ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2, 2006 - Fórum téma

egyszerű CSS hackek

Cadeyrn · 2006. Jan. 2. (H), 23.08
Üdv!

Köztudott, hogy a CSS-ben elhelyezett _valami-ket (pl. _border, _padding) az IE mindegyik verziója (a 7 beta is) megeszi, de a többiek nem.

Tud valaki ugyanilyen egyszerű megoldásokat a többiekre, mint Opera, FF, Safari, Konqueror, stb?

Előre is köszi,
Molnár Péter
 

Hiba ha nincs cols, rows a textareanál

Anonymous · 2006. Jan. 2. (H), 22.56
Háj!

Ezt már régen meg akartam kérdezni, de mindig halogatom (végül is annyira nem fontos). Szóval, CSS-sel határozom meg egy textarea méreteit, de ha nem adom meg az így már fölöslegessé vált cols, rows értékeket, akkor sír a validator (XHTML Strict). Lehet ezzel valamit kezdeni? Azon kívül persze, hogy megadom a cols, rows értékeket. :)
 

Ugyanaz a HTML lap más mappában mást töltsön be az iframe-be

papys · 2006. Jan. 2. (H), 20.10
hali tud valaki segíteni?
van egy lapom ami nem úgy működik ahogy szeretném. a kezdő lapon jön be iframeben az összes fájl

azt kéne elérnem, hogy így működjön: bejelentkezéskor bejön a kezdő oldal index.html .......majd rákattintok pl. a valami gombra------->hozza be a bármi almappából az abban lévő index.html-t (ami teljesen megegyezik a kezdőlappal) amibe ennek az indexnek a keretébe (iframe) jelenjen meg a valami.html fájl.

nem lehet estleg a valami.html nek adni egy

parancsot, hogy "itt + itt és igy + úgy" jelenhet csak meg?
papys
 

Aldomain rewrite

moncsibe · 2006. Jan. 2. (H), 14.30
Sziasztok!

Olyan problémát kellene megoldanom, hogy valami.domain.hu oldalra egy domain.hu/index.php?page=valami&param=barmi oldal töltődjön be, de ne úgy, hogy átugjon rá, hanem az adott aldomainen maradjon.

Jelenleg úgy működik, hogy átugrik, ami nem jó. A rendszergazda szerint jól megírt átirányítási szabállyal lehetne megcsinálni, mert ő csak ennyit tud tenni.

Tudtok nekem segíteni?

Előre is köszi a válaszokat
 

Flash és PHP nyelve más?

Emre · 2006. Jan. 2. (H), 13.56
Hali. Lenne egy kérdésem, hogy a flash-nek is egy külön nyelve van mint pl a php-nak [nem értek én nagyon hozzá,de próbálkozok :)], szóval ez lenne a kérdésem :) Na előre is köszi. Bye mindenkinek
 

A maradékképzés törttel nem működik

laji · 2006. Jan. 2. (H), 08.48
Az egyik php számtani művelet, ugye, a maradék (modulus).
Képlete: osztandó%osztó==maradék
<?php
echo 12%5;// kiírja, hogy 2 (12/5 maradéka)
?>

Fura dologba ütköztem.
<?php
echo 17%0.7;// Nem ír ki semmit! Mintha nem lenne maradék.
?>

Tudja valaki, mi az oka? Ez vajon így kell működjön, vagy valami rosszul van beállítva nálam a php-ben?