ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 3, 2006 - Fórum téma

Többnyelvű oldalak PHP és JS nélkül

vulcano · 2006. Jan. 3. (K), 14.13
Sziasztok!

Lehet h már volt ilyen, de sehol sem találom a megoldást, PHP, és JS nélkül szeretném megoldani, hogy a böngésző beállításai alapján az adott nyelvű szöveg íródjon ki, milyen megoldások vannak erre?

Köszi!
 

JS, AJAX módszerek hatása a keresőhelyezésekre

Edit · 2006. Jan. 3. (K), 13.50
Az ajaxos jellegű, desktop felületet utánzó megoldások gyakori eleme, hogy bizonyos tartalmakat klikkelésre megjelenít/eltüntet. Azt hiszem, "toggling" a technika becsületes neve. Display: none, majd display: block. De ha ezek a tartalmak első körben rejtettek, akkor az rossz pont a keresőknél. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Egyáltalán, hogyan befolyásolják az ajaxos megoldások a kereső-helyezésünket?
 

Már nem létező webcím helyett újabbra irányítás

papys · 2006. Jan. 3. (K), 13.18
azt szeretném, hogy az egyik már nem létező lapomra ha valaki rákattint (google keresőben)akkor az hozza be a jelenlegit. tovább megyek van nekem vagy 30 ilyen oldalam amit át kéne irányítani az új oldalamra. lehetséges megoldani ezt egyszerűen?
 

Frame-ek helyett CSS-t alkalmazó oldal struktúrája PHP-vel

Anonymous · 2006. Jan. 3. (K), 09.42
Sziasztok!Megint én vagyok az! Tudjátok: Anonymus:)

Viccet félretéve, a kérdésem tulképpen a topic címében benne van.
Mindenhol arról olvasni, hogy a framesetek egy nyilvános honlap esetében kerülendõ.Olvasom szorgalmasan a weblabor oldalait és össze is szedtem pár információt, ötletet vajon hogy is nézhetne ki egy "frameseteket css-sel pótoló" weboldal általános szerkezete. Most egy kicsit konkrétabb megvalósításra szeretnék ötleteket kapni.

Ahogy kihámoztam az infókból a css-ben a framek helyettesítése a position, overflow,stb jellemzõk használatáva történik. És gondolom nem az a legcélszerubb megoldás hogy az oldalstruktúra összes linkjéhez tartozó html lapokba beleillesztjük ezeket a css stílusokat, hanem pl. egy php segítségével választjuk ki a megfelelõ lapot.

pl:index.php :(Tfh. A styles.css tartalmazza az összes formázást)
<?php
  if ($_GET["oldalid"]) $oldalid=$_GET["oldalid"];
  else $oldalid=1;
?>
<HTML>
<HEAD>
<LINK REL="stylesheet" HREF="styles.css" type="text/css">
</HEAD>
<BODY>
<DIV ID="header">Fejléc</DIV>
<DIV ID="menu">Menu</DIV>
<DIV ID="content">
 <?php
   switch ($oldalid)
     {
	case 1: include "oldalak/oldal1.html";break;
	case 2: include "oldalak/oldal2.html";break;
	...
        case n:	include "oldalak/oldaln.html";break;
     }
 ?>
</DIV>
</BODY>
</HTML>
(Természetesen az oldaln.html megfelelõen van felépítve, az a elemeknél a php-nak megfelelõen van az oldalid paraméter megadva).

A kérdésem annyi hogy a fenti példa jó-e, szép-e, az include alkalmazása megfelel-e,vagy van más megoldás?

köszönöm