórumom, de sajnos nem tudom h kell megszámolni rajt h ki van jelen abból hány vendég és hány felhasználó és a felhasználók id-jének a kinyerése.
csak session-t használok semmit cookie-t.
mondták nekem h meglehet oldani vh cookie-val is, de ha van rá mód akkor inkább session-al oldanám meg.
Ugybár azt tudnám h mysql-be csinálnák egy olyan oszlopot h online és ha értéke yes akkor fenn van ha no akkor nincs, és mikor belép a felhasználó akkor értéke yes lesz de mikor a kilépésre megy akkor no.
de mi van akkor ha csak bezárja a böngészőt vagy egyszerüen más webhelyre megy?
akkor h változik meg a mysql-ben az online értéke no-ra???
vagy esetleg valami más ötlet?
kérlek segítsete,

Előre is kössz:
Laci
 

Mókusposta-guruk: Szerver válasza: 354

Anonymous · 2006. Jan. 8. (V), 00.49
Üdv,

Az eddig jól szuperáló Mókusposta (1.4.5) levélküldéskor Hiba - Szerver válasza: 354-es hibaüzit ír ki, de a levelet elküldi. A Mókus sendmail-t használ, semmi extra terhelés (2-7 Mbit MRTG/nap) nincs.

Valami okosságot tud valaki?

Köszi,
Béla