ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 25, 2006 - Fórum téma

W3C validation

PogiG · 2006. Jan. 25. (Sze), 19.40
Hali!

A www.w3c.org oldalon ellenőriztettem az oldalamat, és rengeteg hibát talált, amiket sikeresen kijavítottam, de ezt nem bírom:

<form name="page"> : there is no attribute "NAME"

Fogalmam sincs, mi nem tetszik az ellenőröknek. Ha van ötlet, kérlek írjatok.

Köszi:

PogiG
 

Mi a velemenyetek?

clau1 · 2006. Jan. 25. (Sze), 17.00
Hello,

Egy uj linkgyujtemeny talalhato itt: Londoni Magyar Linkgyujtemeny. Mi a velemenyetek? Valtoztassak valamit vagy jo igy?

Koszi,
Klau
 

PHP hibaüzenet Drupalban taxonomy_menu használatakor

thamas · 2006. Jan. 25. (Sze), 13.22
Az alábbiakat a drupal.hu-n is leírtam, de eddig ott nem érkezett válasz. Hátha itt... (Köszönöm!)

A drupal 4.6-tal ismerkedem. Létrehoztam egy szótárat, majd a taxonomy_menu modullal a hozzá tartozó menüt. A szótárhoz tartozó tartalmak így meg is jelennek a menüre kattintva, azonban ha egy kifejezést választok a szótárból (útvonal pl.: taxonomy_menu/1/1) akkor azt írja, hogy "nincs beküldött tartalom" - holott van; és php hibaüzenetek is megjelennek az oldal tetején, illetve a naplóban:

Wrong parameter count for array_merge() - /itt az útvonalat töröltem/modules/taxonomy.module - 838. sor.

Bad arguments to implode() - /itt az útvonalat töröltem/modules/taxonomy.module - 838. sor.

You have an error in your SQL syntax near ') AND n.status = 1' at line 1 query: SELECT COUNT(DISTINCT(n.nid)) FROM node n INNER JOIN term_node tn ON n.nid = tn.nid WHERE tn.tid IN () AND n.status = 1 - /itt az útvonalat töröltem/includes/database.mysql.inc - 66. sor.

Sajnos ez nekem semmit nem mond azon túl hogy gond van.

Mellesleg ha a beküldött tartalom alatt megjelenő linkről választom a kifejezést, akkor gond nélkül megjelenik az oda tartozó tartalom. Igaz, ekkor az elérési útvonal is más: taxonomy/term/1.

Mi okozza és hogyan lehetne orvosolni a problémát?


Köszönettel:

Hajas Tamás
 

Flash transparent dinamikus váltása

Anonymous · 2006. Jan. 25. (Sze), 13.00
Sziasztok, valahogy meg lehet oldani, hogy a Flash transparent értéke dinamikusan változzon. (mármint, hogy JavaScripttel tudom e változtatni?)
Az átlátszó Flash lassabb is, meg néhány funkció nem megy vele, pl. egérgörgetés, de ha nem átlátszó, akkor nem lehet felé tenni semmit.
Van valakinek megoldása erre?
Köszi, Gábor
 

Webmin

juhasztibi · 2006. Jan. 25. (Sze), 10.21
Sziasztok!Valakinek van tapasztalata,vagy ismer esetleg valami doksit ami arról szól,hogy hogyan lehet a webimt installálni windows rendszerre.
Előre si köszönöm a segítséget!
 

Session gond /átírányítás/

gajvik4 · 2006. Jan. 25. (Sze), 00.33
Hali!

Van egy kis gondom a session-ökkel
A lényeg, hogy a mysql-es sessionkezeléshez a feketekönyvből vett példát alkalmazom kicsit átdolgozva.
Éspedig azért, mert a garbage_collector függvény nem nagyon akar lefutni.
Szóval minden megnyitásnál törlöm a lejárt session-öket.
Eddig nem is lenne gond, mert szépen működik is, de amikor ottfelejtem a böngészőt, akkor a szerver(saját ill. uw) egyszerűen átirányít localhost/-be (uw pedig 502-es hibát jelez).

Megpróbáltam, hogy kiszedem az általam beillesztett delete lekérdezést és akkor szépen megy, de persze a session megmarad az adatbázisba. Így amikor 5 óra múlva visszamegyek a géphez, akkor is tudom folytatni a munkamenetet.

Ebben kellene valakinek a segítsége.
Szerintem nagyon egyszerű hiba lehet, de nem jövök rá, hogy mi lehet.

Előre is köszönöm....
 

smarty

Anonymous · 2006. Jan. 25. (Sze), 00.21
Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy amikor felteszem az oldalamat egy ingyenes tárhelyre akkor a smrty-tól a következő hibaüzenetet kapom:

Smarty error: unable to read resource: "db:xcgal_header.html" in file class/smarty/Smarty.class.php line 1084

A localhoston megy hiba nélkül.Addig oké,hogy nem tuda olvasni a html filet,de nem tudok vele mit kezdeni,mert még nem nagyon ismerem a smartyt.Ezért kérem a segítségeteket,mit lehetne vele csinálni,hogy menjen hiba nélkül?

a smarty.class.php-ből
1082 function trigger_error($error_msg, $error_type = E_USER_WARNING)
1083 {
1084 trigger_error("Smarty error: $error_msg", $error_type);
1085 }


előre is köszönöm a segítséget!
üdv